Kino domowe do 16tys

dayton2

Member
Witam szukam KD do 16 tyś +/-2tyś ampli blu ray głośniki 5,1 oczywiście wolał bym jak najtaniej.Pytam o opinie już teraz abym miał czas na spokojny odsłuch polecanych zestawów a zakup planuje styczeń/luty 2017.Obecnie posiadam logitech z-5500 do kina całkiem niezle ale muzyka kiepsko.KD ma być film 45/55 muzyka pokój ma 6m x 3,5m kanapa na dłuzszej ścianie na przeciw telewizor i KD. Ampli na celowniku mam onkyo rz 900 i myślałem nad klipschem RP-280f ale czy nie będą za duże na ten metraż dodam że mieszkam w bloku więc lubie aby coś sobie cicho leciało w tle i aby to było wyrażny dżwięk.A jak wypada z tym onkyo dali zensor 7 są trochę płytsze od klipscha więc zajmą mniej miejsca.Kiedyś posiadałem zestaw onkyo jakiś tani bo cały zestaw DVD ampli + głośniki 5.0 polskie rubiconyz krakowa kosztowało coś koło 3 tys ale grało to fatalnie.Od nowego zestawu oczekuje że zagra lepiej w muzyce i filmie jak moje logitechy. Im wiecej kasy zostanie tym lepiej przyda się do remontu a Audiofilem to ja nie jestem Czekam na sugestie i czekam na propozycje co warto w tym budżecie odsłuchac
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Fajna kwota :).

Zobacz:

Onkyo RZ 900 ( jak wspominałeś)
Marantz 7010
Marantz 6010

Głośniki Tannoy XT8F 5.0 set
Heco Music Style 900 5.0 set
Kef Seria R na podstawkach

I moze na jakiegos suba ci starczy.

pzdr
 

DrWredman

Active member
To małe pomieszczenie wiec sugeruję głośniki podstawkowe, ale nie polecę żadnych. Idź na odsłuchy. W Twoim budżecie proponuje zestawić je z Marantzem.
 

thron

New member
Spory budżet więc i możliwości sporo. Obojętnie Tannoy, Klipsch czy Heco, każdy z nich zagra dobrze lecz każdy z nich inaczej. Warto byś udał się na odsłuchy i zobaczył jakie brzmien ie Ci pasuje, a jakie nie. Będzie łatwiej doradzać konkretne modele.
Co do elektroniki to przy tych proporcjach też polecałbym Onkyo lub Marantza.
 

dayton2

Member
A no się zaczeło ale dlatego teraz napisałem ten post aby mieć czas na odsluchy różnych konfiguracji. Dlatego proszę o sugestie mam mały metraż wiec nie poszaleje ale myślę że coś wybiorę
 

Rafal7

Banned
A tak poważnie to Style 900 są za duże na Twój metraż.
Ja Ci mogę zaproponować Denona X4200 a gdy będzie zakup to już będzie X4300 plus Heco Style 500, Style Center 2 i Style 200.Kupisz jakiś sub i spokojnie w 10k się mieścisz.
 

palusik

Member
Panowie ja tam widzę zażalenia do muzyki i chęć odsłuchu muzyki na tym, to ja bym wybrał ampli kina z tym co potrzeba, ale w miarę tanio - powiedzmy 2500 do 3000 zł i kolejną kasę wydał na porządny stereo wzmacniacz grający jako końcówka mocy. Bo będzie rozczarowanie graniem w stereo. Szczerze to ja osobiście nie mogę wskazać nic poniżej 10 tyś zł co by fajnie grało w stereo.

patrz na kolegę Snikers89, do kina ampli dobrej klasy a i tak idzę w końcówki mocy. Przemysł i najlepiej posłuchaj sam różnicy. Bo popełnisz ten błąd co ja i za rok sprzedaż kino :p
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Panowie ja tam widzę zażalenia do muzyki i chęć odsłuchu muzyki na tym, to ja bym wybrał ampli kina z tym co potrzeba, ale w miarę tanio - powiedzmy 2500 do 3000 zł i kolejną kasę wydał na porządny stereo wzmacniacz grający jako końcówka mocy. Bo będzie rozczarowanie graniem w stereo. Szczerze to ja osobiście nie mogę wskazać nic poniżej 10 tyś zł co by fajnie grało w stereo.

patrz na kolegę Snikers89, do kina ampli dobrej klasy a i tak idzę w końcówki mocy. Przemysł i najlepiej posłuchaj sam różnicy. Bo popełnisz ten błąd co ja i za rok sprzedaż kino :p
Niestety tu sie mozna i zgodzic i nie. Po 1 w moim przypadku to moje fronty sa dosc wymagajace i nie lubia kompromisow. 2 czesto zmieniam ampli i typowo u mnie jest caly czas system dzielony a docelowo i tak bedzie typowo przedwzmacniacz. Po 3 od zawsze staram sie pogodzic kino z stereo. Ciezka sprawa zeby miec 2 w 1 i chyba nieosiagalne ale czlowiek ma nadzieje. Zalezy tez jakiej muzyki sluchacie i w jakiej jakosci. Po 4 majac koncowki mocy przykladowo ta nowke co posiadam od paru dni mam wyjscie na przyszlosc. Wystarczy tylko odlaczyc i dokupic np przedwzmacniacz stereo Onkyo p3000 i nie ma bata ze jakikolwiek wzmak do 10 tys bedzie lepszy.
Tak czy siak ja zawsze robie sobie opcje na przyszlosc na kazda ewentualnosc.

Ale pamietaj ze przedwzmacniacz w tanim ampli z pre outami jest dosc kiepski niz w takim o kilka tysi wiecej a w porownaniu do typowego przedwzmacniacza nawet nie wspominam. Armanig wspominal o tym wczesniej.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
To mam jeszcze na oku yamaha ax900 i denon pma 1560.
Wszystkie wiekowe acz zasłużone konstrukcje.
Pamietaj ze wiekowe wzmaki moga miec choc nie koniecznie problemy z kondesatorami i transformatorami. Jest to dosc czesty przypadek.
Szukaj cos bardziej po 2000 roku tak dla bezpieczenstwa swojego portfela na ewentualne naprawy lub wpadki.
Tak czy siak stary sprzet trzeba dokladnie zbadac pod obudowa i po testowac czy wszystko dziala bez zarzutu bo moze byc klops.
Ta Yamahe to qogole bym odrzucil.
Denon to niezly smoczek i ma ladny toroidalny transformator. Mocy nie braknie aleeee ponownie brak wejscia main in czy tam direct in czyli brak opcji koncowki mocy a takze ponad 20 lat na karku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry