Kino domowe do 1600 zł

Vegost

New member
Do tylnych nie może być przekrój 2,5mm2 tak jak do frontów? Z tego co piszę na rms, to jest standard. Tylne są tak słabe? A i jeszcze jedna sprawa. Jaki kabel polecasz przy połączeniu cyfrowym optycznym lub coxal?

Ten kabel:http://sklep.rms.pl/cordial-cls-225-cls225-przewod-glosnikowy-2x-2-5mm2 - dają na metry. Czyli jak zamówię to dostanę parę metrów tego kabla a potem sam mam go dzielić na mniejsze części do każdej kolumny osobno?
 
Ostatnia edycja:

Vegost

New member
Sprzęt już przyszedł w czwartek, ale musiałem czekać na kable. Kupiłem Cordiala. Powiem tak.. jestem zawiedziony. Testowałem tylko i wyłącznie na dekoderze i dźwięk jest prawie identyczny jak ten z dwóch słabych głośników z telewizora LG z bodajże 2007r? To możliwe, czy może ampka jest źle skonfigurowana?

Przy automatycznej kalibracji z użyciem dołączonego mikrofonu i podczas testu to na poziomie głośności 13 było bardzo głośno. Podczas oglądania np meczu na dekoderze na poziomie głośności 55, jest totalnie przeciętnie. Co jest? Źle podłączona ampka? Wszystko mam podłączone za pomocą kabli HDMI.
 

collider

New member
Bez reklam
Po pierwsze zrobic autokalibracje a po drugie zobacz czy masz wlaczona w tunerze satki obsluge dzwieku digital i sprawdz czy na samym tunerze nie masz wyciszonego dzwieku.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możesz też "podciągnąć" ręcznie głośność dla źródła (tuner sat).
Kalibracją się trochę pobaw, nie za każdym razem dobrze skalibruje system...
 

Vegost

New member
Zrobiłem na samym początku autokalibracje za pomocą mikrofonu. W dekoderze w ogóle nie ma ustawień audio.. Mogę ustawiać tylko obraz i sama głośność. A głośność jest na maksa w dekoderze. Z dekodera do ampki jest połączenie hdmi. Więc łączenie za pomocą optyka nie ma sensu?
 

collider

New member
Bez reklam
Nie ma sensu. Moze cos nie tak jest z kablem HDMI. To powinno juz na starcie zagrac tak, ze az wiory leca. A jak jest z innych zrodel? Bluray, radio?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie masz tam funkcji ustawień głośności dla poszczególnych źródeł?
poszukaj w instrukcji.
Ja poprzednio miałem dekoder n-ki i głośność była ok, obecnie jest na karcie cam z TV i aby uzyskać zbliżoną jakość musiałem zwiększyć głośność dla tego źródła.
A jak sytuacja z innymi źródłami, filmy, muzyka...?
Zgraj jakiś utwór w dobrej jakości, najlepiej flac i zobacz....
 

Vegost

New member
Jest to dekoder UPC. Naprawdę nie ma tam żadnej takiej opcji. Wchodzę w ustawienia TV i są tylko takie opcje, które wymieniłem. Nie ma osobnej zakładki do audio. Z dekodera do ampki policzyłem kablem hdmi od PS4, więc chyba powinno być dobre. Z ampki do tv już jakimś starszym.kablem. Właśnie też mi się wydaje, że powinno zniszczyć mi dom a tu takie coś nawet jeśli to sygnał z dekodera. Koło 12:00 wrzucę flaca na pena i odtworze muzykę i radio.
 

Vegost

New member
Nie mam takiej opcji jak poziom głośności dla źródła. Nie mam w ogóle możliwości wybierania między źródłami. Mogę sobie przełączyć między db, sat, radio itp. Ale nie ma w nich osobnych ustawień audio... Sprawdzałem radio i muzykę z USB. Na poziomie 40+ głośności jest tak sobie. Niewiele głośniej niż z dekodera. W ustawieniach manualnych MCACC mogę tylko zwiększać dB na kanał. Sztuczne zwiększanie to chyba nie o to chodzi..

Podsyłam wam instrukcje osbługi: 824_EN.pdf - Przeklej.org
 
Ostatnia edycja:

Vegost

New member
To mogę zmienić. Według autokalibracji przednie i centralny są Large. Tylne small. Nie wiem, czy to pomoże, ale jak sam kalibrował to widziałem, że wszystkie kolumny oprócz tylnych miały na minusie dB. Po -3 i -2 na centralny.
 

Vegost

New member
Już to robiłem. Radia słuchałem i flacka z usb. Ciągle głośność na poziomie 40 i gra słabo. Żeby coś czuć muszę dać na 50%. Może rzeczywiście od tak słabo gra?
 
Do góry