Kino domowe co wybrac

robiru

New member
szukam dobrego sprzetu /kino+muzyka/ do kwoty 6tys w zestawie. nie jestem audiofilem ale chce wiedziec ze kupuje dobry sprzet. tak sie wczytuje w rózne watki na forum szukajac podpowiedzi i szczerze mówiac zgłupiec mozna... musze wiec wyartykułowac swoj problem liczac na Wasza podpowiedz. praktycznie zdecydowany jestem na onkyo sr608 + bd507, choc przygladam sie jeszcze troche HK255 i Pionkowi 919 - pozostaje jednak pytanie o kolumny. pomieszczenie 36m2 + opor zony na wielkie "meble" , muzyka/film = 70/30. z gory wielkie dzieki za opinie i sugestie
 

Cadik

New member
Witam ponownie

zastanawiam sie co wybrac i juz zupelnie zglupialem :)))
Mysle moze warto isc w stereo ? jak bedzie 50/50,to moze jakis HK3490 plius do tego F3, RF 62 czy walic juz w RF 82 ??? co bedzie lepsze zeby niepotrzebowalo suba ? jakosc ? a moze cos innego ?
Czy obejdzie sie bez 608 do kina bez tych THX i t.t.?
Telewizor G20 42 cale.
 

killpit

New member
Stereo to stereo
ale kina ci nie zastąpi niestety
Każdy lubi coś innego natomiast ja poszedłbym w kierunku Onkyo 608 + RF62 i do tego sub-12
Jednak do póki nie pójdziesz i nie posłuchasz czy odpowiada tobie dzwięk 608+RF62 w stereo ciężko będzie dyskutować :)
Dla każdego coś dobrego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli 50% do kina - to będzie dobry zestaw bo poradzi sobie rozsądnie też ze stereo: RF82+608+507
 

Cadik

New member
ale jezeli taka sytuacja jak u mnie,ze nie bedzie glosnikow surroundowych,tylko front, to jaka jest roznica w kinie czy dzwiek do frontowych idzie z wzmacniacza stereo czy z ampli 608 ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
musisz podjac decyzje- albo kino ,albo stereo !
uklad 2 fronty + centralny bez suba ,to "ni pies ,ni wydra" i nic dobrego sie z tego nie uzyska....
zbudujesz w ten spsosob pol-kino z kiepskawym stereo.
 

Cadik

New member
musisz podjac decyzje- albo kino ,albo stereo !
uklad 2 fronty + centralny bez suba ,to "ni pies ,ni wydra" i nic dobrego sie z tego nie uzyska....
zbudujesz w ten spsosob pol-kino z kiepskawym stereo.

A jezeli 2 fronty + centralny + sub i wiecej nic, albo stereo....jak lepiej ? mysle ze musi stereo....
 

Bucek

Banned
hej,

czy ktos z szanownych forumowiczow ma doswiadczenie z kolumnami i glosnikami wbudowywanymi w sciany lub sufit?

czy zwykla kolumne podstawkowa lub podlogowa mozna wstawic w scianke dzialowa?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
hej,

czy ktos z szanownych forumowiczow ma doswiadczenie z kolumnami i glosnikami wbudowywanymi w sciany lub sufit?

czy zwykla kolumne podstawkowa lub podlogowa mozna wstawic w scianke dzialowa?

"Dyzajnerskie" rozwiązanie - fajne, ale okupione jakością dźwięku (sporo mniejsza pojemność tego typu kolumn). Co do wstawiania zwykłych kolumn w ściankę - niepraktyczne (zajmują sporo miejsca) i mocno degraduje dźwięk. Kolumny z bass refleksem z przodu potrzebują ok. 60-100cm miejsca ZA kolumną do osiągnięcia optymalnej jakości dźwięku. Przy bass refleksie z tyłu jest jeszcze gorzej.
 

Cadik

New member
Mam mozliwosc niedrogo kupic HK 3490, to do RF 82 wystarczy napewno tego wzmacniacza ? w kinie basu wystarczy ?

Lubie kiedy muzyka trzesie pokojem :)
 
Do góry