Kino domowe do 1500 zł

fixer45

New member
Witam
Planuję zakup kina domowego, zastanawiam się nad :

Yamaha RX-V475B, NS-50/NS-P60

Yamaha HTR-2866B, Prism Audio Onyx 100

Pomieszczenie 20m2 + 9m2 przedpokój, TV LGLN5400, głośniki frontowe chciałem dać na stoliku rtv obok tv bo nie mam nigdzie indziej miejsca na nie i pytanie czy nie bedzie im tam za ciasno? kolumny NS50 wejdą mi na styl pod moje półki.

Dodaje zdjęcia jak to u mnie wygląda. Dziękuje za pomoc

283.jpg
line.jpg


282.jpg


pl.image-share.com/ijpg-262-283.html
pl.image-share.com/ijpg-262-282.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rysiul86

New member
Przyjemny kącik, zastanawia mnie czy takie duże kolumny go nie zepsują. W Twoim budżecie polecałbym Panasonic SC-HTB770EG-S bardzo fajny zestaw idealnie by tam siadł.
 

fixer45

New member
Przyjemny kącik, zastanawia mnie czy takie duże kolumny go nie zepsują. W Twoim budżecie polecałbym Panasonic SC-HTB770EG-S bardzo fajny zestaw idealnie by tam siadł.

Dziękuje, te panasonic ładne ale takie kina mnie wogóle do siebie nie przekonują. Dziś słuchałem głośnikow NS50 + sub bardzo mi się podobało, znowu na innym forum napisano mi że te głośniki na stoliku powodowały by drgania tv itp i polecono szukać monitorów tylko martwi mnie brak basu.
 

rysiul86

New member
Rozsuń szafki, postaw kolumny na podłodze i bedzie git :) Stawianie ich na szafce nie jest dobrym pomysłem, wkońcu nie bez powodu nazywa się je kolumny podłogowe. Zwróc uwagę, że w większości przypadków siedzisz pod kątem do telewizora, jak postawisz duże kolumny będziesz miał dziwne wrażenia odsłuchowe zamiast stereo będzie mono ;P
Co do kolumn to musi się wypowiedzieć ktoś kto się zna na forum ich nie brakuje choć ostatnio coś zamilkli :)
 

fixer45

New member
Ja osobiście siedzę na wprost tv. Myślałem żeby komodę z prawej dać pod ścianę obok narożnika a tam dać kolumnę tylko czy zaś ta komoda i trochę narożnik nie będą blokować dzwięku do mnie.Zaś kolumna po lewej wciśnął bym między witryną a stolikiem np stolik wysunąc trochę a witrynę dać głebiej w ściane tak żeby kolumna była równo z stolikiem a wystawała trochę przed witryną tylko czy coś to w ogóle da.
 

rysiul86

New member
Kolumny podłogowe to najlepsze rozwiązanie do większych pomieszczeń w mniejszych nie zawsze się sprawdza, dodatkowo masz pochyłą ściane która napewno wpłynie na akustyke kolumny, ciężko coś doradzić najlepiej byłoby sprawdzić (przetestować) pożyczyć jakieś kolumny i usłyszeć jak to brzmi bo można się rozczarować ewentualnie zastanowić się nad zestawem 3.1 z kolumnami podstawkowymi + centralny + subwofeer + amplituner choć za 1500 zł może to być problem.

Dodatkowo:
- jak planujesz umieścić tylne głośniki? Podstawki pod głośniki to dodatkowy koszt.
 
Ostatnia edycja:

fixer45

New member
Tzn byłem skłonny nawet dać 2100 za ten zestaw yamahy z ns50, bo muszę niestety wziąść na raty a gotówkę potrzebuję na inne wydatki. Kolumny tylnie postawiłbym na komodzie która jest za narożnikiem jakieś 1,5m od niego, komoda długa jak stolik rtv i niższa od tej komody co jest po prawej stronie. Siostra ma kino domowe, ale było by trochę targania teg i nie wiem czy by jej to odpowiadało.
 

rafaaaal

Member
Kupileś zestaw z ns50? Ja się zastanawiam czy samo ns60 na przód wystarczy i czy mój staruszek Sony str-de-400 to jakoś obsłuży:)
 

fixer45

New member
Jeszcze nie kupiłem, raczej będę celował w taga 606 i zastanawiam się nad amplitunerem pioneer vsx 423. Chcesz sobie dokupić same NS60 bez ns50 frontowych ?
 

fixer45

New member
A jaki masz budżet ? Raczej bym ns60 samych nie brał, popatrz może na monitory ? To takie mniejsze kolumny i jaki masz metraż?
 

rafaaaal

Member
cały pokoj ma 20m ale jest podzielony na dwie połowy, które oddzielają drzwi przesuwne. Więc połówka do nagłośnienia do filmów, trochę muzy została dość mała 11,5m. Właśnie sie wprowadzam i mam dramat jakie dać głośniki zanim przywierce panel rtv do ściany bo potem będzie już lipa z przesuwaniem.
Faktycznie monitor audio bx2 mogły by dać radę.
Liczę na same głośniki do tak małego pomieszczenia tysiaka wydać.
 
Do góry