Kino domowe dla początkującego

wireks

New member
Witam,

chciałbym kupić swoje pierwsze kino domowe, które głównie ma mi posłużyc w 80% do filmów reszta do muzyki z czasem może i jakieś gry z ps3/4.


Pokój w którym chciałbym to ustawic ma 6 na 3 metry. TV jest na dłuższej scianie co oznacza że między TV a kanapą są 3 metry i kanapa stoi tuż przy tylnej scianie.

Ponieważ dzwięk z TV jakoś przestał mi odpowiadać pomyślałem że czas coś z tym zrobić :)

Funkcje na których mi zalezy to:
- możliwość odtwarzania muzyki przez DLNA
- mozliwość podłączenia TV SAT i jej oglądania bez włączania kina.

i w zasadzie to wszystko :)

Powiem szczerze, że myslałem nad yamaha RX-V475 lub V675 ( tylko czy mi jest potrzbne V675 ? Tak jak mówię, jestem początkujący zarówno jezeli chodzi o Kino jak i wogóle o lepszy sprzet audio)

Zupełnie nie mam pojęcia jakie do tego dobrać głośniki. Interesuje mnie zestaw najlepiej 5.1 choć subwoofer mogę dokupić później.

Co do budżetu - jako iź nie jestem jakoś szczególnie wymagający ani też meloman ze mnie zaden - nie chciałbym aby kurzyło się więcej niż 2000 - 2500. Chyba że nie da się nic sensownego w tych pieniądzach zrobić.

Moge liczyć na pomoc ? Z góry dziekuje.

Marcin
 
Ostatnia edycja:

Szkaradnik

New member
Budżet do 2.5k na sam amplituner czy całe kino domowe? Bo sama Yamaha RX-V675 tyle kosztuje. Pamiętaj że jest również model pomiędzy czyli 575. Są także starsze modele z zeszłego z roku z 3 na końcu czyli np 473, będą zauważalnie tańsze. Możesz także pomyśleć o Denonie X1000 lub X2000, Harman Kardon AVR 170 np, czy Onkyo w podobnym budżecie. Wszystko zależy od Twoich upodobań i tak na prawde przydałoby się bys posłuchał w sklepie muzycznym przed zakupem. No ale zasadnicza kwestia: budżet na sam ampli czy kd? bo jak na całe kino domowe to niestety malutko i chyba tylko coś takiego wchodzi grę Kino domowe YAMAHA RX-V373 + PURE ACOUSTICS SUPERNOVA 8 - Ceneo.pl a jak wiadomo amplitunerów z najniższych serii się unika.
 

wireks

New member
no myslałem o całym KD W tych pieniądzach

znalazłem kilka zestawów na popularnym portalu aukcyjnym np:

Kino Domowe Yamaha RX-V475 + TAV-606

Yamaha RX-V475 + KODA AV-707 v4

Yamaha RX-V475 + zestaw 5.1 PRISM Onyx 200

Albo Euro.com.pl:

Yamaha RX-V475T, NS-50/NS-P60 (czarny)

tylko nie wiem czy to się do czegoś nadaje?
 

dante78

Member
Dołączam się do pytania, cały zestaw 5.1 w cenie 2000-2500zl. Takie same warunki i zastosowanie kina. Jedyna rzecz że jestem ograniczony do zakupu w mediamarkt. Zastanawiałem się nad całym zestawami Denon, ale z tego co widzę powinienem jeszcze tutaj dokupić odtwarzacz bluray? Po który zestaw sięgnąć, czy coś innego.

http://www.mediamarkt.pl/walbrzych/..._listy=&kat_id=63&cena_od=&cena_do=&producent[485]=485

Ostatecznie już myślałem nad gotowym kinem, LG z racji LG670s, tutaj żona mnie pcha w tym kierunku, z racji kolumn-dekoracji;) Warto rozważać taki zestaw?

http://www.mediamarkt.pl/walbrzych/..._listy=&kat_id=63&cena_od=&cena_do=&producent[227]=227

Zastosowanie filmy 80%, muzyka i radio. Nie jesteśmy, melomanami muzycznymi, będzie to nasze pierwsze kino domowe, zakup nibynieralny, ale raz się żyje i święta się zbliżają, nie chcemy żeby później się tylko kurzyło:)
 

wireks

New member
mi sie osobiście wydaje, że kina Typu LG, Samsung itp, to chyba raczej śreniej jakości jest... ale moze wypowiedzą się mądrzejsi...
 

libros

New member
jak jestes ograniczony do media markt to sprawa jest banalnie prosta. Idziesz do media markt i sluchasz zestawow w twoim budzecie.

polecane marki amplitunerow: onkyo, denon, harman/kardon, yamaha - w tym juz cos powinines wybrac pamietajac o budzecie

glosniki jakie mi polecono w tym budz to
HARMAN KARDON HKTS 16 WQ - plus ze juz z subem
QUADRAL Quintas 5000 set Czarny - bez suba


JAMO S 606 HCS 3 Czarny - juz chyba troche poza budzetem

mam harmany i jestem zadowolony ale potrzebowalem maluch kolumn (wole jak cos ma powera a tego z poczatku nie widac)

majac juz cos wymyslone idzesz do MM i prosisz zeby ci to z tym podlaczyli. Sluchasz co ci bardziej sie spodoba i bieremy

Aha zapomnialem ze jeszcze musisz odtwarzacz miec bo juz o takich sie naczytalem ze kupili amplituner z kolumnami i pytali gdzie plyte sie wklada ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dante78

Member
Chyba wiec będę musiał dołożyć do interesu:) Dziękuje libros za rzeczową odpowiedź;)

Zonie nawet przypadły do gustu, JAMO S 606 HCS 3 Czarny. Ambaras nawet w tym żeby pasowało do pokoju;)
Cena na razie na szybkiego 1600zl z allegro.

Teraz jaki amplituner do tego, konkretnie, za duży wybór dla osoby która raczkuje w tej materii. Fajnie by było z odtwarzaczem pasującym do ampli. Niech będzie że 1500 zł razem, chyba że lekko coś tam przekroczymy.

Sub, dokupię jak przyjdą lepsze czasy.
 

wireks

New member
a co powiecie na ten zestaw?

allegro.pl/kino-domowe-yamaha-rx-v475-tav-606-black-nowosc-i3634100526.html

czy może lepiej z głośnikami Pure Acoustics Supernova 8 ?
 
Ostatnia edycja:

Łukaszb79

New member
spoko zestawik mam tage tav606 i jestem bardzo zadowolony:) plus elektronikę yamaha, jak dla mnie stosunek jakość/cena na 5
według mnie ładniej wyglądają od jamo ale wiadomo z gustem jak z d..ą :) każdy ma swoją:)
 
Do góry