Kino domowe czy stereo

andy018

New member
Witam wszystkich
Mam dylemat. Od roku noszę się z zamiarem kupna sprzętu hifi. Byłem na kilku odsłuchach i dalej ni mogę się zdecydować. Może tu znajdę pomoc.
Interesuje mnie kupno stero lub kina. Budżet kolo 20-25 tys.
Zastanawiam się nad takim połączeniem kolumny dynaudio focus 260 lub 340 z pioneer lx.88 lub nowy Cambridge cxr200. Drugi typ naim uniti lite,lub uniti2.
Czy ktoś może mi powiedzieć coś o nowym Cambridge, nigdzie nie mogę znaleźć testu. Jak to wogle ma się do porównanie z pioneerm.
Z góry dziękuję
Lukasz
 

Borixon

Active member
Bez reklam
kolego zacznijmy od podstaw.
masz warunki do kina domowego??
jak duze jest pomieszczenie i w jakim ksztalcie??
wiele ogladasz filmow i na czym w sensie tv? projektor? i czy to tez wchodzi w sklad zakupow?
ile procentowo filmy/muzyka??
myslisz o jakims odtwarzaczu? strumieniowiec ? cd ? gramofon ?
masz worek kasy wiec mozliwosci sa spore.
 

andy018

New member
Pokój 6 na 4 m2 nie mam jeszcze ani telewizora ani projektora . Myślę o zakupie projektora. Ale najpierw chce kupić sprzęt hi fi. Z czasem dokupić projektor. Więc będzie to powiedzmy w proporcji 30 % film 70% muza. Ale wydając już taka sumę, chciałbym mieć w przyszłość podpięcia telewizji lub projektora. Narazie nastawiam się na zakup tylko 2 kolumn
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Focus 340 + dobra elektronika może braknąć budżetu. Na tym metrażu powinny wystarczyć 260-tki. Nie miałem okazji ich słuchać bo są poza moimi możliwościami finansowymi, ale mam dużo uznania dla Dynaudio. Odsłuchiwałem tylko niższe modele. Jeśli lubisz dość ciepłe, gęste brzmienie z łagodnymi wysokimi tonami to Dynki Ci się spodobają. Oczywiście przed zakupem odsłuchaj. Połączenie ich z żywo grającą elektroniką Pioneera czy CA powinno być dobre. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że amplituner KD w stereo na pewno będzie ograniczał te kolumny. Na początek może być, ale potem szybko powinieneś kupić mocny, wydajny wzmacniacz stereo. Chyba, że zaczniesz od wzmacniacza stereo, a potem ja będziesz kupował resztę kolumn to dokupisz amplituner.
 

andy018

New member
Kwota tylko na kolumny i amplituner bądź Wzmacnic. A co myślicie o tym Naimie? Ewentualnie jaki wzmacniacz polecacie. Dodam że obowiazko musi być komunikacja strumieniowa i radio. co byście polecili Cambridge czy pioneera
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Najwyższy model CA wzmacniacza i do tego strumieniowiec. Lubię brzmienie CA więc pewnie tak bym zrobił lecz te same klocki Pionka też są dostępne. Tu i tu masz wzmaki i strumieniowce.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Ten Pioneer,to bardzo dobry klocek. Kolega ma niższy model LX83,napędza on kolumny ATC(12.500zł)nie pamiętam modelu,źródło to oppo 95. Gra to na takim poziomie,że kolega zrezygnował z monobloków Rotela.Sam Pioneer daje radę.
 

