Kino domowe do 2,5tyś.

bednargl

New member
Witam

Potrzebuje pomocy przy wyborze kina pokój w którym ma grać ma 16m2. Jako że jestem zielony w temacie wyboru dobrego sprzętu jak na te możliwości finansowe. Suba narazie sobie odpuszczam ze względu na brak większej gotówki. Zestawik będzie służyć do oglądania filmików jak z płytek tak i z dysku podpiętego do tv, tv to 40'' LCD Samsunga LE40c650, muzyczka oczywiście będzie słuchana oraz cyfra+. Co do odtwarzacza to może być dvd lub br co i tak n ie jest warunkiem filmy lecą po usb lub z cyfry. Miałem kupic sobie zestaw kompaktowy czyli wszystko w jednym ale jakość będzie nie taka sama, tyle że mniej miejsca zajmuje :)z kompakta brałem pod uwagę samsunga bądź sony z stojącymi cienkimi kolumnami, a z składaków to na euro znalazłem jakieś pionki yamaha i soniak

Pioneer DV-430V, VSX-520K, S-ESR2TB


Pioneer DV-430VK, VSX-520K, S-ES3TB
Sony BDP-S280, STR-DH510, Amtech SS-AT5000 (czarny)


Pioneer BDP-140K, VSX-421K, S-ESR2TB

Pioneer DV-420VK, VSX-520K, Jamo S 426 HCS 3 (czarny)

Pioneer DV-420VK, VSX-520K, Jamo S 426 HCS 3 (czarny)

Yamaha BD-S671B, RX-V371B, Prism Audio Onyx 100 (czarny)


Jakby ktoś miał chwilkę i zobaczył czy coś z tego się nadaje ewentualnie inne propozycje zestawu.
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Do takiej kasy możesz jeszcze rozważyć zestawy Denon 1312/ LG BD660/ Wharfedale Crystal 30.5, Onkyo 309/ Quadral Quintas 5000. W przypadku tego drugiego niestety na Blu Raya raczej ciężko, żeby wystarczyło kasy.
 

bednargl

New member
Osobiści podobają mi się Denon i Harman wizualnie a z kolumn to bardziej Wharfedale.
No ceny są na maxa ale za jakość trzeba niestety płacić. Jakieś promocje może gdzieś mają :D
Musze teraz chyba podjechać gdzieś do sklepu na jakiś odsłuch no i zobaczyć na żywo.

Pozdrawiam
 

bednargl

New member
Witam w sklepie dla wiadomo kogo do qadrali polecil mi onkyo hdr548 co o tym sądzicie ? albo głośniki m-audio hts 800 oraz hrs85 chyba bardziej przybadły mi do słucho qq5000
 

mors111

Active member
Bez reklam
te Onkyo to jeden z najniższych modeli
za niewiele więcej można kupić starsze Onkyo ale sporo wyższy model > 608 ( sporo mocniejszy zasilacz )
lub dołożyć przynajmniej do Onkyo 509 ( ma już funkcje sieciowe DLNA , radio internetowe , muzyka MP3 jak i Flac z USB no i normalne zaciski głośnikowe w porównaniu do 548 ) z tej firmy

jak w grę wchodzi inna firma to warto przypatrzeć się Denon 1611/1612 - nie mają funkcji sieciowych ale w stereo zagrają minimalnie lepiej od Onkyo 5../6.. w pure direct , no i Denon ma też mniej wejść
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bednargl

New member
To już sam nic z tego nie wiem, widocznie w MM mają parcie na wyparcie onkyo 548 i weź zaufaj sprzedawcy :), teraz jeszcze dwa modele denona doszły im dłużej się zastanawiam tym bardziej nie wiem co wybrać i pomyślec że na początku miałem kupić pionka ;)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kup Denona 16xx + QQ5000, będziesz na pewno zadowolony :>

M-Audio to wyrób głośnikopodobny, żebyś czasem tego nie kupił ! ;)
 

mag2k3

New member
Całkiem niedawno byłem przed podobnym dylematem, zastanawiałem się można powiedzieć nad podobnymi produktami i w końcu kupiłem
Onkyo 579 + QQ 5000 nie żałuję ani jednej złotówki jaką wydałem, też myślałem o harmana jednak z uwagi na to że dają tam tylko 24 m/c gwarancji a opinie o awaryjności są naprawdę różne postanowiłem jednak kupić coś z dłuższą gwarancją.
Co do dźwięku mi odpowiada w 100% hmm fakt nie jestem żadnym audiofilem ale gra to czysto z nie najgorszym basem, żadnych przesterów nawet słuchając naprawdę głośno nie ma, różnicy w audio między denonem 16XX nie usłyszałem hmm możliwe że po prostu jestem głuchy, no ale ja jej naprawdę nie dostrzegam oba są dla mnei jak najbardziej poprawne, harmana niestety nie słyszałem u nas nigdzie go nie ma, ale co przemawia za 579 ? głównie LAN, słucham sobie muzyki z serwera bez najmniejszych problemów wszystko co mam na dysku PC jest dostępne do słuchania , nie muszę w ogóle korzystać z USB, aktualizacja oprogramowania robi się bez najmniejszego problemu po LAN, do tego te stacje internetowe, moim zdaniem ludzie nie doceniają tej opcji tam jest po prostu wszystko....
Dodatkowym "BAJEREM" jest np to że za pośrednictwem telefonu można sterować tym KD zmieniać głośność wybierać utwory czy źrudło sygnału itp, wystarczy telefon z WiFi i np androidem aplikacja oczywiście darmowa.
Ja zapłaciłem co prawda 2800 ale też szukając zaczynałem z pułapem około 2000tyś jednak prawda jest taka, że lepiej dopłacić raz i mieć sprzęt na przyszłość.
Fajnym bajerem jest też to że pilot onkyo obsługuje dodatkowo wszystkie inne sprzęty , TV / DVD i chyba wszystko inne bo kodów jest mnóstwo.
Oczywiście wybierz co Ci odpowiada jednak onkyo moim zdaniem daje radę, a LAN czy multum dodatkowych wyjść daje Ci możliwość rozwoju w przyszłości.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To już sam nic z tego nie wiem, widocznie w MM mają parcie na wyparcie onkyo 548 i weź zaufaj sprzedawcy :), teraz jeszcze dwa modele denona doszły im dłużej się zastanawiam tym bardziej nie wiem co wybrać i pomyślec że na początku miałem kupić pionka ;)

W skrócie Onkyo może trochę lepiej zagrać w KD a Denon w stereo.
 

bednargl

New member
To dziękuje panowie za pomoc w wyborze, reszta w moich rękach może tak wysokiego modelu nie kupie bo budżet niestety nie jest z gumy :) ale zawsze moge kupic w 5.1 a nie 7.1 zresztą odtwarzacz i tak będzie musiał poczekać jakiś czas ale to nie problem tv odtwarza po usb wiec to żaden problem.
 

bednargl

New member
Jakie kable

Czytałem po różnych forach i doszedłem do wniosku że 2,5mm2 wystarczą, no i nie ma specjalnego parcia na jakieś dziwne wynalazki ze kable audio specjalne do kina itp
Jeśli się mylę to poprawcie ale delikatnie ;)
 

bednargl

New member
A tego nie doczytałem :oops: A dopiero dzisiaj przyjdą i czekam na kuriera :-D
Pozdrawiam i dzięki za okazaną pomoc oraz cierpliwość
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry