kino domowe dla rodziny 2+2

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakoś poprzednio nie zauważyłem że Onkyo jest śmieszny i teraz też nie odczuwam jazgotu ( cokolwiek to znaczy).
MA grają rewelacyjnie z dobrą ilością szczegółów.
Być może rozmawiasz M-Audio
M-Audio - porównanie cen w sklepach
Chińskich modelach audiopodobnych.
My rozmawiamy o Monitor Audio które otrzymują najwyższe oceny na rynku.

"To dla mnie bardzo ważne, i stawia kropkę nad 'i' przekonaniu o wysokiej klasie tych kolumn. Brzmi banalnie? No to dodam, że to najlepsze Monitor Audio, jakie dotąd słyszałem.
I jeszcze, że byłyby jednymi z tych kilku wśród kilkunastu kolumn przetestowanych w tym zakresie ceny w tym roku, jakie podsunąłbym znajomym i nieznajomym, którzy chcieliby coś kupić bez samodzielnego słuchania - jestem przekonany, że bardzo niewielu byłoby rozczarowanych. A wielu będzie oczarowanych i brzmieniem, i wyglądem.

Andrzej Kisiel - Naczelny Redaktor Audio.
www.audio.com.pl
I wolę zawierzyć swojemu słuchowi oraz opinii experta niż Twoim marnym argumentom.
 

Cyborg65

New member
Witam

:lol:No może i marne argumenty.
MA o których piszesz to owszem ale RX8 wywarły pozytywne wrażenie na mnie osobiście.
Wiec nie M audio bo to kpina.
Wyjątkowa jednomyślność

No i soory to ma pasować mi tobie czy koledze co się zapytał ?
Gustujesz w tandecie i to twoja sprawa .
Zenek napisał że są wspaniałe to niech sobie je postawi w pokoju i słucha.

Tak do niczego nie dojdziemy. Celowo tak napisałem.
Posłuchać i wybrać każdemu pasuje co innego mi Magnat kol Kiki MA
Nich sobie nawet złote medale dostają warto posłuchać i tyle.

Tyle zdań ile wpisów.
P:lol:zdrawiam.
Kiki ta reklamówka jest śmieszna
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak widać nie da się pisać dyrdymałów na temat Monitor Audio że są śmieszne że robią jazgot szczególnie jak się ich nigdy nie słuchało.
Można opowiadać dzieciom bajki gdy brakuje argumentów.
Poważne czasopisma i znawcy wiedzą co to monitor Audio i jaki ma standing rynkowy.
My rozmawiamy o Monitor Audio które otrzymują najwyższe oceny na rynku.

"To dla mnie bardzo ważne, i stawia kropkę nad 'i' przekonaniu o wysokiej klasie tych kolumn. Brzmi banalnie? No to dodam, że to najlepsze Monitor Audio, jakie dotąd słyszałem.
I jeszcze, że byłyby jednymi z tych kilku wśród kilkunastu kolumn przetestowanych w tym zakresie ceny w tym roku, jakie podsunąłbym znajomym i nieznajomym, którzy chcieliby coś kupić bez samodzielnego słuchania - jestem przekonany, że bardzo niewielu byłoby rozczarowanych. A wielu będzie oczarowanych i brzmieniem, i wyglądem.

Andrzej Kisiel - Naczelny Redaktor Audio.
Audio, sprzęt audio, stereo, hi-fi, hi-end, kino domowe
I wolę zawierzyć swojemu słuchowi oraz opinii experta niż Twoim marnym argumentom.

