Kino domowe do 1500 zł (LG,Samsung) na prezent

hektor

New member
Przepraszam z góry że umieszczam tu nowy topic ale przegladam juz to forum od dluzszego czasu i zdania sa bardzo podzielone, a mnie ze wzgledu na imienicy ojca czas nagli.

Mam zamiar kupic kino domowe tacie do 1500 zł .Ma mu ono sluzyc do sluchania jakiejs tam muzyki i do ogladania filmow (Divx) glownie co mu bede mogl nagrac . Nie jest on jakims wymagajacym uzytkownikiem wiec pewnie nie odrozni sygnalu np Yamaha,Onkyo od LG czy Samsunga

stad moje propozycje:

1.Kino domowe LG LH-T760IA
http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=12895&ref=16

2.Kino domowe LG LH-T751TB
http://www.max24.pl/?a=sklep.view&&produkt=515&&pp=ceneo
(ten zdobyl jakies nagrody AUDIO- wiec chyba powinien byc lepszy nie ma tylko jakiegos zlacza HDMI ale nie wiem czy to bedzie mu potrzebne.

Zastanawialem sie jeszcze nad Samsungiem ale o nim chodza różne opinie a poza tym tacie strasznie podobaly sie glosniki stojace takie jak maja LG czy Samsung. (jest strasznym tradycjonalista) ale cos;)

Aha wspominal mi kiedys tata ze chcialby miec dziewk z kablowki w glosnikach (chociazby STEREO) do tego slucy chyba ten wbudowany amplituner z Dolby Pro Logic II

Prosze was o pomoc..imieniny w przyszla sobote a ja musze w tym tygodniu zamowic jakies kino.

Jeszce raz przepraszam za nowy topic i prosze o pomoc

W razie czego prosze o kontakt na GG 3128682.
 
Ostatnia edycja:

hektor

New member
Właśnie wróciłem po tournee po sklepach i powiem ze jestem w tym samym miejscu co bylem przed napsianiem tego posta. Wiem ze nci nie wiem:/...

Zaproponowano mi kilka zestawow Samsunga i Panasonica..ale nie wiem czy dlatego ze s dobre czyt. lepsze od LG czy moze dlatego ze mieli je na stanie.

oto kilka przykladow jakie mi zaproponowali:
1)Panasonic SC HT 870 za 1500 zł:
http://www.aspio.pl/cgibin/shop?info=PANZKD06
( z reszta nie wiem czemu tak tanio skoro wszedzie sa powyzej 2 tys)

2.Panasonic SC-HT990E-S
http://www.hoopla.pl/product_info.php?products_id=11232&ref=16

(tego panasonica wyzej mi strasznie polecano , mowili ze na leb bije LG ze czyta polskie napisy ,wszystkie divx, ma amplituner wbudowany i przetwarza w glosnikach dzwiek z Polsatu ,TVN, TVP )

Ostatni apropozycja jaka byla od nich to Samsung:

3.Samsung HT-TP75 DiVX
http://www.rtvcentrum.com/sklep,2072,,,03,,pl-pln,289755,0.html

Ale w tym przypadku mowili ze sa bledy przy odczytywaniu polskich napisow i ze ten system dolby Prologic II jest slabo dopracowany i ze moga wystapic problemy gdyby tata chcial sluchac w glosnikach np. wiadomosci czy jakis mecz zuzlowy...itp.

Najbardziej mnie dziwi ze LG nie polecal....a slyszalem ze te 2 kina wyzej sa b dobre wrecz rewelacyjne....moze dlatego ich nie polecali bo nie mieli ich na stanie..???

