kino domowe amplituner+głośniki 5.1

pikulski.m

New member
Witam Wszystkich,
Zwracam się z prośbą o doradzenie w sprawie wyboru kina domowego a mianowicie potrzebuje ampli tuner wraz z głośnikami 5.1 . Pokuj w którym będę korzystać ze sprzętu będzie mieć ok. 40m 2 połączony z aneksem kuchennym . Cały sprzęt będzie podłączony do telewizora od którego będę siedzieć w odległości 4m, w pokoju będzie tylko duża kanapa rogowa i stół jadalny , ktrótko mówiąc minimalizm w pomieszczeniu zbytnio mebli nie będzie . Odwiedziłem już studio audio i polecono mi amplituner demon X 1000 ale co do głośników to mam problem zwłaszcza że zależy mi na wiszących na ścianie żeby nie stały na podłodze (małe dzieci w domu). Sprzęt będą wykorzystywać do oglądania TV 65% i muzyki 35% (elektro techno, dubstep, klubowa) . Niechciał bym wydać na zestaw więcej niż 3500 zł . Z góry dziękuję za Wszelkie sugestie i pomysły. Pozdrawiam
 

Attachments

  • Notatka_250614_074136_1.jpg
    Notatka_250614_074136_1.jpg
    975,4 KB · Wyś: 174
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ten "demon" 1000 trochę słabiutki na takie pomieszczenie... Zobacz Pioneera 528, Yamahę 475, HK151/161, Denon X2000 czy Marantz 1504/1604
Jeśli koniecznie chcesz mieć głośniki wiszące to zobacz na HKTS 16/35- tam będziesz miał pełny zestaw 5.1 z subem, do oglądania TV w zupełności wystarczające, a muzyki też można miło na nich posłuchać. Choć przy 40 m też szału z nagłośnieniem nie będzie.
Może spróbuj rozważyć "pełnowymiarowe" głośniki, też mam małe dzieciaki i jakoś specjalnie nie wywracają mi głośników. Dzieci szybko rosną, a sprzęt kupuje się na kilka ładnych lat ;)
 

Kieziu

Banned
Tak jak mój przedmówca... kupuj pełnowymiarowe kolumny... również mam małe dziecko, kolumny wogóle jej nie interesują, czasami tylko biega od głośnika do głośnika jak oglądam film w 5.1 - fajnie to wygląda...
 

mobigy

New member
Masz dobry pokój na kino domowe, więc warto go dobrze nagłośnić. Pomyśl jak byś rozmieścił kolumny , przednie chyba najlepiej jednak stojące (też mam dziecko i na kolumny nie zwraca uwagi - nie ma tam pokręteł i przycisków - bardziej bym się bał o amplituner ;)). Tylne surroundy najlepiej powiesić gdzieś wyżej. Poniżej przykładowe ustawienie , należy też pamiętać że optymalnie jest gdy długość kabla do lewych i prawych głośników jest taka sama oraz oczywiście od kanapy (x=x, y=y) :).
 

Attachments

  • Notatka_250614_074136_1.jpg
    Notatka_250614_074136_1.jpg
    475,8 KB · Wyś: 53
Ostatnia edycja:
Do góry