Kino domowe ampli+kolumny 2500-3000zł

raul791

New member
Witam.

Byłem już prawie zdecydowany na soundbar Philips Fidelio HTL9100 lub Philips Fidelio E5, ale uznałem, że to jednak nie dla mnie :D

Potrzebuję złożyć zestaw do max 3000zł, ale wolałbym mniej bo trzeba jeszcze kable kupić itd...

Przeznaczenie: 70% filmy, 20% muzyka, 10% gry/oglądanie TV.

Pokój: dość mały (5m x 3-3,5m, mniej więcej tak), ale nie wykluczone, że będzie zmiana zamieszkania na coś większego w przyszłości, zresztą rozplanowałem to tak, że zmieszczą mi się nawet duże głośniki :)

Wymagania: koniecznie 5.0 lub lepiej - 5.1. Stereo nie wchodzi w grę, ani kupowanie "na raty" (teraz 2.0 i potem dokupowanie). Może być 5.0, ale wyczytałem, że do filmów lepiej z osobnym subem.

Niestety nie bardzo mam możliwość odsłuchu, muszę polegać na opiniach w necie... :/

Oczekuję dźwięku dynamicznego przy dość dużej mocy, z fajnym bassem w filmach. Muzyka to sprawa drugorzędna, ale słucham rock/hard rock/heavy metal (ogólnie okołogitarowe klimaty lat 70-90 i post rock/metal XXI w.), czasem Bracia Figo Fagot :mrgreen:

Aha, najlepiej aby ampli obsługiwał jak najwięcej kodeków audio (DTS-HD MA, DolbyTrueHD itp.).

Będę miał podłączony do ampli PC (karta graficzna z wyjściem HDMI i dźwiękiem 5.1 - Radeon HD4890, więc tutaj żaden problem), PS3 (jako konsola do gier i odtwarzacz BluRay - zewnętrzny jest mi niepotrzebny).

Fajnie jakby ampli miał dobrą auto-kalibrację, wbudowane wi-fi i bluetooth, ale nie jest to warunek konieczny.

Póki co znalazłem takie zestawy:

ONKYO TX-NR535 + JAMO S426HCS3 + SUB210
h t t p : / /kon-sul.pl/kino-domowe/zestawy-kina-bez-napedu/onkyo-tx-nr535-jamo-s426hcs3-sub210

DENON AVR-X1000 + JAMO S428 HCS3 + SUB 210 - ten ma chyba ciut lepsze kolumny
h t t p : / /kon-sul.pl/kino-domowe/zestawy-kina-bez-napedu/denon-avr-x1000-jamo-s428-hcs3-sub-210

Są ogólnie jeszcze inne zestawiki w tym sklepie na Yamahah RX-V475/477, Onkyo TX-NR525 (model niższy od tego 535), Pioneerach V*** ale na nich się już nie znam za bardzo.

Kolumny są przeróżne w takich zestawach - Taga Hamrony TAV-606/506 (z subem TSW90 i bez), Eltaxy Monaco HCP, Pure Acoustics Noble II/Supernova 8, Wharfedale Vardus 300 - które będą najlepsze?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tych tanich kolumn to zdecydowanie najlepiej grają Eltaxy Monaco i Jamo 428, z tym, że Monaco trochę za duże jak na twój pokój....

W twoim budżecie (bliżej 3 tyś) to równie dobrze mógłbyś myśleć o Wharfadale Obsidian lub JBL Loft, co prawda z subem mógłby być już problem, bo mogłoby kasy nie wystarczyć....
A z ampli Denon X1000/X2000, Pioneer 528, Yamaha 475/ 675, HK161, Onkyo 525/626

O ceny pytaj blackninja, teraz wchodzą nowe modele, a te które ci podałem są w większości "wychodzącymi" więc można je dobrych cenach dostać
 

raul791

New member
Dzięki za odpowiedź, teraz przynajmniej kolumny zawęziłem do 2 wyborów :) Ampli które lepsze - Denon X1000 czy Onkyo TX-NR525(535)?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kwestia gustu, Denon lepiej spisuje się przy słuchaniu muzyki, a w kinie będą bardzo podobne...

Napisz na pw do blackninja i spytaj o ceny, może się okazać, że i na X2000 wystarczy lub na Harmana 161, Pioneera 923- te będą się już znacznie lepiej spisywały od X1000 czy 525/535
 

raul791

New member
Ok, napiszę do niego. Sprawdzałem w necie teraz te kolumny i w sumie te Wharfedale trochę lepsze się wydają... jeśli mają same w sobie niezły bas to na razie wystarczy, sub jest jedyną rzeczą jaką mogę dokupić później.
 

raul791

New member
Więc na pewno te Wharfedale :) Teraz tylko ampli... chciałbym wydać mniej niż 3000zł, bo jeszcze w to muszę wliczyć koszty kabli (pewnie ze 100-150zł za wszystkie) więc raczej na te lepsze nie starczy, a szkoda... choć teraz sprawdziłem Pioneera VSX-528 i ma, na papierze przynajmniej, dobre parametry, raczej wystarczające dla mnie w razie czego, jakbym musiał ciąć koszty.
 

