Kino Domowe czy Stereo ? 2600zł max

Calcio23

New member
Witam, jak w temacie mam dylemat dlatego zwracam się do specjalistów, sytuacja wygląda tak :

Pokój 12,5 metra ( 5 x 2,5 ) fotki pokoju :

Poleć znajomym

Uploaded with ImageShack.us Poleć znajomym

Poleć znajomym

Uploaded with ImageShack.us Poleć znajomym


meblościanka będzie przesunięta na środek po takim zabiegu odstęp wolny na kolumny stereo między szafą z 1 strony a ścianą z 2 strony to 55 cm, kanapa też będzie na środku, sprzęt będzie używany do słuchania różnego rodzaju muzyki w stereo, oglądania tv oraz filmów , gier na xbox 360 , szczerze mówiąc przeczytałem już tyle postów że zgłupiałem mam już Telewizor Philipsa 32PFL5406 i odtwarzacz Dvd Ferguson D-890 HX , potrzebuję amplitunera i głośników szczerze mówiąc to nie wiem czy iść w stereo czy 5,1 jeśli chodzi o 5,1 to myślałem nad Quadral Quintas 5000 lub Jamo S 506 hcs 3 , co do Amplitunerów to widziałem że np. Denona AVR 1611 można kupić w niezłej cenie ,nie jestem audiofilem ale chciałbym żeby to fajnie grało i potrafiło trochę zatrząść basem budżet to tak jak napisałem w temacie 2600zł z okablowaniem i jakimiś podstawkami lub wieszakami do satelit
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Kolego kup sobie taki oto zestaw do kina ONKYO TX-SR-578 Silver + Koda AV707v.3 AV 707 v3 (1824150419) - Aukcje internetowe Allegro
a za resztę dokup osobny klocek stereo ten np:ONKYO A-9377 Nowy Model najtaniej w sieci F.VAT (1822503259) - Aukcje internetowe Allegro
i masz dwie pieczenie na jednym ogniu.Można oczywiście kupić tańszy wzmak i nadwyżkę przeznaczyć na "lepsze" kolumny czyli dwie,trzy stówki droższe.

Oczywiście wybór Onkyo jest całkowicie przypadkowy.Markę wybierz według uznania:)
 
Ostatnia edycja:

Calcio23

New member
Kolego te kolumny od kody jakoś mnie nie przekonują :) , a co do amplitunera to przydałoby się coś z dość dobrym trybem stereo , nie chcę kupować aż tylu klocków
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Dobre stereo w amplitunerze i jeszcze do tego kolumny w kwocie 2600zł to nie lada sztuka.A jaki mamy odnośnik co do tego dobrego stereo,czego wcześniej słuchałeś bo możliwe,że ampli w cenie tego SR-578 zadowoli Twoje oczekiwania?
 

Calcio23

New member
Kolego , wstyd pisać ale wcześniej miałem Diora AWS001 + zGB001 ( kupiłem w sumie za dobre pieniądze ) pobawiłem się chwilę i sprzedałem dalej bo była to TRAGEDIA , prędzej miałem Magnaty Monitor 440 i to był dużo lepszy sprzęt, oglądałem przed chwilą taki zestaw :

Denon AVR-1611 + Jamo S 606 HCS3 za 2460zł ale to chyba za mocny i za duży sprzęt jak na mój pokój ?
 
Ostatnia edycja:

Calcio23

New member
Co myślicie o takim zestawie :

Front : Heco Victa 500
Efektowe : Heco Victa 300
Central Heco Victa 100

+ ewentualnie subwoofer do tego Heco Victa sub 25A ale nie wiem czy byłby potrzebny

Amplituner na tą chwilę to Denon 1611 lub 1911, ewentualnie jakieś Onkyo tylko jakie żeby miało dobrą dynamikę w stereo ? gdyż w tej Cenie z HK się nic nie kupi
 
Ostatnia edycja:

gustavo

New member
ostatnio sluchalem nowszych Heco Victa II 701 i powiem ci szczerze, ze odrzucilem je doslownie przy drugim utworze- sluchalem muzyki techno, hardstyle- czyli mocne, basowe brzmienia i basu nie bylo w nich za wiele, dodam ze nie byl podlaczony sub. Jedno ci moge powiedziec, ze musisz sie umowic i posluchac gdzies jakis zestawow, bo mozesz dostac propozycje, ale ma to sie nijak do tego, jak tobie sie bedzie podobalo, bo w mojej muzyce te kolumny wymiekly, a moze dla ciebie beda fajne. Dodam na marginesie, ze ja wzialem Jamo 606 HCS3.
 

Calcio23

New member
Kolego gustavo dzięki za opinie dzisiaj udało mi się kupić praktycznie nowego Denona AVR 1911 z 3 letnią gwarancją za 1250zł , a w przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę miał nowe kolumny Heco Vitas 500 w bardzo dobrej cenie i zobaczymy jak to będzie grało :) a powiedz jeszcze jakiej wielkości masz pokój ?
 
Ostatnia edycja:

Calcio23

New member
Jak wyżej mam Denona 1911 i chcę kupić do niego zestaw 5.0 po poszukiwaniach i rozważaniach mam na oku 3 modele :

Whaferdale Vardus 250/300
Taga Harmony TAV-606 v2
Jamo S426 HCS3

+ ewentualnie subwoofer 25cm jeśli byłoby mało basu sprzęt jak wyżej ma być do Muzyki ( 60% i kino domowe filmy 40 % ) co będzie dla mnie najlepsze z tych 3 zestawów 5.0 ?
 

bonku5

New member
ostatnio sluchalem nowszych Heco Victa II 701 i powiem ci szczerze, ze odrzucilem je doslownie przy drugim utworze- sluchalem muzyki techno, hardstyle- czyli mocne, basowe brzmienia i basu nie bylo w nich za wiele, dodam ze nie byl podlaczony sub. Jedno ci moge powiedziec, ze musisz sie umowic i posluchac gdzies jakis zestawow, bo mozesz dostac propozycje, ale ma to sie nijak do tego, jak tobie sie bedzie podobalo, bo w mojej muzyce te kolumny wymiekly, a moze dla ciebie beda fajne. Dodam na marginesie, ze ja wzialem Jamo 606 HCS3.


Ja miałem zupełnie na odwrót..
W pierwszej kolejności wziąłem Jamo 606 do odsłuchu bo na forum polecana w co drugim poście, następnie przeskoczyłem na heco victa 701 i z powrotem na Jamo dla porównania.
To dla mnie osobiście była masakra.. (byliśmy na odsłuchu w 3 osoby). Dźwięk tak "przytłumiony", że aż raziło. Bas ok duży, ale czy to jest wyznacznik dobrej kolumny?
Żona zapytała sprzedawcę czy kolumna nie jest zepsuta :p

Osobiste wrażenie heco o niebo lepsze.
 

Calcio23

New member
Sprzedałem moje Heco Victy 500 ponieważ " zadudniły pokój " a może raczej dusiły się w tak małym metrażu kupiłem za dobre pieniądze Vardus 300 5.0 i zastanawiam się nad subwooferem do kompletu jutro wrzucę fotki jak to wygląda
 
Do góry