Kino domowe do 2000 zł

YtseChazzz

New member
Witam wszystkich jako nowy członek społeczności HD ;)

od razu też mam pytanie do ekspertów.
Aktualnie dozbrajam się sprzętowo w zakresie kina domowego oraz telewizora.
Żeby nie bałaganić forum od razu na wejściu :) tu pytanie tylko o KD.

Jeśli chodzi o moje zostosowanie i warunki działania:
- pomieszczenie ok. 16 m2;
- odległość od przednich kolumn ok. 3m;
- zastosowanie kina: 40% muzyka "bez wizji" (CD, DVD-Audio itp.), 30% koncerty DVD/BD, 20% filmy DVD, 10% filmy DivX; telewizja to właściwie w śladowej ilości;
- muzyka bardzo różna: dużo rocka, trochę metalu, trochę jazz-rocka, trochę poważnej, trochę filmowej.

Jeśli chodzi o finanse, to chcę przeznaczyć kwotę ok. 2000 zł.
Wiem, że nie jest to dużo. Wiem ile kosztuje sprzęt dobrej klasy i byłbym w stanie wydać 2 lub 3 razy tyle, ale na ten moment trochę mi szkoda to robić z uwagi na to, że po mieszkaniu grasuje moja 3-letnia córeczka i czasami naprawde "sieje zniszczenie" ;/ (jednego laptopa już "załatwiła" :( ).
W związku z tym prosiłbym o nie pisanie "w tej kwocie tylko rupiecia kupisz" itp. tylko o wskazanie, jaki "rozsądny sprzęt" mogę kupić w tej kwocie. Sprawdzone miejsca zakupu też mile widziane ;)

Czy w podanej kwocie da radę w ogóle "zmieścić" drewniane kolumny i/lub zestaw osobno amplituner + osobno odtwarzacz?

Liczę na pomoc i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi! ;)
 

YtseChazzz

New member
W idealnej sytuacji powinno być drewno olcha/buk, ale wiem, że będzie pewnie ciężko w tej cenie się zmieścić. Z plastików to chyba najlepiej czerń, albo jakieś brązy. Ale generalnie istotniejsza dla mnie jest jakość dźwięku niż wygląd - wprawdzie u mnie też występuje wspominany na forum "wife factor", ale jakoś myślę przewalczę temat ;))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Najważniejsze są kolumny.
Z wyprzedażnych wykopałem dla Ciebie zestaw:
Quadral Quintas 5000 buk 5,0
Yamaha HTR5930- srebrny
Yamaha DVD-S559 srebrny
kable
dostawa
Razem: 2000
 

YtseChazzz

New member
Wielkie dzięki za podpowiedź.
Będę się przyglądał dokładniej, ale to pewnie dopiero wieczorem mi się uda znaleźć więcej czasu.
Na ten moment widzę jednak, że jest tu DVD, a mi zależałoby mi na BD, bo część kolekcji DVD będę pewnie niedługo wymieniał na ten właśnie format. Dałoby się znaleźć jakieś Blu-Ray zamiast DVD?
I rozumiem, że zestaw jest bez suba - taki pasujący do "kompletu" ;) to ile by kosztował?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

YtseChazzz

New member
Domyślam się. Ale w tym momencie zakup DVD trochę mija się z celem.
O ile cena by skoczyła jakbyśmy zamienili DVD na BD?
I rozumiem, że oferta jest z Twojego sklepu. Jak wygląda kwestia wysyłki (ile się czeka), a potem (odpukać) reklamacji, jakby się coś posypało w sprzęcie? Ja mieszkam w Wieliczce, więc do Olsztyna kawałek... ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zaraz będzie 2500-3000.
Wysyłka na drugi dzień u Ciebie.
Na sprzęt są gwarancje polskich dystrybutorów i działają w systemie door2door.
Sprzęt na czas transportu jest ubezpieczony.
 

YtseChazzz

New member
No tak to zwykle jest z tym kupowaniem - ale dla Ciebie to chyba lepiej, nie ;)
To możesz mi jeszcze odpowiedzieć w kwestii suba i BD? Do jakiego poziomu by skoczyła cena?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

YtseChazzz

New member
Dzięki.
No faktycznie różnica spora... :(
Teraz to już całkiem nie wiem co robić.
Będę myślał nad tym intensywnie...
 

damian820927

New member
Bez reklam
YtseChazzz, skup się nad dozbieraniem $ różnicy i weź zestaw z Onkyo który Ci zaproponował blackninja, suba możesz dokupić później. W tej cenie masz kompletne kino do Twoich potrzeb.
 

YtseChazzz

New member
A jeszcze jedno pytanie (tak, wiem, że Cię męczę ;))
Nie dałoby rady zmontować czegoś "pomiędzy" tymi dwoma opcjami.
2500 jakoś bym zmęczył.
Wiem, że to niby raptem 600 do opcji z BD, ale tym sposobem ciągle dokładając parę stów to można wylądować na sprzęcie hi-end za 100k ;)
Tym bardziej, że za miesiąc-dwa pasuje dołożyć jeszcze tego suba za kolejne 500-600 PLN...
 

YtseChazzz

New member
Gdzieś na różnych forach widziałem wypowiedzi, że musi być ta sama marka, ale jeśli to mit i przy takich "miksach" nie ma straty jakości, to dla mnie jest to bez większej różnicy. Szczególnie, że chyba nie będzie problemu, żeby oba były w tym samym kolorze.
 

YtseChazzz

New member
No to teraz opcje wszystkie mam i będę myślał.
A jeszcze wracając do pytania dot. łączenia sprzętów różnych producentów. Jak to jest z tym? Można tak robić? Obiegowa opinia jest taka, że nie, o czym może świadczyć nawet pytanie w temacie założonym wczoraj przez Paskinsa - on również zawarł pytanie czy można "mieszać" sprzęt.
 
Do góry