andy018

New member
A jak wypada przy pioneerze ten nowy cambridge cxr200. Chce kupic Dynaudio 340, gosc ze sklepu mowil ze pioneer moze sobie prądowo nie poradzic i lepiej wziasc CA. Co sadzicie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolego andy018 to może ja na początek się spytam co wcześniej posiadałeś, na czym graleś w domu, czego odsłuchiwałeś w salonach audio i jakie wnioski? Dlaczego pytam. Często tak jest ( szczególnie u takich nowobogackich) że jest niemała suma pieniędzy i szuka się sprzętu w takich a nie innych kwotach. Często rownież tak jest, że osoby takie nie miały wcześniej styczności ze sprzętem audio, nie mają pojęcia o podłaczeniu czy ogólnie co im się podoba, ale trzeba pochwalić się przed sasiadem. Oczywiście nie zakładam że Ty należysz do takich osób, ale osobiście uważam że stereo za 25 tys powinni kupować ludzie swiadomi czego chcą i do czego dążą. To nie jest mała suma pieniędzy i już z chłopakami nie raz rozmawialiśmy że te róznice cenowe, często bardzo duże nie przekładają się skokowo na jakość brzmienia. Często nawet osoby nie słyszą różnicy między sprzętem za 3 tys a za 10 tys, więc może się okazać że w tej kwocie miałbyś zaróno świetny sprzęt do kina jak i do stereo, bez żadnych dylematów. Chyba że jesteś już tak obcykany w temacie że słyszysz najdrobniejsze róznice brzmieniowe? Druga sprawa to ta nieszczęsna akustyka, gdzie przy kiepskiej nawet najlepszy sprzęt polegnie i nie zagra tak jak w zaadaptowanym pomieszczeniu.
 

andy018

New member
Nie wiem kogo zanasz i z kim sie obracasz.
Wczesniej nie mialem konkretnego sprzetu. Jakies radio(po prostu nie bylo mnie stac). Bylem na odsłuchach i roznice slysze (naim unity/Cambridge audio 651 połączone z DA focus 260, Dynaudio S25 i jakims Jamo, Pioneer Lx78 z Faberami venera3,0 kef r700). Pewnie wole wydac 10 tys i miec dobry sprzet, tylko czy sie da. Dlatego chce troche dolozyc i miec 2 piecznie . Ale po tym jak sie troche z orientowalem nie jest to takie latwe. MOze dobrym rozwiazaniem jest ten naim z focusami 260 lub kupisc 260/340 z dobrym AV a z czasem dokupic pozadny wzamcniac. Tylko pytanie jak AV
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Usłyszeć różnice między Jamo a ciut pólką wyżej to nie potrzeba mieć wybitnego słuchu:D Nawet bym tych kolumn do porównania nie dał mając taką kwotę. Mnie bardziej chodzi o porównanie kolumn powiedzmy za 7 tys vs 12 tys, i czy słyszysz tą różnicę? Ja jestem zwykłym zjadaczem chleba i powiem szczerze że nawet gdybym miał wolną taką kasę, to bym nie wywalił jej na kolumny bez adaptacji w mieszkaniu. Przesłuchaj sobie kilka zestawów z róznych przedziałów cenowych, bo może się okazać że zakup taki jest nad wyrost o możesz sobie sprawić za te pieniądze fajny zestaw stereo i KD.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie wiem kogo zanasz i z kim sie obracasz.
Wczesniej nie mialem konkretnego sprzetu. Jakies radio(po prostu nie bylo mnie stac). Bylem na odsłuchach i roznice slysze (naim unity/Cambridge audio 651 połączone z DA focus 260, Dynaudio S25 i jakims Jamo, Pioneer Lx78 z Faberami venera3,0 kef r700). Pewnie wole wydac 10 tys i miec dobry sprzet, tylko czy sie da. Dlatego chce troche dolozyc i miec 2 piecznie . Ale po tym jak sie troche z orientowalem nie jest to takie latwe. MOze dobrym rozwiazaniem jest ten naim z focusami 260 lub kupisc 260/340 z dobrym AV a z czasem dokupic pozadny wzamcniac. Tylko pytanie jak AV

Słuchałeś Pioneera z Rkami i SF oraz wzmacniacza z focusami.Słyszałeś różnice teraz pytanie czy akceptujesz dźwięk amplitunera czy szukasz czegoś poziom wyżej ?
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem kiedyś podobne dylematy - najpierw ampli denona, później dokupiłem końcówkę mocy Sherwooda A-965 - i było rewelacyjnie. Obecnie na razie mam Pionka LX86 - używkę w dobrej cenie. Myślę, że najrozsądniej jest kupić dobry procesor AV i porządną końcówkę mocy - jesli chcesz mieć i stereo i kino. Pionka kupiłem tyko dlatego, że był akurat w super cenie - wcześniej rozważałem procesor Nu Force i końcówkę nu force 20.
 
Do góry