Pozostałych rzeczy nie będę komentował bo obrażanie świadczy o bezsilności i barku argumentów. Szczególnie gdy leci się z opowieści typu jedna baba drugiej babie.
 

pabloski79

New member
No wlasnie, tu chodzi o mnie i konkretne pomieszczenie, kazdy produkt jest inny od innego ale ze az tak wielkie roznice moga byc pomiedzy nimi to nie wierze.
Roznica moze byc slyszalna pomiedzy zestawiem 5.1 a 2.1 lub zwyklym stereo.
Przeznaczenie mojego zestawu niestety nie jest jakies wygorowane i profesjonalne, ja chche tylko miec lepszy dzwiek niz z TV, chche slyszec basy i nie chche dyskoteki w bloku.
Podsumowujac wierze kazdemu z was, nie wazne czy to UNITRA, Whirlpool czy GRUNDIG, ma poprostu pasowac dla mnie wizualnie i wspolpracowac dobrze z Tv i xboxem, ja chche tylko uslyszec lepszy dzwiec niz slysze o obecnej chwili i czasami, ale to naprawde czasami okazjonalnie posluchac muzyki, czyli radia, Mtv, Viva i iPhone no i jakby jeszcze byl odtwazacz BR to juz dla mnie full wypas jak na dzien dzisiejszy.

Pozdrawiam wszystkich. xx
 

Cyborg65

New member
Witam

My tak lubimy nie czytaj wszystkiego arcy dosłownie.
Musisz wydać jakieś pieniądze nie ważne 1k czy 5k chodzi o to żeby wydać je dobrze, rozsądnie czy jak tam to określisz.
Nie ważne co się podoba mi kiki-emu czy jeszcze komuś bo to musi się podobać tobie. Jak to chcesz ocenić co będzie dobre dla ciebie , na podstawie subiektywnych odczuć i opisów.
To taka sama loteria jak byś dobierał głośniki rzucając monetą.
Posłuchaj tych i tych przy okazji jeszcze coś, wybierz sam.
W końcu komu ma się to podobać.
A zwróć uwagę na obie propozycje bo warto.
P:lol:zdrawiam
Kiki MA nie jest śmieszne, śmieszne jest Jamo i Klip bo kolumna jest do tego żeby grała a te akurat tego nie potrafią.
Tyle się kłócimy i nie możesz zapamiętać.
 
Ostatnia edycja:

Krzych_c

New member
Akurat Magnaty to ta półka, a nawet wyżej. To bardzo dobre kolumny, mam wrażenie mocno u nas niedoceniane. Chodzi o całokształt tej firmy, nie odnoszę się tylko do modelu 607 który skądinąd gra pięknie. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Docenione są te co lepiej grają. Całe szczęście że użytkownicy to ludzie myślący i o dużej wrażliwości muzycznej co potwierdzają w setkach wpisów w wątkach. Lepiej grają MA i tu nie ma co dyskutować.
 

Krzych_c

New member
Akurat w to co jest napisane "Audio" należy patrzeć z lekkim przymrużeniem oka, no bo jak np wytłumaczyć kolosalną różnicę w cenie, pomiędzy odtwarzaczami blue ray LG BD300 a NAD T587 ? Zainteresowani wiedzą o co chodzi :) a papier jak wiadomo wszystko przyjmie ;) i żadnemu ekspertowi nawet nie drgnie powieka...
W minionym roku odsłuchiwałem z kumplem kolumny pod Denona 4810. Polecane przez wszystkich MA RX8 poległy w starciu z Dali Ikon 7. Co nie znaczy że to złe kolumny. Podobnie może być z Magnatem. Subiektywne odczucia grają tu największą rolę.
 

Cyborg65

New member
Witam

No właśnie z przymrużeniem oka we wspomnianym adio opisując RX8 zwrócili uwagę na tandetne wykonanie tańszych głośników tej firmy testując tańsze skrzętnie ten fakt pominęli a i same RX o niebo wyższa półka od polecanych przez kolegów nie jest takim kozakiem. Chociaż mimo metalowych kopułek dzielnie zniosłem ich dźwięk a to u mnie rzadkość.
Ciekawe jak sprawność tych tanich MA bo w RX 8 to jakoś tak :mrgreen:
Zresztą polecam lekturę.
http://audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%20glosnikowe/Monitor%20Audio%20RX8.pdf
P:lol:zdrawiam
PS
Docenione są te co lepiej grają. Całe szczęście że użytkownicy to ludzie myślący i o dużej wrażliwości muzycznej co potwierdzają w setkach wpisów w wątkach. Lepiej grają Magnaty i tu nie ma co dyskutować.
Ot choćby post 26

