Kino domowe do 2200zł

babeo

New member
Witam na forum,


Poszukuję kina domowego w budżecie 1800-2200zł.
Raczej ze sklepu typu Euro, niż z internetowego.


Wstępnie wybrałem Pioneer, Sony i Yamaha:


Pioneer
Blue Ray: BDP-150K
Amplituner: VSX-322K
Kolumny: SESR2TB lub Jamo S 426 lub Taga Harmony TAV-506

Sony

Blue Ray: Sony BDP-S490

Amplituner: STR-DH520

Kolumny: Pure Acoustics AV799 lub Jamo S 426 HCS 3

Yamaha
Blue Ray: Yamaha BD-S473B
Amplituner: RX-V373B
Kolumny: Prism Audio Onyx 100

Aktualnie BlueRay nie jest mi potrzebny do szczęścia. Mam w miarę nowe DVD, ale jak już kupować, to przynajmniej w Euro kupując w zestawie jest taniej niż kupować osobno.

Która z powyższych konfiguracji będzie najlepsza (w założonym budżecie)?

Przeznaczenie: 70% muzyka, 30% filmy.
 

babeo

New member
Pomieszczenie ok 22m2 prawie w kwadracie.
Wiem, że może ciut drożej (ale i tak taniej niż w MM) mam jednak złe doświadczenia ostatnio z zakupami internetowymi, trochę się na nich przejechałem i zostawiam je jako ostateczność (chyba, że jakiś sklep z odbiorem w Poznaniu).
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym zrezygnował na razie z blu bo budżet nie jest za duży. Może taki zestaw Denon 1513 + Jamo S606 HCS3 (ewentualnie Yamaha 373). Trochę ponad budżet - myślę że z 200zł. Nie znam sklepów w okolicy Poznania, ale myślę że koledzy z forum coś polecą. Ja większość swojego sprzętu kupiłem w u blackninja z forum i z czystym sumieniem mogę polecić.
 

babeo

New member
Aktualnie mam tylko mały pokój (ok 8m2), ale niedługo zmieniam mieszkanie więc pojawią się możliwości. Teraz posiadam Sony CMT-GS10. Chciałbym, bo nowy sprzęt no - nie był gorszy.

Aktualnie mam dvd Samsung C550.

Rozumiem, że podłączenie go przez hdmi do wzmacniacza sprawdzi się jako dobre rozwiązanie do samego słuchania muzyki?

PS przepraszam, jeżeli zadaje głupie pytania.
 

babeo

New member
Czytam różne tematy na forum i im więcej czytam tym mniej wiem. Jak pisałem w pierwszym poście preferencje to muzyka 70% a filmy to 30%. Z takim podziałem, wiem że powinienem raczej kupić stereo niż KD. Jednak poszukiwany sprzęt ma być wykorzystywany przy oglądaniu zwykłej TV (sygnał HD z kablówki), ma być podłączone osobno DVD (głównie właśnie do odtwarzania płyt CD) oraz Blue Ray i Xbox lub (zamiast Blue Ray i Xboxa) PS3.

Biorąc pod uwagę ilość urządzeń, które mają być podłączone ampli stereo nie obejmnie tego. Dlatego drogą eliminacji zostaje właśnie wzmacniacz od KD.

Dobrze rozumuję?
 

babeo

New member
Czytam inne tematy i zaczynam kombinować. Skoro moje preferencje są na poziomie: 70% muzyka, 30% filmy, to może stereo a nie kino.

Ale z drugiej strony do stereo nie podłącze: dekodera telewizji, DVD, video (tak mam jeszcze takie coś) i konsoli.

Dobrze rozumuję, czy już się zagubiłem?

Jeszcze pytanie totalnego laika. Czy subwoofer może być wykorzystywany przy odsłuchu płyt CD?
(odsłuch rozumiany jako DVD po hdmi podłączone do amplitunera)
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Podłączysz wszystkie te urządzenia do wzmacniacza po rca,ewentualnie optical/coaxial w amplitunerze stereo.Suba można używać do stereo.
 

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja też planuje zakup kina, a nie chce tworzyć nowego tematu, ponieważ też stałem przed dylematem takim jak Babeo. Po przestudiowaniu wieli stron w internecie i wielu wątków na hdtv postanowiłem zakupić ampli Denona AVR-1713 i kolumny Tagi TAV-606. Moim pierwszym wyborem była Yamaha RX-V473 i QQ5000. Ale też chce słuchać muzy 30%, jak i korzystać z KD 20%, grać XBox360 20% jak i normalna TV, więc dlatego mój wybór padł właśnie na Denona. Mój pokój ma 16m2 więc nie jest duży i dlatego kolumny muszą być pod ścianą. To mnie właśnie nakłoniło do tych kolumienek. Podsumowując cały zestaw w internecie można nabyć w przedziale cenowym 2500-2700 więc warto się zastanowić. Myśle, że to jest dobry zestaw w tym przedziale cenowym, a jeśli się mylę to mnie poprawcie:mrgreen:
Zapomniałem jeszcze napisać, że zastanawiam się aby teraz kupić głośniki bo mam w sumie do czego podłączyć (stary Technics) więc mógłbym powoli wygrzewać głośniczki. I poczekać z zakupem Denona do maja. Mam nadzieje, że jeszcze ze dwie stówki zejdzie z ceny
 
Ostatnia edycja:

babeo

New member
Trzeba zawęzić zestaw kandydatów:

1) Pioneer VSX-322 + Jamo S 426 HCS 3
2) Pioneer VSX-322 + Taga TAV-606v3
3) Yamaha RX-V373 + Jamo S 426 HCS 3
4) Yamaha RX-V373 + Taga TAV-606v3
5) Yamaha RX-V37 + Yamaha NS-F150 +NS-P150 (warto?)

Budżet do 2200zł (w przypadku poz. 5 przekroczony).
Przeznaczenie: 50% TV, 30% muzyka, 30% filmy.
 

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
To już lepiej zastanów się nad Yamaha RX-V473 + Taga TAV-606v3.
Tak jak już Ci wcześniej na PW wspominałem, jest to model wyższy + ma dodatki sieciowe. I jak dobrze poszukasz to i w 2200 się zmieścisz.
 

babeo

New member
Dzis w branzowym sklepie w Poznaniu zamiast Yamahy + Tagi polecali mi Pioneer + Jamo.
Chyba trzeba podjac jakas decyzje i zakonczyc temat to nie dlugo zwariuje :p
 
Do góry