Kino domowe a pliki AC3 oraz DTS

Koci

New member
Witam serdecznie!

Mam trochę muzyki w plikach ac3 oraz dts,
ac3 to Dolby Digital 5.1 48 kHz a reszta to kolejno pliki dts o parametrach:
DTS 5.1 48 kHz 16 bit lub DTS 5.1 48 kHz 24 bit lub DTS 5.1 96 kHz 24 bit.

Jak to nagrać na płytę CD/DVD/DVD DL, żeby dało się odczytać w odtwarzaczu Blu-ray (Onkyo),
a dokładnie Onkyo DV-BD507 z amplitunerem Onkyo TX-SR577.

Próbowałem jako dane, nie działa, nie wiem czy ma sens próbować jako Audio CD, mało wejdzie, o ile w ogóle zadziała. Audio DVD (lub raczej DVD Audio) nie będzie przez ten odtwarzacz odtwarzane :) - zresztą nie da się takiej płyty nagrać byle programem (Nero, ImgBurn..... itd).

Może ktoś ma w tej kwestii doświadczenie i może coś doradzić, ukierunkować?

Nie wiem, czy to właściwy dział, ale muszę spróbować znaleźć jakąś pomoc. Nie bardzo chcę to konwertować na pliki wav, chyba, że nie będzie innego wyjścia, boje się, że stracę podczas konwersji to wszystko, co mogę zyskać dzięki formatowi ac3 lub dts.

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc!

Koci
 
Ostatnia edycja:

Koci

New member

Dzięki!!! Widziałem gdzieś info o tym programie, zaniepokoił mnie tylko ten fragment opisu ze strony producenta:

Wanna burn a DTS file to DVD, and enjoy the stereophony with your DVD player?

a konkretnie słowo "stereophony" :)

Nie mam pewności w następującej kwestii - jeżeli mam pliki ac3 lub dts - 5.1 kanałów, to ten programik przerobi mi to na stereo......czy sprawi, że zachowana zostanie ilość kanałów i jakość
pierwotnych plików ac3 lub dts i po prostu będę mógł je nagrać na DVD?
To pewnie będzie DVD-Video, sam skubany robi katalog VIDEO_TS i AUDIO_TS?

Wiem, że mogę go kupić i sprawdzić, ale poinstalowałem ostatnio tyle softu do konwersji audio, że instalacja kolejnego w celach poznawczych napawa mnie lękiem, dlatego wolałbym mieć pewność, że to wreszcie ten właściwy program.


Pozdrawiam i dziękuję!

Koci
 

Koci

New member
Ech, nic z tego, ten zacny skądinąd program konwertuje wyłącznie pliki video, na pewno "nie widzi" plików z rozszerzeniem ac3 lub dts, szkoda.

Nic to, kombinuję dalej, w najgorszym wypadku zrobię z ac3 pliki wav stereo 44100 khz, to akurat prosta sprawa. Kurka wodna, musi być jakiś sposób na pliki dts.......!

Pozdrawiam

Koci
 

pkomp

New member
zrób z tego vob - poprostu zrób to jak zwykłą płyte dvd video w jakims programie i wszystko
kwestia tylko programu który łyknie twoje pliki i wypluje dvd video
 

mataman

New member
Bez reklam
Można tez spróbować zrobić strukturę avchd. Łyka ten onkyo coś takiego? Program do tego to multiAVCHD.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Może jednak spróbuj nagrać płytę audio CD, mam kilka takich w DTS i działają bez problemu...
 

Koci

New member
Może jednak spróbuj nagrać płytę audio CD, mam kilka takich w DTS i działają bez problemu...

Dzięki za pomysły, ale to nie tak do końca jak sądzę.
Też mam kilka płyt CD z dźwiękiem DTS 5.1, ale jedyne co mi się udało poprawnie nagrać, to gotowe obrazy płyt z muzyką w DTS.
Z CD-Audio jest tak: CD-Audio, Audio-CD, CD-DA (ang. Compact Disc Digital Audio) – standard cyfrowego zapisu dźwięku na płycie kompaktowej, wykorzystujący do tego celu kodowanie PCM o częstotliwości próbkowania 44,1 kHz i rozdzielczości 16 bitów na próbkę - i nic więcej.....

Natomiast DVD-Audio byłoby ok, ale........moje Onkyo DV-BD507 tego nie czyta (zaskakująco mało sprzętu to czyta, mimo wbudowanych dekoderów DTS, DTS-HD i Bóg wie jakich jeszcze), druga sprawa, nie ma czym nagrać DVD-Audio :)

mataman - spróbuję, łyka (Plays AVCHD (Encoded on SD/SDHC/MiniSD/MicroSD Card, DVD±R/RW, or DVD±R DL) i jak widzę można w strukturę AVCHD wcisnąć zarówno pliki AC3 jak i DTS :)

Tak czy inaczej dziękuję za dobre chęci!

Pozdrawiam

Koci
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli AVCHD to spróbuj programu multiAVCHD tam bez problemu można dodawać oryginalne ścieżki dźwiękowe, sprawdzałem do ścieżek video bez problemu można dodać ścieżkę audio DTS, ba nawet DTS HD MA. Płyt audio nie próbowałem....
 

Horhe Ortega

New member
Ogólna zasada jest taka , że próbkowane dts-y 44100 robi się na CD a 48 na DVD.Inaczej trzeba upsamplować aby szło na DVD.Druga sprawa przy DVD to że czy to będzie ramka obrazu,pokaz slajdów to czas trwania trzeba wymusić aby był taki jak muzyki.Takie bardzo "małe" sekwencje w ramach video są czasem źle tolerowane przez niektóre sprzęty a z kolei długie ("pełne")video zabierze miejsca na płycie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry