Kino domowe do 20 tys

maly1987

New member
Witam,

Chciałem kupic kino domowe z dobrym stereo.


Slucham wszystkich gatunków muzyki (moze poza klasyczna).

Odsłuch raczej w proporcjach:
film 10%
muzyka 90%

Pokój 20 m2 bez zamykanych drzwi.

Zestaw jaki został mi polecony przez sprzedawce to:

Denon AVR-2311 lub AVR-3311 lub AVR-4311
(tutaj prośba do Was co wartio wybrać zeby nie przepłacić a byc zadowolonym.)

Dali IKON 6 mk2
Dali IKON vocal mk2
Dali IKON 1 mk2
Dali IKON sub mk2

1. Czy taki zestaw dobrze zagra ?
2. Ktory amplituner wybrac ?
3. Czy te głośniki beda dobre do (pop,rock,hip-hop i całej reszty ktora leci w radiu ? )
4. Co to za marka NAD ? (za cene avr-4311 moge dostac NAD T775HDczy sie opłaca) ?



Dziekuje za pomoc.
Piotr
 

damian820927

New member
Bez reklam
Kolego za tą kasę posłuchaj Monitor Audio GS60 set / GS20 set / RX8 set
Do tego przy GSach wystarczy na ampli Onkyo 5007/5008, Denon 3311, HK660.
przy RX8 set wystarczyć powinno na Arcam 500/600, Denon 4810, Onkyo 5008 / HK760 zależy gdzie i za ile kupisz zestaw RX8.
Odsłuchaj te zestawy kolumn i dobież sobie ampli, będziesz zadowolony.
U mnie RX8/RX6 7.1 set na 24m2 gra to super, wyższa seria GS jest jeszcze lepsza, będziesz zadowolony i kawał sprzętu będziesz miał ;)
 

maly1987

New member
Problem w tym ze nie mam mozliwosci odsluchu wyzej wymienionych marek, ponadto moge wybierac tylko z marek :

CERWIN-VEGA
DALI
B&W
LYNGDORF

a co do apli

CAMPRIDGE
DENON
NAD
PIONIEER

Niestety nie mam mozliwosci kupna tego sprzetu w PL a szkoda:(

Tylko od tych producentow moge wybrac cos zebym mogl odsluchac tego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli 90 % do muzyki to tylko Susano Pioneera. Nr 1 jakość w klasie - perfekcja. Ale kasy nie wystarczy .
W klasie cenowej którą podałeś też lepiej iść na rozwiązanie
Nie łapię co oznacza dostęp do podanych marek. Rozumiem że masz na to lepsze ceny ?

Z kolumnami które wymieniłeś muzycznie lepiej zagra Pioneer LX 83
 

pejotpe

New member
Bez reklam
1. Dali Ikon MK2 - do 20m^2 będzie OK, poza subem - jeśli chcesz go użyć do muzyki, to poszukaj czegoś innego
4. NAD to bardzo dobra marka, szczególnie w stereo, acz nie tylko...
 

pkomp

New member
zdecydowanie bym rozdzielił...wziął jakieś kino do 3/4 tysiaków a resztę władował w kozackie stereo
łatwiej będzie

i oczywiście liczyłbym się z tym że na froncie miałbym dwa zestawy kolumn :)
 

maly1987

New member
Tak jak juz pisałem w gre wchodza nizej wymienione marki. Nie ma mnie w PL i nie bedzie przez jakis czas a Audio chce sobie na swieta kupic. Zastanawiam sie jeszcze nad B&W CM8 slyszal ktos IKOn 6 mk2 i CM8 ?? Chyba udam sie na odsłuch. Co do osobnego stereo i KD nie ma takiej mozliwosci (ZONA!!!! ) :D


Mam nadzieje ze nikt mnie nie zabije ale wkleje adres do sklepu w ktorym moge zrobic zakupy, dodam ze jest to jedyny sklep nie wliczajac sklepow tyupu MEdia Markt w drugim co do wielkosci miescie po stolicy :/

Adres strony:
hifiklubben.no

Pozdrawiam
Piotr
 

mr-butcher

New member
Też mam ochotę na te Dali Ikon 6MK2, choć bardziej skłaniałbym się w kierunku Dali Ikon 7
Jak już kupiłbyś Ikonki to napisz swoje wrażenia - bo ciężko jest o opinie do tych kolumn.
 

maly1987

New member
Dieki Panowie za odpowiedzi ake zdecydowalem sie juz na caly komplet taki jak pisałem. Problem mam tylko z amplitunerem ale to jak zadzwonia ze sprzecik przyszedl to poslucham denona i Nad.

Co do zwrotu to w norwegi na elektronike masz 30 dni na zwrot.

Ktoś coś wie o tym subie ? Dlaczego do muzyki bedzie lipa ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dieki Panowie za odpowiedzi ake zdecydowalem sie juz na caly komplet taki jak pisałem. Problem mam tylko z amplitunerem ale to jak zadzwonia ze sprzecik przyszedl to poslucham denona i Nad.

Co do zwrotu to w norwegi na elektronike masz 30 dni na zwrot.

Ktoś coś wie o tym subie ? Dlaczego do muzyki bedzie lipa ?


Słuchałem, co prawda wersji MK I - konstrukcja otwarta, dużo basu, ale raczej niezbyt dobrze kontrolowanego. Do KD porównałbym go raczej z konstrukcjami otwartymi JBL. Do muzyki - tylko konstrukcje zamknięte... Do Ikon 6 MK I dobrałem suba zupełnie innej firmy...
 
Do góry