Podpowiedzcie cos prosze bo mam straszy metlik w glowie

Z gory wielkie dzieki
 

gatar

Active member
Bez reklam
Jesli tata jest niewybredny to weź to , które Tobie sie podoba i stac Cie na nie. Ja wziąłabym Panasonica, a jeszcze lepiej (droższe) Yamahe Pianocrafta 810. Yamaha jest stereo, ale ma b. dobry dźwięk. Jesli więcej będzie muzyki to pownna byc lepsza.
 

hektor

New member
No mnie sie osobiscie podoba ten 2 zestaw LG
1.Kino domowe LG LH-T760IA
http://www.hoopla.pl/product_info.ph...d=12895&ref=16

Jak za ta cene chyba ok: Nie znalazlem jeszcze jakis krytycznych glosow co do Kin domowych LG ...czytaja napisy odtwarzaja wszystkie Plyty Dixv z komputera dziewk maja dobry. wygrywaja nagrody AUDIO... wiec chyba sa dobre

Co do Samsunga i Panasonica to rozne rzeczy slyszalem ale glownie ze sa problemy przy odtwarzaniu plyt Divx i napisow polskich

Hmmm sam juz nie wiem a moze jakies glosy uzytkowników co mieli stycznosc z LG??
 

jar.cin

New member
Witam, a mnie interesuje dobre i niedrogie kino domowe, takie, które miałoby HDMI. Czy jesteście mi w tej kwestii coś doradzić? Czy Samsung i LG to dobre firmy, jeśli chodzi o tego typu sprzęt? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Marcin.
 

hektor

New member
jar.cin napisał:
Witam, a mnie interesuje dobre i niedrogie kino domowe, takie, które miałoby HDMI. Czy jesteście mi w tej kwestii coś doradzić? Czy Samsung i LG to dobre firmy, jeśli chodzi o tego typu sprzęt? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Marcin.

No właśnie też licze na podpowied zpozostałych forumowiczow w kwestii LG i Samsunga...mam nadzieje ze jeszcze bedzie pare cennych opinii
 

ArapahoVmax

New member
Witam,
Parę dni temu stałem przed podobnym wyborem. W grę wchodził Samsung, Panasonic, Lg i Pioneer. Dodatkowym warunkiem było posiadnaie HDMI i odczyt Divxiów z napisami.

Postaram sie, aby było krótko, Po kilku godzinach spedzonych na anglojęzycznych forach, wybór padł na Panasonica ST-HT855. Teraz gdy go mam (a jest to pierwsze kino domowe w moim posiadaniu) stwierdzam, że opcja odczytu Divixów jest zupełnie niepotrzebna - opcja odtwarzania DVD z pełnym dzwiękiem przestrzennym tak przesrosła moje oczekiwania, że na DiVixy nie chcę nawet patrzeć.

Pozdrawiam,
Arapaho
 

deoc

New member
Mam rozumiec ze taki "duzy" zestaw kina odpada?? Bo ja naprawde wydajac ~1500zl kupilem amplituner Denona i glosniki Koda 5.0 i podejrzewam ze graja rownie dobrze, jak nie lepiej. Z tym ze chyba nie masz jeszcze w ogole DVD?? I tu rodzi sie problem z zakupem DVD.... ale nie bede zbytnio mieszal Ci w glowie - ostatnio bedac u kolegi sluchalem wlasnie takiego zestawu Panasonica (nie wiem jaki model - ale one wszystkie wygladaja tak sama ;)) i graly naprawde fajnie i glosno (z tym ze pokoj to typowy pokoj w blokach - wiec nie za duzy...
 

Prince

New member
Teraz w cenie w granicach 1700 - 1800 kupuje się cały zestaw 5.0 lub 5.1 Pioneer + KODA lub Pioneer + TAGA.
Po co kupować małe plastykowe zestawiki ??
Niedość że są szpetne to nie grają..

Warto poszperać trochę w necie np. na www.koda.pl

Jest tam trochę okazji
TOMEK
 

ArapahoVmax

New member
Prince napisał:
Teraz w cenie w granicach 1700 - 1800 kupuje się cały zestaw 5.0 lub 5.1 Pioneer + KODA lub Pioneer + TAGA.
Po co kupować małe plastykowe zestawiki ??
Niedość że są szpetne to nie grają..

