kino domowe do 13tys

DeLacosta

New member
Krzysztofradio, ale żeś mnie wystraszył z tym Marantz-em! Sprawdziłem i ... jest jeszcze w kilkunastu sklepach do kupienia. Choćby w takim TopHiFi. Ufff.
Dzięki za Focale -też je wezmę na "warsztat". Który to pisał że nie należy pytać na forum??(pytanie retoryczne :) ). Takie perełki by mi przeszły przed nosem ...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W interentowych w ofercie na stronie i owszem, ale nie koniecznie sa dostepnę na prawde. Moze jeszcze zalegają w stanach magazynowych. Ponoć od dystrybutora juz ich nie dostaniesz.
 

milewski81

New member
z głośników to polecam Acoustic Energy Aelite 2. Kupiłem nowe za 1400złv(cena sugerowana detal 3600)

Kilka recenzji:
Superfi - ACOUSTIC ENERGY AELITE 3 5.1 SPEAKER PACKAGE
Acoustic Energy Aelite 3 Reviews
Acoustic Energy Aelite Two Bookshelf Speakers Reviews

Nie wypisujcie ze wklejam "sponsorowane" recenzje. Super głośniki i polecam! Sprawdzone!

Z ampli to tego to jeszcze nie sprawdziłem ale wybieram sie na odsluchy. U mnie narazie chodzi w stereo 2.1 z Yamaha i Cambridge Audio A500 (zestaw do 5.1 posiadam ale nie podlaczony). Teraz w dobrej cenie mozna kupić HK 460 (2400). Ostatnio dobrałem kable :) Z ampli to bedzie problem ehhhh pakuje zestaw i jade na odsluchy ...
 

dynia

New member
Uderz w stół...... Ktoś pisze na forum, że szuka zestawu za tyle a tyle a później czyta, że takie kolumny są lepsze niż takie. WEDŁUG KOGO ??? Czyje obrazy są ładniejsze, Malczewskiego czy Beksińskiego? Co jest smaczniejsze: jabłko czy gruszka ? To o tym piszę Panowie mistrzowie wiedzy audio.
 

DeLacosta

New member
Panowie, dajmy spokój tym słownym utarczkom. Ponieważ wybór z jednego zestawu to żaden wybór, to koledzy na forum podpowiedzieli czym według nich wartuje się jeszcze zainteresować. Co tu dużo mówić - ostateczną decyzję i tak podejmuje kupujący.

Acoustic Energy Aelite mają świetną specyfikacje, trzeba będzie nimi się również zainteresować. Dzięki!

Jeszcze mam pytanko stosownie płyty odsłuchowej. Słyszałem że są takie płyty CD z nagraniami pokazującymi pełny zakres możliwości sprzętu. Inwestować w coś takiego czy lepiej samemu przegrać ulubione kawałki na płytę (bo walizki z płytami CD nie będę ze sobą taszczyć do salonu)??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uderz w stół...... Ktoś pisze na forum, że szuka zestawu za tyle a tyle a później czyta, że takie kolumny są lepsze niż takie. WEDŁUG KOGO ??? Czyje obrazy są ładniejsze, Malczewskiego czy Beksińskiego? Co jest smaczniejsze: jabłko czy gruszka ? To o tym piszę Panowie mistrzowie wiedzy audio.

Po co obrażasz ludzi, którzy mają naprawdę dużą wiedzę w tej dziedzinie? Pytasz się - WEDŁUG KOGO? Każdy wypowiada się przecież w swoim własnym imieniu i poparte to jest wiedzą, odsłuchem czy porównaniem z innym sprzętem. Czyli wdł. Ciebie żadne fora internetowe nie mają racji bytu? Bo przecież na forum sportowym nie ma co doradzać, bo każdy inaczej reaguje na dietę czy ćwiczenia fizyczne. Na forum filmowym również nie ma co się wypowiadać bo każdemu może podobać się coś innego. No i na kulinarnym też nie warto, bo jeden lubi krewetki a inny kaszankę. Napisałeś parę postów w których chcesz coś udowodnić tylko nie bardzo Ci wychodzi. A to wyśmiewasz wiedzę forumowiczów, a to piszesz że połowa ludzi to sprzedawcy i wciskają towar który się nie sprzedaje. Zastanów się kolego po co tak naprawdę się logowałeś na to forum?
 

