Kino domowe do 1600 zł

Vegost

New member
Witam,

Ostatnio przeglądałem różne sklepy typu Saturn czy Euro w poszukiwaniu odpowiedniego kina domowego. W tym przedziale cenowym jest dużo pozycji od różnych producentów Pioneer, Yamahy czy Denona. Moglibyście poradzić jakie kino w tej cenie było by najlepsze? Myślałem nad tym: PIONEER VSX-329-K + S-ESR2TB, ale też myślałem nad jakimś modelem Yamahy. Rozumie, że w tej cenie producent raczej nie gra roli, jeśli chodzi o jakość?

Serdecznie pozdrawiam
Marcin
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy czego oczekujesz po zestawie,
niestety najniższe modele amplitunerów często pozbawione są funkcji sieciowych (strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych, radia internetowe czy sterowanie smartfonem/tabletem/ komputerem).
Z muzykalnością też bywa róznie, jeśli będzie to twój pierwszy zestaw, to być może dźwięk będzie cię satysfakcjonować.
Kolejna sprawa, to kolumny, w tym budżecie ciężko będzie ci znaleźć coś sensownie grającego.
Dokładając kilka stówek, to do ok. 2 tyś już łatwiej byłoby ci znaleźć coś sensownego.
Nie wiem jak duże masz pomieszczenie, czy zależy ci także na muzyce itd. ....
tak na szybko, to szukaj czegoś pokroju Pioneer 529, Yamaha 477, Onkyo 535, Denon X110, HK151, a do tego kolumny Jamo 426/428; Wharafadale Vardus...
 

Vegost

New member
Wszystko zależy czego oczekujesz po zestawie,
niestety najniższe modele amplitunerów często pozbawione są funkcji sieciowych (strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych, radia internetowe czy sterowanie smartfonem/tabletem/ komputerem).
Z muzykalnością też bywa róznie, jeśli będzie to twój pierwszy zestaw, to być może dźwięk będzie cię satysfakcjonować.
Kolejna sprawa, to kolumny, w tym budżecie ciężko będzie ci znaleźć coś sensownie grającego.
Dokładając kilka stówek, to do ok. 2 tyś już łatwiej byłoby ci znaleźć coś sensownego.
Nie wiem jak duże masz pomieszczenie, czy zależy ci także na muzyce itd. ....
tak na szybko, to szukaj czegoś pokroju Pioneer 529, Yamaha 477, Onkyo 535, Denon X110, HK151, a do tego kolumny Jamo 426/428; Wharafadale Vardus...

Hmm nie zależy mi za bardzo na funkcjach sieciowych, bo nie będę z tego korzystał. Kino będzie podłączone do dekodera, ps4 lub komputera. Będzie to mój pierwszy zestaw, więc z pewnością będzie to niebo :) Niestety budżet jest taki mały musi starczyć. Wiem, że przy kinie dokładająć stówki zaraz stracę zdolność pieniężną, bo coś jeszcze i jeszcze :p Pokój ma jakieś 20m2 lub trochę więcej. Bo to większy pokój. Ogólnie kino powinno być dobre do muzyki też, aczkolwiek przez większość część czasu będzie to podłączone do dekodera lub komputer / ps4 (rzadziej). Zależy mi też, żeby ampka miała wszystkie standardy dekodowanego dźwięku. Od zwykłego DD do TrueHD, tak samo przy DTS-ie. Wymienione produkty łącznie przewyższają 2k zł, to za dużo...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Myślę, że w 2 tyś się zmieścisz z czymś takim
AMPLITUNER PIONEER VSX-529-K 5.2 AIRPLAY DLNA (5585348842) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
JAMO S-428HCS3,SET 5.0,KURIER W CENIE (5576803868) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
To są ceny z alegro, ale jakbyś podszedł do jakiegoś salonu audio, nie w sieciówce, to mozna taniej
Na twój metraż szukaj czegoś pokroju tych Jamo, albo zacznij do ampli + same kolumny frontowe, resztę dokupisz z czasem.
Osobiście szkoda byłoby mi wydać 1600 zł na coś, co gra bardzo przeciętnie, już chyba lepiej kupić jakiś zestaw all in one (Samsung, Sony czy LG) lub przyzwoity soundbar (JBL, Harman)
 

fred23

Member
z tymi zestawami all in one nie tak do końca , można również kupić używany sprzęt , będzie ciut lepszy od nowego
 

Vegost

New member
Bardzo ładne są te kolumny i ampli widzę, że z wyższego modelu, niż ten co widziałem w Saturnie. Cóż w salonie audio muszę płacić na miejscu a chce to wszystko z góry zapłacić. Cena jeszcze jest rozsądna. Co do suba to pewnie z czasem dokupię, bo teraz to był by koszt koło 1k zł na jakiś konkretniejszy. Zestawy All in One grają lepiej, niż ten który złożyłeś? Z drugiej strony ampli to one mają zintegrowane i pewnie gorszej jakości, niż żeby były oddzielnie.