A choćby poto, jak się ma mały pokój, a posiada już się dobry system stereo, składający się z duzych klocków i dużych kolumn, wtedy małe plastykowe zestawiki do odtwarzania kina w zupełności wystarczają. Tym bardziej, ze dodatkowych kolumn juz niema gdzie za bardzo wstawić.... U mnie sprawdza się doskonale. Pomijam fakt, że kino domowe nigdy nie odtworzy tak wzorowo i realistycznie dźwięku stereo, jak dedykowany ku temu sprzęt stereo.

P.S. A wygląd to już kwestia gustu, a o gustach się nie rozmawia. Poza tym, jak cos, co jest małe i łatwo można zakamuflować może być szpetne, skoro i tak tego nie widać...?
 
Ostatnia edycja:

pinio1

New member
hektor napisał:
No mnie sie osobiscie podoba ten 2 zestaw LG
1.Kino domowe LG LH-T760IA
http://www.hoopla.pl/product_info.ph...d=12895&ref=16

Jak za ta cene chyba ok: Nie znalazlem jeszcze jakis krytycznych glosow co do Kin domowych LG ...czytaja napisy odtwarzaja wszystkie Plyty Dixv z komputera dziewk maja dobry. wygrywaja nagrody AUDIO... wiec chyba sa dobre

Co do Samsunga i Panasonica to rozne rzeczy slyszalem ale glownie ze sa problemy przy odtwarzaniu plyt Divx i napisow polskich

Hmmm sam juz nie wiem a moze jakies glosy uzytkowników co mieli stycznosc z LG??



Cześć,
ja jestem posiadaczem ww. kina LG i poniżej mój komentarz:

- obraz - rewelacja, bardzo dobra jakość. Sygnał przez HDMI, ale nawet jak podłączyłem przez EURO to w porównaniu do mojego poprzedniego zestawu to był olbrzymi skok. Oczywiście kino czyta wszystkie Divx-y i Xvid-y, polskie znaki, itp.. Ma wejście USB co może być dobre dla tych, co mają duże usb drive'y a nie chcą nagrywać filmów na płytki.

- dźwięk - bardzo fajnie gra, ale trzeba wiedzieć że w tym zestawie niewiele można pokombinować z ustawieniami. Niemniej jednak stereo jest fajne, można poustawiać kilka trybów powodujących że zwykłe stereo brzmi lepiej. I nie mówię o DolbyProLogic II (które działa chyba ok, nie mam porównania), po prostu ma kilka funkcji polepszających jakość dźwięku stereo i już. Ale w tym kinie jest jeden mankament: to kino domowe nie posiada żadnego wejścia cyfrowego audio. Więc jeśli planujesz podłączyć go np. do n-ki, to zestaw odpada, bo nigdzie nie będziesz miał 5.1, tylko zwykłe stereo..

A tak przy okazji - właśnie dlatego (przez brak wejścia optycznego) chcę go sprzedać (bo właśnie kupiłem n-kę). Może chcesz kupić z rabatem? :))

(choć przyznam że poza tym wszystko inne jest naprawdę fajne i trochę żal sprzedawać).
 

hektor

New member
...

pinio1 napisał:
Ale w tym kinie jest jeden mankament: to kino domowe nie posiada żadnego wejścia cyfrowego audio. Więc jeśli planujesz podłączyć go np. do n-ki, to zestaw odpada, bo nigdzie nie będziesz miał 5.1, tylko zwykłe stereo..

A tak przy okazji - właśnie dlatego (przez brak wejścia optycznego) chcę go sprzedać (bo właśnie kupiłem n-kę). Może chcesz kupić z rabatem? :))

Witam
Mówiąc o wejsciu cyfrowym audio masz na mysli optical-in ktory jest na platformie??Bo szczerze powiedziawszy nie wiem jak to zzlacze do odbioru sygnalu 5.1 na platformie sie nazywa

Nie wiem w tym wypadku czy kiedys ojciec ie bedzie tez chcial zalozyc tej platformy....

ale jak narazie maja malo programow...wiec napisz prosze na GG jaka by byla sugerowana przez ciebie cena za ten zestaw

3128682
 
Do góry