Kino domowe do 2,5k (bez odtwarzacza)

shyha

New member
Pokój 4.86 m X 4.50 m
Poprzednie nagłośnienie: Logitech Z-5500
Czego poszukuję: Amplitunera i głośników 5.1 (ładne nowoczesne smukłe kolumny lub ewentualnie wydajne ładne plastiki na stojakach)

Nie chcę żadnego odtwarzacza. Planuję TV Samsunga, który ma na pokładzie OS z odtwarzaniem MKV full HD z dysków USB. Najwyżej później sobie dokupię.
Jednym z wymagań jakie musi spełniać to 2-3 wejścia optyczne Audio.

Audio nie będzie tylko do filmów i gier. Będę słuchał muzyki (każdy gatunek...no może poza metalem). Więc praktycznie ważne są dla mnie wszystkie częstotliwości.

Jestem w stanie zwiększyć budżet z 2.500 w razie gdyby to okazało się konieczne.

Z góry dzięki za każdą wskazówkę!:bober:
 

jayson

New member
Podepnę się do zapytania shyha'a mam identyczny budżet za odtwarzacz służyć będzie PS3 a kino służyło by mi głównie do gier i filmów muzyki zdecydowanie rzadziej. Od zawsze marzy mi się zestaw drewnianych kolumn z subem wiem że budżet nie jest zbyt wielki ale takie życie co poradzić... Nie znam się na dobieraniu kolumn do wzmacniaczy w ogóle się na tym nie znam dlatego liczę na pomocną radę fachowców i zapalonych kino maniaków hehe:D Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam loodziska
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Dzięki za porady. Przyznam szczerze, że wolałbym kolumny stojące kilku drożne.
Jeżeli chodzi o ampli to szukałbym raczej z 4 wejściami HDMI + 1 out:
1) dekoder SAT
2) PS3
3) PC
4) odtwarzacz BLU-Ray

Nie wiem jakie występują tylne głośniki. Przód na pewno chcę w kolumnach. Tyłu nie palnowałem przykręcać do ścian. Raczej standy.

Zwiększam budżet do 4 tysięcy. Ale jeszcze fajnie byłoby mieć suba.
 

jayson

New member
Mam duży pokój w kawalerce nie mam aneksu wszystko osobno ale to jakby nie jest moim kryterium wyboru bo planuje zakup mieszkania w niedalekiej przyszłości także pokój się zmieni za rok może dwa... Też myślałem o 4 wejściach HDMI.
shyha w PS3 masz bluray więc bez sensu dokładać do oddtwarzacza
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Jamo 606 i onkyo 578. W 2,5 powinienes sie zmiescic. Przynajmniej wedlug cennika ceneo. Powiedz sobie szczerze. Za tyle pieniedzy nie masz co oczekiwac cudu.
 
Do góry