Kino domowe do 2000 zł

Paskins

New member
Witam wszystkich ;)

Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu całego osprzętu to TV. Telewizor wybrałem Samsung Samsung LE40C650, myślę, że większy nie potrzebny. Mam jednak wątpliwości jak wybrać kino domowe, gdzieś do 2000 zł, ale jeśli da się na czymś przyoszczędzić to bardzo chętnie. Nie jestem jakoś bardzo wybredny, wcześniej używałem raczej z komputerowych Geniusów, tak więc przeskok i tak będzie wielki ;) No ale do rzeczy. Kilka słów o moich zastosowaniu i warunkach działania:

Wielkość pomieszczenia: ok 60m2, duży, prostokątny salon. Jednak do oglądania TV wykorzystywana będzie połowa pokoju, w drugiej jest jadalnia ;)
Odległość od przednich kolumn : tak mniej więcej 3-5 m, jeszcze do ustalenia
Zastosowanie kina: 60% Telewizja i filmy; 40% muzyka (rock, metal, muzyka klasyczna; żadnego techno, rapu czy innych "basstestów" nigdy nie usłyszycie z tych głośników).
Preferowane kolory: Nie mam, pokój jest dopiero urządzany i nie absolutnie nie obchodzą mnie kolory sprzętu

Preferowałbym zestaw 5.0, chyba że sub jest naprawdę konieczny. W cenę 2000+/- 200 zł ma wchodzić amplituner, głośniki oraz odtwarzacz DVD/Blu Ray. Btw, czy to ważne, żeby odtwarzacz i amplituner był takiej samej firmy? Pewnie głupie pytanie ale chcę mieć pewność ;)

Co będzie do TV podłączane, oprócz kina domowego? Na pewno zewnętrzny dysk twardy, Turbodekoder N, czasem kamera i Xbox.

Wiem, że w tej cenie ciężko będzie coś znaleźć, jednak liczę na Waszą pomoc ;) Jak już pisałem nie mam wygórowanych wymagań, chciałbym po prostu żeby zestaw sprawdził się w filmach i muzyce i grał lepiej niż te wszystkie zintegrowane kina ;) Używki wchodzą w grę, jednak wolałbym mieć sprzęt "świeży", przyszłościowy, nie jakiś sprzed paru lat (głównie mowa o wzmacniaczu).

A teraz parę typów, które wypatrzyłem (niestety nie mogę dodawać linków, dopóty, dopóki nie napiszę 5 postów, skopiujcie linki i usuńcie spacje przed "pl"):

allegro .pl/onkyo-tx-sr578-578-silver-koda-f51v3-f-51-raty0-i1613426961.html - ONKYO TX-SR578 + KODA F51v3 + do tego jakiś odtwarzacz

allegro .pl/yamaha-rx-v371-zestaw-5-0-jamo-s426-s-426-i1622567543.html - Yamaha RX-V371 + Jamo S426 + odtwarzacz

ceneo .pl/9049286 - Yamaha RX-V367 + BD-S667 + Prism Onyx 100(chyba słabe głośniki)

Czy któreś z nich by się nadawało, ew co moglibyście mi polecić? Z góry dzięki za pomoc i
pozdrawiam :)
 

schwarz

New member
Do 60m2 to budżetu zabraknie na same fronty:D Kolego naprawdę za mały budżet do twoich potrzeb. Albo dołóż konkretnie kasy albo zacznij od frontów+ampli.
Te kolumienki które wybrałeś są maksymalnie do 20m2 a nie 60. Szukaj czegoś z dużymi przetwornikami jak np Magnat Supreme 2000. Tanie i powynny dać radę w tym metrażu.
 

Paskins

New member
Ok, więc chyba zacznę od frontów, a resztę dokupię później. No ale skoro amplituner jest 5.1 to mogę do niego bezpiecznie podłączyć dwie kolumny, jak w stereo? Nie przepalą się końcówki mocy czy coś, duża będzie strata w jakości dźwięku? Ew. może jeszcze na suba starczy ;)

No i amplituner, który z nich jest godny polecenia? Najbardziej przemawia do mnie Yamaha RX-V367 i ONKYO 578.

EDIT: Znalazłem jeszcze jeden zestaw, podobny do tych z pierwszego postu:

allegro .pl/denon-avr-1611-1611-wharfedale-vardus-250-raty-0-i1623115816.html - Denon AVR-1611 + WHARFEDALE VARDUS 25

EDIT2: Jeśli bym trochę dołożył, to może stać by mnie było na nieco lepszy zestaw. Podam Wam amplitunery i kolumny, które mieszczą się w tym przedziale, pomóżcie mi coś wybrać ;)

Amplitunery:
DENON AVR-1311 - 900 zł
DENON AVR-1611 - 1050 zł
Yamaha RX-V371 - 1030 zł
Yamaha RX-V367 - 750 zł
Yamaha RX-497 - 834 zł
Yamaha RX-V467 - 1038 zł
Onkyo TX-SR307 - 800 zł
Onkyo TX-SR578 - 1050 zł
Onkyo TX-SR308 - 900 zł
Pioneer VSX-520-K - 950 zł

Głośniki 5.0:
QUADRAL QUINTAS 5000 - 1160 zł
WHARFEDALE VARDUS 300 - 950 zł
WHARFEDALE DIAMOND HCP - 1160 zł
WHARFEDALE CRYSTAL II - 1000 zł
JAMO S 506 HCS 3 - 1060 zł
KODA AV 860 - 900 zł
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
mały budżet na sprzęt od 60m2, jak już zaczniesz coś kompletować proponuje Ci kolumny o dużej skuteczności np coś z Klipscha
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Min. do takiego pomieszczenia to S606HCS3 lub S608HCS3, dobry ampli do nich np. 578 i koniecznie sub.
 

Paskins

New member
Ok, rozumiem powagę sytuacji (duże pomieszczenie) więc chyba na razie kupię Jamo S 606 ale stereo. Do tego amplituner DENON AVR-1611 (zbiera świetne opinie no i elegancko się prezentuje). Taki zestaw mogę mieć za 2200 zł, opłaca się? Suba dokupię później, satelity i głośnik centralny na końcu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O ceny dopytaj Blackninja.
Z tych co podałeś jak dla mnie to dobry wybór.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zakup 606 opłaca się tylko w 5,0, kupując fronty nie dokupisz później centrala, którego producent osobno nie sprzedaje.
 

Paskins

New member
Oh rly?
allegro.pl/jamo-s606-s-606-centralny-2-x-surround-4-kolory-i1620186774.html
500 zł za resztę zestawu, chyba nie tak źle ;) Zresztą jak na razie nie ciągnie mnie do tych satelit bo nie mam za bardzo ich jak rozstawić, skupmy się więc na stereo. Czyli zestaw Denon 1611 + Jamo S606 2.0 za 2200 zł to dobry wybór? Czy kombinować jeszcze coś inaczej, może z QQ5000 albo WHARFEDALE DIAMOND HCP? Jakieś pomysły
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To, że ktoś zdekompletował swój zestaw i wyśle Ci je zawinięte w folię bez oryginalnego kartonu niż oznacza ze takowe sprzedaje producent :)
 

Paskins

New member
No tak, ale to raczej nie żaden bubel, nie? ;) No i jak pisałem, specjalnie się nie napalam na 5.0, jeśli mogę w tej cenie mieć porządne kolumny stereo. Wziąłbym S606 HCS3 gdyby mnie było na to stać, a jak na razie zadowolę się stereo.

No i czy Denon 1611 to dobry wybór? Onkyo 578 podobno się przegrzewa no i nie wygląda jakoś specjalnie, za to ten Denon chyba jest w porządku.

Blackninja, podobno miałem się Ciebie dopytać o ceny :D Prowadzisz jakiś sklep czy coś? 2197 zł to dobra cena za Denona AVR-1611 i stereo JAMO S606?
 

mayk

New member
No i czy Denon 1611 to dobry wybór? Onkyo 578 podobno się przegrzewa no i nie wygląda jakoś specjalnie, za to ten Denon chyba jest w porządku.

Dzis z tych dwóch wybrałem jednak onkyo - imo bardziej rozwojowy sprzęt pomijając aspekt wokalny ;) Wzialem do tego QQ5000, sprzęt będzie brykał w jamie 20mkw.

Mam pytanko - czy ktoś spinał tego Onkyo z Fergusonem D-880HX? Poki co mam ten odtwarzacz i czekam na jakiś super kozak pojawiający sie na rynku (BR, dysk...;) ) zeby go wymienić bo poki co chyba to nie ma sensu specjalnie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry