Kino domowe dla laika w Katowicach??

Lookasik

New member
Witam

Jestem zupełnym laikiem w kwestii audio i kina domowego ale , że nadszedł czas aby coś kupić prosiłbym o rady.

Poszukuje zestawu kina domowego przyzwoitej jakości ale zastrzegam, że audiofilem nie jestem(amplituner, odtwarzacz bluray, głośniki na razie w sytemie 5.1 z subwooferem (chyba, że nie musi być), ewentualne podstawki pod głosniki tylne) i co tam jeszcze innego potrzeba

Sprzęt będzie znajdował się w pokoju o powierzchni 38 m2 (pokój ok 4,8 x 7,8 ale rozkład głosników będzie przednie na ścianie o długości 4,8m na której jest tv, tylne w odległości ok 4 metry od przednich.

Moje oczekiwania i mozliwości:
1. używany będzie do muzyki (pop, rock, dicho)(~25%), filmów (~50%) oraz grania na ps3 (~25%)
2. obecnie posiadam dekoder motorola tv cyfrowej Jambox HD , ps3 oraz TV philips 47pfl9664H, internet bezprzewodowy (nie wiem czy ma to znaczenie ale pisze)
3.dobrze byłoby gdyby dawał możliwość odtwarzania muzyki mp3 przez usb (np z pendrive lub zewnętrzny hdd)
4. amplituner jakiś przyszłościowy gdybym w przyszłości chciał rozszerzyć zestaw o 2 dodatkowe kolumny.
5. budżet ok 5000 zł (mozliwość naruszenia ale wolałbym nie)

Chciałbym to wszystko jakoś mądrze popodłączać.

Prosiłbym o rady co do ewentualnych zestawów i co taki zestaw powinien mieć (czyli np ile i jakich wyjść, jakie dekodery itd itp, na co zwracać uwagę przy kupnie, czego się wystrzegać)

Gdyby ktoś znał jakiś salon w Katowicach bądź okolicach gdzie można posłuchać/kupić w dobrych cenach proszę o namiary.

A może warto kupić jakiś gotowy zestaw z hipermarketu ??????????????????

Dzięki i przepraszam, że tworze kolejny nowy wątek ale jestem kompletnym laikiem a z innych postów nie potrafię nic wywnioskować.

pozdrawiam
Łukasz
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie warto.
Do takich potrzeb :
Onkyo 608 + DB Onkyo + Klipsch F2
Harman 255+ BD 10 + JBL ES
Denon 1611 + BD + Dali Concept 6
 

Lookasik

New member
nie warto.
Do takich potrzeb :
Onkyo 608 + DB Onkyo + Klipsch F2
Harman 255+ BD 10 + JBL ES
Denon 1611 + BD + Dali Concept 6

ale czy Klipsch f2 i Dali Concept 6 to ne są tylko 2 głośniki? ja potrzebuję 5.1

dzieki za rady ale gdybyś mógł w wolnej chwili podać mi również co każdy ze sprzętów powinien mieć i na co zwrócić uwagę. To na wypadek gdyby w danym sklepie nie było takiego modelu i trzeba było wybrać coś innego
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Piszesz o PS3 więc blu nie ma co dublować.
Ampli ma możliwość odtworzenia dźwięku stereo.
Da się oglądać filmy w 3,1 lub 3,0 ale to jak jazda samochodem na 3 kołach.
 

Lookasik

New member
Poszedłem dziś do jedynego sklepu w okolicy posłuchać polecanych Klipsch f3. Niestety okazało się, że mają tylko f1 ale Pan zapewniał, że brzmienie f1 i f3 jest podobne. Posłuchałem również jbl es90 i monitor audio br5. Sprzedawca przekonywał mnie do monitor audio br5, że są lepsze od klipsch f3. Grały MA BR5 rzeczywiście fajnie (również fajnie wyglądały, gabarytowo małe były) ale wyrażnie ciszej od np jbl es90. Co sądzicie o tych MA ??? Czy rzeczywiście klipsch f1 i f3 grają podobnie??? czy MA br5 dadzą rady na powierzchni 37 m2???

oczywiście z onkyo 608 słuchałem i z tym mają być u mnie
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie wyobrażam sobie, aby BR5 dały radę na takiej powierzchni, przecież to maleństwa (jak sam zresztą zauważyłeś). To naprawdę nie jest dobry pomysł. JBL ES90 to pomysł zdecydowanie lepszy i te kolumny spokojnie obsłużą Twój pokój. Ale skoro podobały ci się BR5 to musisz koniecznie zobaczyć co potrafią BR6- ten wybór wydaje się być w tym wypadku naturalny. BR6 również dadzą sobie radę.
 

Lookasik

New member
Prośba

Witam

Po waszych radach udałem się do sklepu i powiedziałęm, że jestem zainteresowany jednak BR6 zamiast BR5. Właściciel powiedział, że BR5 i BR6 mają identyczną efektywność (90db) i oba głosniki jeżeli chodzi o głośność grają tak samo. Podkreślił, że różnica jest głownie w niskich tonach i jak bym brak br5 z subwooferem to nie bedą grały nic ciszej niż br6.

Zdecydowanie powiedział, że nie ma sensu przy moich wymaganiach abym przepłącał za br6 i zapwenił, że do mojego pomieszczenia wystarczą br5.

Niestety nie miałem możliwości odłsuchania jednocześńie br5 i br6

Błagam pomóżcie... czy te głośniki (br5 i br6) rzeczywiście grają tak samo jeżeli chodzi o głośność???
 

Lookasik

New member
Po wysłuchaniu waszych rad wybór padł na 1. Ma br6 tylko trochę drogie, 2. Kef c7, 3. Rubicon rp 36 lub nh 20,4. Whartefale diamond 10.6.
Co powiecie na Kef?
 

Lookasik

New member
Po waszych radach wybór padł na:
Onkyo 608+br6+br1(tu jeszcze myślę czy nie br2)+brc+brw10

Przede mną jeszcze negocjacje z blackninja(myślę,że się dogadamy) i z żona co do koloru (może być ciężko ,trzymajcie kciukki).

Mam nadzieję,że to dobry wybór.
 
Do góry