Kino domowe - budżet 3000

teem90

New member
Witajcie,
czytam forum od jakiegoś czasu, myślałem że zdołam to sam poskładać, ale... bliżej mi chyba do zakupu gotowego zestawu z jakiegoś marketu. Spróbuję jednak z Waszą pomocą.

Kupiłem już tv - Philips 55PUS7170/12. Oprócz tego będę miał xbox one.

Do tego chciałbym dobrać zestaw na którym będę mógł:
- w ciągu dnia posłuchać muzyki - audio/mp3 z płyty/pendriva
- wieczorem obejrzeć film na blu-ray, dvd czy w tv
- czasem zagrać w fife na xbox one

Budżet 3000zł.

Niżej projekt wnętrza. Salon z jadalnią ma 40m2 + 10m2 otwarta kuchnia. Część z tv ma 23m2. Ściana z tv ok. 450cm, głębokość pokoju 530cm. Kanapa na środku.

Z tyłu będzie przejście za kanapą, więc wchodzą w grę tylko małe głośniki wiszące.

Wrzuciłbym projekt, ale nie mogę jeszcze dodawać linków.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Zwieksz budzet bo masz spore pomieszczenie do naglosnienia. Ampli + jakies fajne fronty na poczatek a pozniej reszte glosnikow a blu raya lub cd sobie dokupisz jak bedziesz potrzebowal do sluchania plyt.
 

teem90

New member
Dziękuję za odpowiedzi, są takie jak się spodziewałem.
Budżet jest jaki jest i go nie przeskoczę, zestaw fidelio e5 brałem pod uwagę, jednak widzę jego dwa podstawowe minusy:
- według wielu opinii jednak za słaby na 40m2 salonu
- mam już puszczone kable na ścianie z tyłu i wolałbym jednak mieć tylne głośniki na stałe, a z tego co widzę to te od fidelio nie mogą być podłączone na stałe po kablu

Czy mimo wszystko fidelio e5 będzie lepszym wyborem niż np. te zestawy?

Kino domowe YAMAHA HTR-4068 + Pure Acoustics Nova 6 Czarny
Kino domowe PIONEER VSX-430-K + BDP-100-K + TAV-506 v.2 Czarny
Kino domowe DENON AVR-X520BT + Boston Acoustics CS 260 II / CS 23 II / CS 225C II Czarn
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedzi, są takie jak się spodziewałem.
Budżet jest jaki jest i go nie przeskoczę, zestaw fidelio e5 brałem pod uwagę, jednak widzę jego dwa podstawowe minusy:
- według wielu opinii jednak za słaby na 40m2 salonu
- mam już puszczone kable na ścianie z tyłu i wolałbym jednak mieć tylne głośniki na stałe, a z tego co widzę to te od fidelio nie mogą być podłączone na stałe po kablu

Czy mimo wszystko fidelio e5 będzie lepszym wyborem niż np. te zestawy?

Kino domowe YAMAHA HTR-4068 + Pure Acoustics Nova 6 Czarny
Kino domowe PIONEER VSX-430-K + BDP-100-K + TAV-506 v.2 Czarny
Kino domowe DENON AVR-X520BT + Boston Acoustics CS 260 II / CS 23 II / CS 225C II Czarn

Zdecydowanie te zestawy sie nie nadaja ....
Looknij na jakies fronty w pierwszej kolejnosci :

Melodika bl40
Klipsch rf26
Jbl Arena 180

Ampli Onkyo 545/636
Pioneer 830
Harman 161

Chociaz i tak to moze nie dac rady.

Ceny spytaj blackninja
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zobacz cos z zestawu jamo s628 - jakies 2000zl.
Do tego onkyo 646 za 1800zl dobry ampli.

Sam zaczynalem od jamo i spokojnie dadza rade na 40m. Ja mam salon jadalnie kuchnie kolo 80m i spokojnie to gralo, z o wiele slabszym i starszym ampli.

Fakt ze po przesluchaniu heco to niebo a ziemia, ale od czegos trzeba zaczac.
 

teem90

New member
Ciężko się pogodzić z myślą że nie skompletuje całego zestawu od razu, ale nie chcę kupować kina tylko po to, żeby je mieć.

W takim razie zapytam inaczej. Jaki minimalny budżet trzeba przeznaczyć żeby poczuć jakiś efekt, namiastkę kina w domu? Poczuć różnicę, że nie jest to zwykły dźwięk z telewizora. Na taki zestaw składają się glośniki, amplituner i odtwarzacz dvd/blu-ray? Czy coś jeszcze dochodzi?

Funkcję odtwarzacza może pełnić konsola xbox one?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ile trzeba miec hajsu aby miec samochod a nie namiastke samochodu?
5 tysi, 50 tysi czy pol miliona?. Samochod ma miec skurzane fotele czy zwykle starcza? Swiatla led, xsenony czy laserowe?

Tak samo z kinem domowym. Jednemu starczy cos a drugi cie wysmieje.

Na poczatek jak chcesz zestaw kina. Idz do jakiegos salonu posluchasz roznice. Dla jednego sa ogromne a dla drugiego niewielkie.

Np osobiscie gdy slucham muze w stereo na 2 glosnikach Heco 1000 glosniki za prawie 4000zl a jamo s608 za 1200zl to roznica jest i to bardzo duza.
Natomiast jak zalacze film, w bardzo dobrej jakosci to roznica juz jest niewielka i szczerze zastanawialbym sie czy warto doplacac do Heco jak robilbym pokoj kinowy tylko pod filmy.

Najlepszym i najbezpieczniejszym wyjsciem bedzie napewno pojscie do jakiegos salonu na odsluchy.

Poczytaj sobie na temat wspomnianego onkyo 646, tak co czytalem o nim info to wydaje sie byc bezkonkurencyjny cena/jakosc. 1800zl za nowy ampli o takich finkcjach wydaje sie ok.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Takie? Nie rozumiem.

Przeciez to nowy sprzet z gwarancja rok czasu. Napewno import ale.... to akurat ja bym olal. Sam kupowalem Marantza z importu.
 

teem90

New member
Zdecydowalem podniesc budzet do 4500, za amplituner, głośniki i subwoofer. Funkcje odtwarzacza mialby pełnić xbox one.

W jednym ze sklepow za 4100 dobralem taki zestaw. Te same głośniki proponowano mi w salonie denona. Z tego co widze jednak w sklepach online mozna to poskladac nawet za 3300, wiec mozna pomyśleć o czymś drozszym - lepszym. Ten zestaw wydalby? Co podmienic w ramach kwoty która zostaje? Czy to wciąż za maly budżet?

Denon avr-x250bt
Obsidian 600 hcp
Pioneer s-21-wrms
 
Do góry