milewski81

New member
Jeszcze mam pytanko stosownie płyty odsłuchowej. Słyszałem że są takie płyty CD z nagraniami pokazującymi pełny zakres możliwości sprzętu. Inwestować w coś takiego czy lepiej samemu przegrać ulubione kawałki na płytę (bo walizki z płytami CD nie będę ze sobą taszczyć do salonu)??[/QUOTE]

Bierz to co lubisz sluchać. Ja ostatnio testowałem kable to kazde grały inaczej z innym stylem muzyki - moje skromne zdanie ...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uderz w stół...... Ktoś pisze na forum, że szuka zestawu za tyle a tyle a później czyta, że takie kolumny są lepsze niż takie. WEDŁUG KOGO ??? Czyje obrazy są ładniejsze, Malczewskiego czy Beksińskiego? Co jest smaczniejsze: jabłko czy gruszka ? To o tym piszę Panowie mistrzowie wiedzy audio.

Dynio, nie pieszemy co jest smaczniejsze, jabłko czy gruszka, lecz co jest jadalne; zgnite jabłko, potłuczone, lub moze piekne z zewnatrz, ale pryskane i kwasne lub robaczywe w srodku, lub moze jablko aromatyczne, soczyste, slodkie z wlasnego sadu. Oczywiscie cena ich jest rozna. Klient musi sam zdecydowac za co chce zaplacic. My podpowiadamy jedynie z jakiego sadu lub z ktorej dzialki, straganu, jaka odmiana.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bierz to co lubisz sluchać. Ja ostatnio testowałem kable to kazde grały inaczej z innym stylem muzyki - moje skromne zdanie ...

Możesz coś więcej napisać o tych kablach? Ja ogólnie nie wierzę w magię kabelków, może jak są różnice to pewnie bardzo delikatne i nie słyszalne dla każdego. Napisz jakie testowałeś i jakie różnice wychwyciłeś oraz na jakim sprzęcie?
 

milewski81

New member
Zgadza się ze różnice nie są duże. Ale są specyficzne kable np DNM Reson - gdzie scena idzie troche do tylu i dzwięki są bardziej "dzwięczne" (co mnie troche irytuje). Ja w tej chwili mam kable Puresonic SP-200 + banany Oehlbach (zestaw 430$) Testowałem kable głosnikow Oehlbach (słabe jak dla mnie), Cable Talk Flat One, Two, Three Bi-Wire, Sonic Link AST 75, 200 (Straszny piach z moimi AE), QED Bronze, Aniveras XT, 400 i inne . Np nie mające dobrych opini Cable Talk fajnie sie zgrywały, QED tez fajne. Ale puresonic pozamiatał. Rozczarował zachwalany DNM Reson. Kazdy kabel sie rózni. Warto wypozyczyc, badz kupic kilka i posluchac kilka dni na swoich glosnikach i wybrac cos cos najardziej odpowiada.

Jak ktoś nie ma kasy to lepiej dolożyć do wzmacniacza bo usłyszy większą róznicę. Ja zadowolony jestem ze wzmaka to bawie się w kabelki bo nie spodziewałem się że można tym "aż" tak poprawić sobie jakość dzwięku. Teraz szukam chincha do CD-eka :) Jak ktoś nie słyszy róźnicy i nie ma kasy to mu współczuje :) A rozważanie typu warto nie warto - wiadomo ze warto jak ktoś się interesuje audio i słyszy chociaż troche
 

.:Paco:.

New member
troszke mnie tu nie bylo a widze,ze temat sie ladnie rozwinal...

