Kino domowe co wybrac

Cadik

New member
Witam

wybieram jakis zestaw do kina/muzyki, 50/50.Pokoj 30 m2,wysokosc jedna strona 250 cm,druga 350 cm.Telewizor panasonic G20 42 czy 46 cali,jakis odtwarzacz Bluray,oczywiscie ogladanie tez DVD i SD.Teraz zastanawiam sie co byloby najlepiej.Nieplanuje zadnego 3D.
Onkyo 607 czy 608 ? Kolumny maja byc tylko front i centralna,jezeli zajdzie potrzeba to plius SUB.
Klipsch F2 czy F3 i centralna C1 czy C2, to wystarczy to takiego pokoju ?
niemam mozliwosci odsluchania takiego zestawu,ale poczytalem forum to widze ze sa niezle opinie o Klipschach.

I jeszcze.Czy niebrac suba, a te sumke dolozyc do reference RF 62 czy RF 82 ?
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Idealnie było by kupić Onkyo 807+Klipsch RF82 lecz to spora sumka :)
Spokojnie styknie Onkyo 608+Klipsch F3 z subem bym się wstrzymał do czasu podłączenia ustawienia sprzętu.Ponieważ może zaznaczam może być u ciebie taka sytuacja że wystarczy to co dają F3 a dają SPORO :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
niemam mozliwosci odsluchania takiego zestawu,ale poczytalem forum to widze ze sa niezle opinie o Klipschach.

od czasu "podbicia ameryki" faktycznie pojawilo sie ich jak grzybow po deszczu....:lol:

szkoda ,ze nie masz mozliwosci wyboru w trakcie odsluchu - bardzo ale to bardzo wiele tracisz.
byly juz na topie jamo, jbl , itd.
hity sezonu sie zmieniaja tylko kupcy pozostaja ze sprzetem i wlasnym sluchem...
 

gorylla

New member
Bez reklam
Pierwszy raz zgodzę się matem74 (twój Nick chyba się odmienia). Wyczułem bowiem subtelną nutę sarkazmu i fajnego dystansu odnośnie polecanych na tym forum sprzętów.

Przez półtora roku obserwowałem ofensywę polecanych sprzętów Jamo, Monitor Audio, a teraz rządzi Klipsch. Co ciekawego, jak rządziło np. Jamo to Klipsch też był wówczas w sprzedaży, ale jakoś nikt o nim specjalnie nie pisał. Teraz jest w sprzedaży i Klipsch i Jamo, ale o Jamo zrobiło się nagle jakoś maławo, tylko Klipsch rulez. Nie chcę tworzyć teorii spiskowych, ale je tworzę, bo wnioski same się narzucają. Dlatego mat74 dobrze radzi- nie kupuj w ciemno, koniecznie osłuchaj.

A tak się składa, że w sobotę odsłuchałem sobie kilka kolumn, w tym Klipsche f1, QQ5000, Yamaha Ns50, Dali Concept6 i JBL Balboa. Fajnie, że zrobiłem to na jednym i tym samym amplitunerze- Onkyo 577 i tych samych ustawieniach (bo w ogóle w nich nie grzebałem), dlatego mam dobre porównanie. I powiem tyle, że polecane tu w każdej konfiguracji Klipsche F1 nie zrobiły na mnie wrażenia, a raczej zrobiły negatywne. Głośniki jak dla mnie strasznie basowe, poza tym z basem przeciąganym, rzeczywiście mają wykop, ale tylko to. Przestrzeń słaba, średnie i wysokie jakieś wycofane, kolumny nadają się chyba tylko dla amatorów ostrej, głośnej łupaniny.

Na ich tle naprawdę świetnie wypadły Quadrale 5000 i wiem, że na pewno je kupię (chociażby dlatego, że nie są głębokie, co jest dla mnie atutem nr 1). To co potrafią te maleństwa, to naprawdę coś niebywałego. Piękna góra, ładne, spokojne średnie i całkiem zgrabny basik. Tworzą naprawdę miłą scenę, wszystko w ich dźwięku jest ładnie wyważone, niczego nie jest za mało, ani niczego pod dostatkiem. No może bas mógłby być nieco głębszy (chociaż i tak jest całkiem całkiem), ale trudno oczekiwać potężnego basu z tak małych skrzynek. Do małych pokoików (jak mój) zestaw rewelka za śmieszne pieniądze.