@fred23 tylko nowy wchodzi w rachubę ;p
 

Disto

New member
Bez reklam
albo zacznij do ampli + same kolumny frontowe, resztę dokupisz z czasem.
Osobiście szkoda byłoby mi wydać 1600 zł na coś, co gra bardzo przeciętnie, już chyba lepiej kupić jakiś zestaw all in one (Samsung, Sony czy LG) QUOTE]
Popieram.
W pierwszym przypadku polecam zakup Denon x1000 [ok 1250zł]

W drugim, jakiś wyższy mod. z wejśćiami HDMI.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podejdź do salonu audio, posłuchaj i ponegocjuj cenę ;)
Z doświadczenia wiem, że ceny sprzętu w salonach audio są do negocjacji, zresztą większość z nas kupiła sprzęt poniżej cen wystawionych w salonach.
Skąd jesteś?
Koledzy mogą ci podrzucić adresy sensownych sklepów w twojej okolicy, ws cen możesz napisać też do kolegi blackninja
 

Vegost

New member
Jestem ze Szczecina i chyba rzeczywiście wybiorę ten zestaw, który polecił mi Henry. Na nic więcej mnie nie stać i chyba dobrze grają :) Ewentualnie mogę się pokusić o jakieś ceny z salonu, jeśli mają jakąś stronę internetową to tam bym kupił ;p
 

Vegost

New member
Tak, suba mam zamiar dokupić później. Ale czegoś nie rozumiem. W tych kolumnach Jamo są głośniki niskotonowe. Czy to przypadkiem nie posiada sub albo inaczej, to on odpowiada za tanie tony? I jeszcze jedna sprawa kolumny, które polecił Henry a te: JAMO S-426HCS3,SET 5.0,KURIER W CENIE (5596609603) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to są te same i czymś specjalnym się różnią, co by wpływało na jakość? Widziałem, że są różne pasma i minimalnie się różnią a kosztują 200 zł mniej...
 

collider

New member
Bez reklam
428 zagraja lepiej niz 426. Subwoofer ma inne pasmo przenoszenia, ktorego zwykle glosniki nie sa w stanie osiagnac. Wybierz sie gdzies na odsluch a zobaczysz co to jest granie z subem a bez, szczegolnie bedzie to widoczne w kinie.
 

Vegost

New member
Mam suba w domu i wiem jak to gra. Pod nogami mam istne bombardowanie. Czyli bez suba będą grać gorzej? Czyli wybrać ten droższy model Jamo?
 

collider

New member
Bez reklam
Oba modele jak na tej klasy glosniki graja przyzwoicie. Jezeli mozesz dolozyc to kup 428. To nie tylko kwestia basu, ale calego zakresu dzwieku i mocy.
 

Vegost

New member
Dobra, zobaczę jak stoję z kasą i pomyślę, czy brać o 200 zł droższe. Wiem już co kupić i gdzie :) Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy mi w tym wątku pomogli. Dziękuje za profesjonalną pomoc w dobraniu sprzętu. Pozdrawiam.
 

Vegost

New member
Ok mam jeszcze pytanie jedno. Czy do tych kolumn dodawane są potrzebne kable czy sam mam je kupić? Jeśli nie ma, to możecie poradzić jakie kupić?
 

fred23

Member
okablowanie musisz dokupić
Cordial, Klotz , Adam Hall , wystarczy w zupełności na fronty 2x2,5 i central , na tylne 2x1,5 , ważne , żeby były z miedzi ,
 

Vegost

New member
Długość kabla nie będzie miała znaczenia? Nie wiem jeszcze, jak rozstawię głośniki tylne i nie chce, żeby zabrakło okablowania. Wszystkie te marki można dostać w saturnach itp, czy zamawiać w necie?
 
Do góry