Wiec tak posluchalem sobie roznych sprzetow i podjalem decyzje.
Glosniki: Dali Ikon 6/7 klasa - glosniki bardzo nastawione na detale, tzn jesli ktos naprawde lubi muzyke, lubi slyszec kazdy instrument kazdy detal to wtedy jest dobry wybor - co znaczy,ze dla 80-90% uzytkownikow to nie bedzie mialo roznicy jak powiedziala moja zona:). Niestety do kina potrzeba dokubic suba gdyz same glosniki to za malo - a wtedy cena troche wyzsza...to bylby moj wybor razem z subem ale przekroczylbym budzet a wlasnie sie dowiedzialem,ze zostane tatusiem takze kase musze oszczedzac na co innego:) Juz nie wspominajac o KEF R i Focalach CHorus - ladne, super graja...cena up up
Dodatkowym faktem, ktory wplynal na decyzje bylo u mnie ustawienie nowych mebli w salonie przez co glosniki efektowe musialy byc dipolami...takze wybor padl na Klipsche RF-82II, RS-52II, RB-61II. A niestety innych dobrych (pasujacych do mojego pomieszczenia) dipoli nie za bardzo mialem z czego wybrac. Myslalem nad polaczeniem Ikonow frontow z dipolami RS-52II Klipscha ale taka hybryda nie byla dobra kombinacja podczas odsluchu i ostatecznie moge kupic powyzszy zestaw - nowy- za 6800zl:)

Amplitunery- Marantz 6XXX,7XXX - fajne choc troszeczke sie bawilem ustawieniami kiedy byly podlaczone do Dali Ikon i dopiero wtedy mozna bylo naprawde zobaczyc klase sprzetu sluchajac gry na gitarze czy czy ostatniego koncertu gwiazd z bialego domu. Ale ostatecznie po zapoznaniu sie z mozliwosciami i kombinajac z Klipschami moj wybor padl na Pioneera SC-LX76k - klasa sama w sobie.

Takze dziekuje wszystkim za rady a jak juz bede mial zestaw w domu polaczony to opisze wrazenia

P.S. Krzysztofradio - Media Centrum na Krakowskiej nie mieli wszystkiego i jakos nie byli chetni aby sciagnac nawet miedzy swoimi salonami:/ ale sobie poradzilem jezdzac po kilku salonach.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
wlasnie sie dowiedzialem,ze zostane tatusiem

GRTULACJE !!! :)

glosniki efektowe musialy byc dipolami...

Dali Ikon też maja plaskie scienne On Wall. Ja mam wlasnie takie. ale wracając do tematu wyzej, teraz trzeba zaoszczedzic :)


Krzysztofradio - Media Centrum na Krakowskiej nie mieli wszystkiego i jakos nie byli chetni aby sciagnac nawet miedzy swoimi salonami:/ ale sobie poradzilem jezdzac po kilku salonach.

Hmm, dziwne, w takim razie albo ja mam za kazdym razem szczescie, ale Ty miales pecha. Trudno zdarza się

Pozdrawiam
 

.:Paco:.

New member
GRTULACJE !!! :)



Dali Ikon też maja plaskie scienne On Wall. Ja mam wlasnie takie. ale wracając do tematu wyzej, teraz trzeba zaoszczedzic :)




Hmm, dziwne, w takim razie albo ja mam za kazdym razem szczescie, ale Ty miales pecha. Trudno zdarza się

Pozdrawiam

dzieki!! kurcze nie wiedzialem o tych on wall bo jedyne jakie widzialem takie to do zabudowy:/ no nic stalo sie kiedys wymienie...a z racji przemeblowania suba tez nie mialbym gdzie postawic


widac mialem pecha....generalnie rozmowa byla taka "...cos tam mamy ale pan zadzwoni do drugiego salonu. DZwonie...Marantza akurat nie mamy, pioneera w ogole...a czy da rade sciagnac...niestety:|....
 
Do góry