Yamaha mi się nie podobała, ma spory bas, ale gra jakoś metalicznie, jakby za ostro. Balboa są ok, ale jakieś takie bez emocji, natomiast zwyciężyły bezapelacyjnie Dali Concept 6. Dla mnie grają podobnie jak QQ, ale w każdym aspekcie trochę lepiej- wszystko wyważone, scena jeszcze ładniejsza, piękny czysty przekaz i lepszy bas. Rewelacja. Niestety są już dość głębokie (szczególnie z tymi podstawkami) i żona nie zgadza się na ich zakup.

Ale i tak z wszystkich słuchanych przeze mnie kolumn (w budżecie do 2000zł) wygrywają Kefy C7 i gdybym miał możliwości je wstawić nie zawahałbym się nawet chwili. Scena przez nie generowana jest tak szeroka, że nawet ciężko zlokalizować źródło dźwięku, tak cię ładnie otacza. Do tego mocny, sprężysty bas. Dla Klipschy poziom grania absolutnie nieosiągalny.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pierwszy raz zgodzę się matem74

a sprzeczalismy sie przeciez niejednokrotnie ;)
btw. pamietaj ,ze w KD wlasciwa ilosc kontrolowanego basu dostarczy wylacznie subwoofer.kolumny frontowe nawet z najlepszym basem go nie zastapia, lepiej wiec przy ich wyborze bardziej
skupic sie na srednicy , wysokich przestrzennosci i budowaniu sceny, dol trzeba i tak podpierac osobnym urzadzeniem (bo tak wlasciwie trzeba nazwac sub aktywny).

pzdr.
 

Cinek23

Member
Mnie natomiast ciekawi, jak w powyższym zestawieniu, które przedstawił "gorylla" wypadłyby Jamo S 608 HCS 3. Czy ktoś może powiedzieć coś na ten temat?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja niestety nie powiem, bo żadnych jamo dotychczas nie słuchałem. Ogólnie Jamo z serii 60x ani większych nie brałem pod uwagę, bo to są już naprawdę spore kolumny i nie miałbym gdzie ich wstawić. Podczas ostatniego odsłuchu stały małe Jamo chyba model 426, ale ich nie słuchałem, bo nie było ich komu podpiąć, a sam w sklepie nie odważyłem się grzebać.
 

Cadik

New member
Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi,ale juz dalej nawet niewiem co robic :)

a moze lepiej wtedy stereo ? jak bedzie do kina jezeli nie bedzie centralnego ? ma byc 50-50, kino/muzyka

Dali concept 6 czy moze Infinity Classia C336 ?
 

Cadik

New member
C336 są sporo większe od Concept 6, tak o 1/3. Cena też odstaje.

Wielkosc mi nie robi roznicy.Ale mysle moze isc w taki zestaw ? Dali concept 6 fronty, centralny i sub Dali ? Ampli Onkyo 608.

Czy Infinity C 336 + sub + centralny + Onkyo 608 ?

Teraz mam wieze stereo Sony,to po przesiadce na jakis zestaw i tak bedzie roznica, tylko czy branie Dali czy Infinity,czy jest cos co ja zauwaze ? Nie jestem jakims tam audiofilem :bober:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak czy inaczej czeka Cię odwyk od dzwięku jaki reprezentowała wieża Sony, tutaj będzie bardziej płaski, nie usłyszysz podbić niektórych wpadających w ucho częstotliwości. Ja mam W domu Classia C336 i są podłączone do AVR255. Bas jest przestrzeń jest, wysokie wspaniale zestrojone ze średnicą, a jaki wygląd.
 

Cadik

New member
To teraz troche zwezamy wybor :)

Ampli Onkyo 608

Jamo 608 + sub
Klipsch F3 niewiem czy jest potrzebny sub
Kef C7 plius sub, ale jak poczytalem to moga byc za male do mego pokoju.
Wharfedale...

Filmy akcji,muzyka techno,klubowa,dance,orkiestra,Elvis... :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb F3 i Onkyo 608 . To spowoduje że nie raz przy oglądaniu filmów w kinie będziesz ze strachu oglądał się za siebie - nie raz........
 
Do góry