Kino domowe do 2000zł

emcebob

New member
Potrzebuję pomocy, ponieważ zielony jestem jeśli chodzi o cyfrowe podłączanie sprzętu, a chciałem zbudować kino domowe.

Chcę podłączyć telewizor Toshiba 40LV933 z dekoderem Vectry, komputerem oraz kinem domowym.

I teraz jak ja to sobie wyobrażam, poprawcie mnie, jeśli się mylę:
Dekoder oraz komputer podłączam przez HDMI do telewizora, następnie telewizor przez coaxial do amplitunera. Czy w ten sposób otrzymam na amplitunerze dźwięk przestrzenny? Jeśli nie, jak to wszystko połączyć?

Kolejne, właściwie najważniejsze pytanie, czy lepiej kupić używany amplituner wyższej klasy bez HDMI, jedynie z coaxialem, czy nowszy, z niższej półki z HDMI?
Do tego potrzebuję jeszcze kolumn, które poradzą sobie zarówno jako kino domowe, ale będę też mógł używać ich jako zestawu stereo. Na zestaw chciałbym przeznaczyć maksymalnie 2000zł, nie mam uprzedzeń do używanych sprzętów, obecnie posiadam Onkyo A-8250 oraz Mission 753.

Pozdrawiam
 

SopranoPL

New member
Polecam ten zestaw:

Marantz NR 1402 + Boston Acoustics A26. Teraz w salonach Denon mają na ten zestaw promocji, komplet za 1995 zł. Jest też ten sam zestaw w ich sklepach ale z kolumnami Dali Zensor.

Bostony mam od 2 tygodni bardzo ładnie grają w pokoju 21m2. Niezły bas, dużo ustawień. Co ważne 4 wejścia HDMI, więc jeżeli każde z urządzeń masz wyposażone w HDMI możesz wszystko puścić przez amplituner i mieć dźwięk na kolumnach.
 
Do góry