raul791

New member
Jednak zdecydowałem się trochę obciąć koszty (albo raczej zostałem zmuszony :/ ) i pozostać przy Onkyo TX-NR525 i do tego Wharfedale Obsidian 600 lub taniej Jamo S426 HCS3 + Sub Jamo 210 - tutaj przewaga taka, że od razu mam 5.1, a w Wharfedale 5.0, no ale ciężko porównać, które rozwiązanie lepsze...
 

cinek7

New member
Co do głośników to się nie wypowiem, bo z żadnymi wymienionymi nie miałem do czynienia. Ale mogę za to utwierdzić Cię w dobrym wyborze amplitunera, bo jestem właśnie użytkownikiem Onkyo TX-NR525. Przed zakupem myślałem jeszcze o Yamaha RX-V475, Harman Kardon AVR-161 i Denon AVR-X1000. Ostatecznie wybrałem Onkyo i jestem bardzo zadowolony, jak dla mnie to spisuje się on rewelacyjnie zarówno w kinie jak i w muzyce, a najbardziej lubię jej słuchać w systemie 5.0, brzmi wtedy super przestrzennie. Cytując Ciebie ,,Oczekuję dźwięku dynamicznego przy dość dużej mocy, z fajnym bassem w filmach. Muzyka to sprawa drugorzędna, ale słucham rock/hard rock/heavy metal" to mamy zbliżone wymagania, dlatego ten amplituner na pewno spełni Twoje oczekiwania. Jedyna moja rada jest tylko taka, że jak mocno zależy Ci na wbudowanym wi-fi/bluetooth to dołóż do trochę lepszego ale i droższego modelu TX-NR535, bo on ma już to w standardzie a do TX-NR525 będziesz musiał dokupić dostawki i prawie na to samo wyjdzie. Ja mam ampli blisko routera i mam go podpiętego normalnie na kabel, a bluetooth nie był mi potrzebny, dlatego się nim nie kierowałem i wybrałem model TX-NR525.
 

raul791

New member
Też bym miał router blisko ampli, dlatego wi fi to nie był wymóg konieczny. Niestety jakbym się zdecydował na wyższy model ampli to musiałbym gorsze kolumny... a tak to czekam na odpowiedź od Blackninja w sprawie ceny i wtedy zadecyduję na 100% :) Ale raczej zostanę przy TX-NR525 + Obsidiany.
 

raul791

New member
Witam z powrotem po dłuższej przerwie, kupiłem Onkyo TX-NR525 i kolumny Taga Harmony TAV-606v3 + TSW90. Zmieściłem się w równych 3k zł wraz z okablowaniem, Obsidiany niestety były poza zasięgiem cenowym (niestety Blackninja podał zaporową cenę z powodu braku ampli TX-NR525), poza tym i tak bym ich nie kupił bez suba, a wtedy cena poszłaby o kolejne 500-600zł w górę... Testowałem również Jamo 606 i jak dla mnie większość wypisuje bzdury tutaj na forum - Tagi 606 znacznie lepiej zagrały, dynamiczniej, pomijając już fakt, że Jamo miało ZERO basu, bez suba by się absolutnie nie obeszły, a były w cenie tych Taga z subem... także te Tagi z subem wciągnęły nosem te Jamo, kompletnie mi ich brzmienie nie przypasiło. Obsidianów niestety nie testowałem, ale z racji cenowej to i tak byłoby bez sensu :D Używam ich głównie do filmów blu ray itp., choć i w muzyce dają radę (ustawiam tryb stereo na ampli, grają dużo mocniej i dynamiczniej wtedy), bez suba traciłbym połowę jakości dźwięku w filmach (testowane przeze mnie już u mnie w domu - z włączonym i wyłączonym subem, oczywiście z poprawkami w ustawieniach small na large itp.). Jestem bardzo zadowolony, postaram się wrzucić fotki i może jakiś filmik na yt jak to u mnie wygląda.

PS. do ampli podpiąłem PS3 przez HDMI oraz PC, również przez HDMI, co przysporzyło mi trochę problemów z dźwiękiem DTS-HD MA i Dolby TrueHD, ale wystarczyło zmienić w playerze, aby PC sam dekodował te dźwięki i wysyłał do ampli jako PCM 5.1 bez kompresji i mam pełny dźwięk HD, tylko na ampli mi nie wyświetla "magicznego" znaczka DTS HD-MA/DD TrueHD, tylko MULTICH PCM 5.1 :) Porównywane przy PS3 i zmianie z bitstream (wyświetlało na ampli znaczki) na PCM 5.1 - zero różnicy w dźwięku, bo i niby skąd miałaby być różnica.
 
Ostatnia edycja:
Do góry