Nie wiem tylko dlaczego tak się napinacie, jak będą leprze MA to sobie je kupi i się będzie nimi cieszył.
Czyżby strach przed nietendencyjną konfrontacją.
Nie wieżę
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
A ja wszelkie materialy reklamowe czy "redaktorow" mam w poszanowaniu, juz nie raz reklamowali drogie bulbe... nie wspominajac o robieniu przez firmy na targach ludzi w balona (ukryte suby itp.).

Nie ma to jak wslane ucho i rozsadek przy zakupach, bez zbytniego podniecania sie cena i firma.
 

Cyborg65

New member
Witam

Tu zgoda ja też radzę nie opierać się na moich opiniach, podobnie nie radzę opierać się na opiniach redaktorów.Nawet powiem więcej opieranie się na jakichkolwiek opiniach to mało rozsądne podejście , nie wiemy co daną opinię kształtuje.
Zdecydowanie najrozsądniej opierać się o własną percepcję i rozum.
Co do kwestii cena firma pełna zgoda nie ma nawet co gdybać starczy posłuchać. Najczęściej mało znane firmy grają dwa razy lepiej niż giganci wydający pieniądze na reklamę zamiast na jakość podzespołów.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po to jest forum aby wyrażać opinie. Jeśli radzisz aby nikt nie opierał się na Twoich opiniach to pełna zgoda.
Ale inni po to odpowiadają na forum aby podzielić się zdobytą wiedzą , aby pomagać , wyjaśnić , naprawiać czy uzupełniać - Ty nie musisz .

Następne dziwactwa . Nie znam nieznanych małych i tanich firm które grają lepiej dwa razy do MA, JBL, Klipsch , Mordant-Short , KEF , Triangle, Paradigm, Pioneer, Jamo - to sprzęty spełniające surowe kryteria znających się na rzeczy odbiorców i sprzęt sprawdzony , badany w laboratoriach, testowany w specjalnych pomieszczeniach .

Tak jak wolę posłuchać specjalisty lekarza niż znachora, tak wolę posłuchać redaktora specjalisty czy sprzedawcy specjalisty który miał do czynienia z setkami a nawet tysiącami kolumn.
Jako istota rozumna wnioski wyciągam sam ale z przyjemnością uczestniczę w szkoleniach prowadzonych przez wybitnych specjalistów.
 

Cyborg65

New member
Witam

Papier jest cierpliwy i zniesie wszystko.
Sam napisałeś że często nadaje się do ubikacji.
Ci specjaliści nie pracują charytatywnie tylko biorą za to szmal.
Ci handlowcy specjaliści (Nie mówię o specjalistach z marketów) też nie pracują za fry i jakie są ich motywy to tak do końca nie wiadomo (może świetna przebitka) olać specjalistów posłuchać i kupić to co nam pasuje.
A specjaliści niech sobie sami postawią w pokoju to co tak zachwalają i niech sami się tym raczą.
Każdy ma inne preferencje niekoniecznie zgodne z uchem specjalistów.
Co do rygorystycznych pomiarów danych najczęściej dane kreatywne przesadzone albo wręcz fałszowane.
Starczy poczytać jak się sprzęt prezentuje w testach laboratoryjnych.
Zwłaszcza impedancja a często i nagminnie pomijane w danych zniekształcenia podstawowy parametr.
I na koniec odróżniam wyrażanie opinii od ślepego posłuszeństwa bo fachowiec tak twierdzi.
Prosta droga do klęski
Niech każdy robi jak uważa - mi chcieli specjaliści sprzedać Jamo, więc wybacz
P:lol:zdrawiam
PS
Co ekspert to zdanie - to też jakby mały problem
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
heh znów kasowanie postów.....

