Kino Domowe do 1200zl

paulo2009

New member
Witam,

Jakie kino domowe polecacie do 1200zł ? Jakie kino ma najlepszy stosunek jakości do ceny? Bo szczerze powiedziawszy nie jestem żadnym melomanem dlatego nie potrzebuje jakiegoś mega wypasionego sprzętu,powiedzmy przeciętnym użytkownikiem który chce obejrzeć 2-3 filmy w tygodniu z sensownym nagłośnieniem.

Co myślicie o SAMSUNG HT-C553?
Jakieś sugestie?
PS: W przyszłości chciałby dokupić projektor i podłączyć do kina przez hdmi.
 

slawko1077

New member
Witam,

Jakie kino domowe polecacie do 1200zł ? Jakie kino ma najlepszy stosunek jakości do ceny? Bo szczerze powiedziawszy nie jestem żadnym melomanem dlatego nie potrzebuje jakiegoś mega wypasionego sprzętu,powiedzmy przeciętnym użytkownikiem który chce obejrzeć 2-3 filmy w tygodniu z sensownym nagłośnieniem.

Co myślicie o SAMSUNG HT-C553?
Jakieś sugestie?
PS: W przyszłości chciałby dokupić projektor i podłączyć do kina przez hdmi.

Nie trzeba być wcale melomanem że by usłyszeć różnicę między zestawem za 1200 a 2200. Ale rozumiem że twój budżet nie pozwala na więcej. Jeśli chcesz wybrać dobre kino to przede wszystkim skup się na dźwięku które dany zestaw generuje, dźwięk jest najważniejszy, pużniej funkconalność a potem wygląd. Kobiety myślą odwrotnie :?. Najlepiej jeśli się sam udasz do dużego sklepu który ma na polce kilka czy kilkanaście zestawów i je po prostu odsłuchasz, wybierając najbardziej odpowiedni twojemu słuchowi. Jeżeli chodzi o głośniki musisz pamiętać że większość potrafi zagrać lepiej po kilkudziesięciu godzinach pracy, mówimy o tzw. wygrzewaniu które powoduje że zestaw gra lepiej. Do KD najważniejszy jest bas, więc zwróć na jego jakość w poszczególnych zestawach i możliwość regulacji. Zbyt krzykiwe wysokie tony nie są wskazane, będą cie potem męczyć. Możliwość odtwarzania filmów przez USB to duży plus.
 

maciuf_2004

New member
Cześć
Stałem przed tym samym wyborem kilka dni temu, ciężko znaleźć opinię na temat tych samsungów.
Ja kupiłem HT-C555 (same wysokie głośniki, oprócz tego to samo co C553) i podpiąłem - tak jak planujesz - pod projektor (benq w600). Przyznam, że generalnie nie jestem zadowolony, zbyt mało dokładnie sprawdziłem parametry sprzętu zanim go kupiłem.
1) Odnosząc się do poprzedniego posta - akurat w kwestii dźwięku jest rewelacyjnie. Sprzęt gra czysto i mocno. Mam bardzo wrażliwe ucho i za tą cenę z dźwięku jestem naprawdę zadowolony.
2) Sprzęt ma tylko jedno wyjście HDMI, nie ma wejścia. Jedyne cyfrowe wejście to wejście optyczne, co powoduje, że chcąc mieć dźwięk 5.1 z laptopa będę musiał kupić Sounblaster Exdigy, a będzie to potrzebne - patrz niżej
3) Kupiłem HT-C555 m.in. dla odtwarzania DivX z USB. Mam dysk Toshiba 250Gb. Otóż kino może nie obsługiwać dysków o pojemności większej niż 160Gb - i nie obsługuje. Oprócz tego obsługuje tylko nośniki w trybie fat, a zasilanie z USB jest zbyt słabe żeby dysk zewnętrzny działał.
4) Napisy w DivX wyświetlają się niemal na środku ekranu i jak na razie nie znalazłem sposobu żeby je przesunąć w dół
5) Z odtwarzanymi formatami jest słabo. mkv nie pójdzie, wczoraj nie odpalił mi nawet avi, jeszcze nie miałem czasu dokładnie sprawdzić dlaczego. Jeśli się nie mylę (jestem w trakcie badania sprawy) nie ma też możliwości aktualizacji oprogramowania.
6) Zestaw prezentuje się bardzo dobrze (odpada problem przekonania żony)
7) Odtwarzacz ma sporo ciekawych funkcji poprawiających jakość dźwięku i obrazu - to akurat pozytywne, ale nie kupiłbym tego jeszcze raz.

Konkluzja:
Szukając KD do 1200zł nie kupiłbym samsunga. Jeśli chcesz konkretnie zestaw kina domowego w tej cenie - nie wiem co polecić.
Gdybym kupował dziś - nie wiem czy to rozsądne, ale wybrałbym zewnętrzną kartę dźwiękową creative + dobre głośniki 5.1 logitech i to podłączałbym do komputera.

Pozdrawiam
 

paulo2009

New member
Wielkie dzięki za info maciuf_2004! Z tego co piszesz kd nie jest warte tej ceny także poszukuje dalej..

A co myślicie o KINO SAMSUNG HT-BD1250 BLU-RAY FULLHD 1080P USB , ma ktoś takie kino?
 

paulo2009

New member
znalazłem w cenie nieco przekraczającej 1200 także jeśli jest dobre jestem wstanie dopłacić te 100zł.
Wiec co opłaca się to kd za 1300zl? Co możecie o nim napisać?

PS:Kino tańsze bo PO EKSPOZYCYJNE
 
Do góry