kino domowe dla rodziny 2+2

tomud

New member
Tutaj masz racje ze reklama zawsze byla, z tym ze nie za wszelka cene :) Obecnie w wielu koncernach wiecej kasy idzie na reklame niz na rozwoj produktow, to sie po prostu bardziej oplaca.

Do tego mamy tendencje ze juz od pewnego czasu w wielu firmach nie decyduje inzynier tylko ksiegowy.

Inna sprawa (a to wiem z doswiadczenia zawodowego) jak ktos pojawia sie w firmie to to wyglada wszystko inaczej niz w realu, ot takie granie pod publiczke. No i nikt ci przeciez nie powie o tandecie to jest tez normalne :) Nikt pod soba dolow nie bedzie kopal.

To co napisalem to sa jakies obserwacje tego co sie dzieje z wieloma produktami i to nie jest tylko problem dotyczacy JBL-a.

Natomiast jak napisalem prasa promuje dosc czesto buble i za wszelka cene broni swoich opinii. Juz co niektorzy naczelni wypowiadali sie na temat boardow internetowych ze tam ludzie nie maja pojecia o sprzecie, ciekawe dlaczego ;) Na boardach tez siedza inzynierowie, tylko ich sie od glupkow i gluchych zazwyczaj wyzywa - jak weryfikuja wygadywane czasem brednie. Tylko ludzie zapominaja ze to nie "audiofil" tylko inzynier ten sprzet projektowal :)

Dlatego dalej twierdze ze do wszelkich recencji itd. nalezy podchodzic z bardzo duzym dystansem. To jest ogromny biznes i ogromne pieniadze, wiec nie ma miejsca na skrupuly... liczy sie kasa i tyle.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mogę Wam tylko powiedzieć, że byłem na ślepych testach, po odsunięciu kotary co niektórym opadły kopary do ziemi.

p1080468.jpg


Słuchaliśmy tez konstrukcji spoooro starszych konstrukcji, firma robi postępy.

p1080174w.jpg


Czy chcą być lubiani przez wszystkich, nie bo lubiana przez wszystkich jest tylko studolarówka :)
 

tomud

New member
Tak firma robi postepy glownie w tym o czym pisalem (systemy Line Array), ale i tak jak wspomnialem sa jeszcze daleko z tylu za Dynacordem.

Natomiasy sprzet "z tanszych linii" to niestety zal.pl... a kiedys bylo o wiele lepiej...

Natomiast na slepych testach wygrywaly juz wieszaki zamiast kabli po 5tys zl. czy tanie glosniki marek ktore miesza sie z blotem :)
 

tomud

New member
Co do kolumn to z tanich nie wymienie, mowilem bardziej o przetwornikach i modeli nie pamietam. Moge podac w przyszlym miesiacu jak bede u rodzicow gdzie troche ich mam :)

A co do JBL-a to chodzi w sumie o przelom lat 80/90 konstrukcje Grega Timbersa (Everesty) itd.
Wtedy i tanie przetworniki mialy swoja jakosc bo firma o to dbala. Teraz sie to nie oplaca i wiekszoc tanszych przetwornikow mozna porownac do odpustowej tandedy. Serie E, ES to niestety zal.pl

Owszem mozna kupic Ti3000, Ti5000 :) i cieszyc sie JBL-em :)

Ewentualnie sobie zmajstrowac takie glosniczki do kina ;)

attachment.php
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Drogie są teraz lepsze tańsze też są lepsze od poprzednich progres jest. K2 to lata 90, a Everesty nowsze.

p1080365.jpg


Grag normalny skromny człowiek, zaczynał w sklepie z głośnikami, a teraz...

p1080416b.jpg
 

Cyborg65

New member
Witam

A ja bym proponował tak:
Oddzielmy od siebie raz na zawsze kilka pojęć które się często wręcz wykluczają. A przytaczane są dosłownie w zależności od okoliczności.

Marketing - ma za zadanie wypromować towar, nie interesuje panów jak to gra.Może być najgorsze g... i tak zrobią wodę z mózgu przeciętnemu Kowalskiemu.
To jest ich zadanie, i praca zawodowa

Handlowcy - ich zadaniem jest zarabianie pieniędzy.
Ta zasada jest oczywistą świętością, zadowolenie klienta i podobne brednie to część ich pracy ale tylko w zapewnieniach.
Jeśli ktokolwiek myśli inaczej to ma do tego prawo.

Dane z konspektów producenta - tym segmentem o dziwo od dawna zajmują się ludzie od marketingu, nie inżynierowie.
Jaki jest skutek wiedzą wszyscy interesujący się tematem.

Testy spotykane na łamach prasy - tu raczej można cokolwiek wyczytać ale podchodzimy do sprawy z wyjątkową ostrożnością
Najkrótszy przykład.

..................................................... BMW.................................Maluch
łatwość parkowania.
...........................................................4...........................................9
zużycie paliwa
...........................................................3...........................................10
niezawodność
...........................................................9............................................3

Wynik...............................................16...........................................22

Czyli kryteria ocen.jak widać maluch pobił BMW na głowę

O preferencjach ludzi szkoda tu nawet się rozwodzić powinno wystarczyć to co nasmarowałem wyżej.
Własne ucho i rozum klienta albo porażka, raczej sam do tego dojdzie tylko kiedy.
Żaglując ciągle: Danymi producenta, danymi sprzedaży, testami i własnymi odczuciami mamy kolejny temat gdzie każdy zostanie przy swoim.
P:lol:zdrawiam
PS dla jasności scaliłem w tym miejscu różne wypowiedzi w różnych miejsc. Ale maglowane na około.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
no nie wiem czy progres - zmieniły się też źródła mocy niestety na gorsze....

mmmm B&W - ten sprzęcik chciałbym mieć - bardzo mi się podoba jego brzmienie

ta kolumna w środku to na odgrodzie jest??gdzies ją widziałem ale nie miałem mozliwości posłuchania
 
Do góry