Kino domowe czy Soundbar

Kamil_r9

New member
Witam,
Planuje zakup nagłośnienia do telewizora LG 82UN85003LA.
Budżet to 2 500 zł
Pokój 26 m2 z otwartą kuchnią (9m2)
Zależy mi na Dolby Atmos i efektach przestrzennych.
Odtwarzane będą głównie dobre jakościowo filmy z dysku z dolby Atmos i czasem netflix.

Upatrzyłem sobie soundbar LG SL8y + tylne głośniczki SPK8.
Skłaniam się bardziej ku soundbarom ze względu na minimalizm, prostotę i brak okablowania.

Pytanie jednak czy w tej kwocie są jakieś zestawy kina domowego z Dolby Atmos godne uwagi? Idealnie by było gdyby tylne głośniki komunikowały się bezprzewodowo z centralą.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

miroski

Member
Masz pewność, że dysk wpięty do jednego HDMI przekaże Atmos'a do drugiego HDMI a następnie soundbara? Co z DTS:X, ten TV nie wspiera DTS.
 

Kamil_r9

New member
Masz pewność, że dysk wpięty do jednego HDMI przekaże Atmos'a do drugiego HDMI a następnie soundbara? Co z DTS:X, ten TV nie wspiera DTS.
Wydawało mi się, że przy podlączeniu po USB do telewizora filmu z Dolby Atmos do telewizora, który obsługuje Dolby Atmos i podłączonym do niego soundbarem z Dolby Atmos (po HDMI) uzyskuje finalnie Dolby Atmos. Jeżeli to nie jest takie proste i się mylę to proszę o wyjaśnienie :)
 

miroski

Member
Nie musi to być takie proste. Obsługa Atmosa w TV oznacza zwykle, że TV odtworzy lub wyśle taką ścieżkę ale pochodzącą ze streamingu. Problem w tym, że Atmos w Netflix jest nadawany w formacie DD+ (to będzie działało) a filmy z dysku będą miały Atmosa w formacie TrueHD czego ten TV nie obsługuje. Do tego jeszcze aby TrueHD wyszło z telewizora potrzebne jest HDMI eARC. Oczywiście, nie można wykluczyć, że TV przekoduje Atmosa z TrueHD do DD+ i poda na HDMI ARC. Piszę to teoretycznie bo nie mam TV LG. Tak czy inaczej soundbar z Atmosem warto kupić a w cenie do 2,5tys. z tylnymi głośnikami bezprz. wielkiego wyboru nie masz. W podobnej cenie wyjdzie Samsung Q70T z dodatkowymi głośnikami.
 

Kamil_r9

New member
Nie musi to być takie proste. Obsługa Atmosa w TV oznacza zwykle, że TV odtworzy lub wyśle taką ścieżkę ale pochodzącą ze streamingu. Problem w tym, że Atmos w Netflix jest nadawany w formacie DD+ (to będzie działało) a filmy z dysku będą miały Atmosa w formacie TrueHD czego ten TV nie obsługuje. Do tego jeszcze aby TrueHD wyszło z telewizora potrzebne jest HDMI eARC. Oczywiście, nie można wykluczyć, że TV przekoduje Atmosa z TrueHD do DD+ i poda na HDMI ARC. Piszę to teoretycznie bo nie mam TV LG. Tak czy inaczej soundbar z Atmosem warto kupić a w cenie do 2,5tys. z tylnymi głośnikami bezprz. wielkiego wyboru nie masz. W podobnej cenie wyjdzie Samsung Q70T z dodatkowymi głośnikami.
Dokładnie w tej cenie i z Atmosem jest jeszcze jedynie Samsung. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej postawić na przykład na jakieś kino domowe. Pewnie nie będzie miało Atmosa. Zastanawiam się czy takie zwykłe kino 5.1 przy puszczeniu właśnie tych filmów z dysku da fajny przestrzenny efekt i czy będzie ono lepsze od od soundbara z atmosem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz specjalny soundbar LG GX z Dolby Atmos .
Świetnie gra w tej klasie cenowej.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich.
 
Do góry