redaktor specjalista prywatnie może powie i coś z sensem ale na łamach gazety będzie kłamał jak z nut - w końcu kolejny grat za dobrą opinię się przyda....nieraz sprawdzone naocznie

sprzedawca specjalista wciśnie każdy kit szczególnie jak mu producent da dobry procent - gdyby było inaczej to nie kupiłbyś marnych sprzętów u takiego specjalisty tylko skupiłby się na wyłącznie wysokiej klasie - ale tak nie jest i nie dlatego że przychodzą różni klienci

a lekarz specjalista to ci poleci lek od producenta u którego był na szkoleniu dostał długopisy druczki fartuszek i kosz alkoholu - znany temat....

więc?
chwalisz się szkoleniami, wizytą w fabryce i proszę - klipsh polecany i to ostro...szkolenie pewnie z onkyo?jamo pewnie też się tam przewinęło.....
nie powiesz mi że to nie miało wpływu - już sama znajomość z producentami pozwala ugrać dla siebie....biznes wiem jak się robi i jak się napędza klientów (tu fachmanem był killpit ale chyba ma wolne)

zestawików posłuchałeś bo wolisz polegać na własnych uszach - zapominasz o tym że moje cyborga czy całej setki innych użytkowników słyszą inaczej - KAŻDE INACZEJ
zapominasz też o wpływie samopoczucia na odbiór dźwięków :)

nieładnie pomijać znaczące kwestie(a te w przypadku słuchu są naprawdę ważne) - więc może się zajarałeś i tak super brzmiały?
Piszę to bo są to fajne kolumny(nie wszystkie modele) ale wow to nie mają - chociaż do 5k za parę to i jakoś niewiele takich....zapominasz też o dwóch pozostałych elementach - akustyka i wzmacniacz...nie bez znaczenia przecież

a ślepe testy to nic co mogłoby mieć większe znaczenie - można oszukiwać i wciskać kit i nikt się nie połapie - żadna wyrocznia
 

tomud

New member
@kiki

Moze podpadne u wielu ale JBL to nie firma (kiedys owszem) :) he he spadli na psy juz wieki temu. Jeszcze trzymaja sie z systemami Line Array (naglosnienie sceniczne), ale i tak dostaja od lat baty od Dynacorda (od malej Cobry do System V) :)

Z ich glosnikami nawet nie chce miec do czynienia :) malo ktory jest zgodny z parametrami producenta (i nie mowia tutaj o standardowych odchylkach jakie moga wsytapic przy produkcji seryjnej).

No i wlasnie ci specjalisci z czasopism dla "audiofili" (gosci ktorzy maja za duzo kasy i nie wiedza co z nia robic) oraz inni magicy ktorzy jak juz ktos wspomnial wcisna wszystko co sie dla nich oplaca.

Sam kiedys myslalem nad produkcja kabli dla "audiofilow", ale jak sie dowiedzialem ile trzeba dac w lape za dobre opinie to mi przeszlo (nie na moj kapital zalozycielski ;) ). Ale jak bym mial wiecej kasy to w sumie warte grzechu, niezla kapuste mozna bic na tandecie z chin :)

Inna sprawa to znaczna ilosc kolumn dla audiofili za "gruba kase" gra tragicznie ot chocby wspominane juz kilka razy na forum WLM La Scala na Visatonach za 300zl ;)

No ale jak taki zaplaci te 12tysiakow za szroty to musi grac rewelacyjnie :-D potem szuka taki demagnetyzerow do plyt CD Audio co by sie promien lasera nie odchylal :)

Nie wspominajac o absurdalnych teoriach wyglaszanych w takich czasopismach, he he A. Einstein to sie w grobie chyba przewraca jak slyszy nowe prawa fizyki wyglaszane przez takich "specjalistow".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tomud - przecieram oczy ze zdumienia - o jakiej tandecie z Chin Ty mówisz ? Chciałeś oszukiwać ludzi ?
A o JBLa nie musisz się martwić . Byliśmy na odsłuchach różnych sprzętów grupy by Harman i ma się znakomicie. Jest notowany na giełdzie Nowojorskiej i o dziwo wyniki ma bardzo dobre.

pkomp
wolę lekarza specjalistę niż nieuka .
Masz zbyt dużą wyobraźnię.
Za nasze podróże płacimy sami , naoglądałeś się za dużo filmów. Byłem na wielu szkoleniach i będę na wielu bo lubię podnosić poziom swojej wiedzy. Byłem w wielu fabrykach i będę w wielu bo chę poznać zaplecze i możliwości techniczne oraz kierunki rozwoju.

Znam wielu bardzo dobrych lekarzy specjalistów. I nigdy nie zniżyli się do alkoholu i fartuszków. Jako specjaliści zarabiają wystarczająco dużo aby olewać frustratów z takimi pomysłami.

Zgadzam się w 100 % że każdy słyszy inaczej.
Ale nie można opowiadać ludziom głupot że za 1500 zł wszystkie amplitunery są złe bo to oczywista nie prawda.
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/63737-ampli-kd-do-muzyki-4.html
 

tomud

New member
@kiki

Ale o jakim oszustwie mowimy :) tak robi wiekszosc firm dla "audiofilow", a niektorych to powinno sie pozamykac. Widzialem kable zasilajace za grube tysiace ktore zagrazaja zyciu, a przynajmniej groza pozarem. Mam troche ciekawych zdjec z "sekcji zwlok" roznych wynalazkow dla "audiofili" (za ogromna kase). Czasem zalamac sie mozna jaka siedzi tam tandeta. To jest dopiero robienie sobie jaj...

Odnosnie JBL-a to ze stoi dobrze na gieldzie nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem. Niestety generowanie zyskow to najczesciej kompromis i ograniczanie kosztow - co za tym idzie dosc czesto spadek jakosci. Jak masz gdzies okazje to porownaj sobie stare glosniki JBL-a (tak z lat 90-tych) z tym szmelcem co teraz produkuja :)

Tak jeszcze mozna by dlugo wymieniac :) tylko po co :) My stoimy po przeciwnej stronie barykady (konsument/sprzedawca). Ty widzisz to co pokazuje firma w ramach marketingu, ja lubie ogladac to co firmy skrzetnie chca ukryc :) A ze pracuje w firmie ktora doradza ogromnym koncerna jak cos sprzedac i robi pod tym katem badania, to jestem cholernie uczulony na wszelkie zabiegi marketingowe :) Nie chce tutaj pisac czym sie firma zajmuje, ale warto obadac hasla w stylu "neuromarketing" itp. mozna sie przerazic co sie robi aby sprzedac towar...


Ahh i nie traktuj tego jako atak na twoja osobe, bo mimo wszystko widze ze sprzet polecasz rzetelnie...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marketing w każdej firmie był jest i będzie.
Dlatego że byłem w fabrykach mogę w miarę ocenić oczywiście wg własnej niedoskonałej obserwacji ich podejście do produktu i sprzedaży.
Rozmawiając z projektantami czy inżynierami dźwięku nikt nie wspominał o tandecie czy wykiwaniu użytkowników.
Wszyscy zastanawiają się posiadając najnowocześniejsze laboratoria co jeszcze wymyślić i jak zaskoczyć dobrym wynikiem słuchacza.
Ślepe testy robią sami dla siebie aby wiedzieć na ile ich sprzęt jest konkurencyjny. Oczywiście cena ma ogromne znaczenie. A reklama , reklama i marketing to inna bajka.
 
Do góry