Kino domowe a dzwiek Dolby 5.1

jacek.ok66

New member
Mam taki problem. Moze ktos mi pomoze. Kupilem kino domowe LG LH-T760IA.
Podlaczylem do niego tuner N-Box aby miec dzwiek w Dolby Surround, niektore
bowiem pozycje np. TVN nadaje w tym systemie dzwieku. Ale problem jest w
tym, ze tego dzwieku nie mam. Mam zwykle stereo 2.0. Teraz opisze jak mam
podlaczone. A wiec z N-Box-a dobrej jakosci kabel audio z wyjsc Audio do LG
do gniazd AV 2 Input. W N-Box mam nastepujace wyjscia z tylu: USB, Ethernet,
HDMI (to podlaczone jest do LCD) YPbPr, Scart (to podlaczone jest do
stacjonarnej nagrywarki DVD z HDD), Audio (R/L), SPDIF. W LG mam gniazda:
S-Video out, Monitor Out, Component Video Out, Gniazda AV 2 Audio (input
(L/R) i Video IN, HDMI (podlaczone do LCD), Euro AV1-Output. Filmy DVD bez
problemu chodza mi w Dolby Surround. Oczywiscie podczas programow z n-box
uruchamiam na pilocie w LG funkcje NORMAL oraz dziwiek Virtual 5,1.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dźwięk surround

Jacku, nie jestem wielkim znawcą tematu, ale aby uzyskać dźwięk DD5.1 musisz podłączyć go cyfrowo. jeżeli nie masz takiego wejścia w kinie domowym to nic z tego. Jeżeli chodzi o surround to jest on uzyskiwany poprzez analogowe połączenie audio - stereo. Ja tak oglądam filmy np z TVN / we wzmacniaczu Yamha ustawienia Dolby ProLogicII - movie / Pozdrawiam
 

StefanCh

New member
Niestety ale w LG LH-T760IA brak jest wyjścia cyfrowego SPDIF.
Z tego co zdążyłem się zoriętować jest analogowe 5.1 , którego za to nie ma N-BOX . Moim zdaniem bezpośrednio nie można podłączyć tych użądzeń ze sobą tak,żeby mieć dwięk Dolby Dygital 5.1
Można podłączyć za pośrednictwem np. dobrej karty dzwiękowej w kompie Dobrej to znaczy takiej, która ma wejście cyfrowe SPDIF z przetwornikiem D/A i wyjściem analogowym 5.1. Wówczas podłączasz N-BOX torem cyfrowym z kartą dzwiękową w kompie, którą to łączysz alalogowo z LG.
Córka ma podobny model LG i ma niestety ten sam problem.
Pozdrawiam
 

jacek.ok66

New member
StefanCh napisał:
Niestety ale w LG LH-T760IA brak jest wyjścia cyfrowego SPDIF.
Z tego co zdążyłem się zoriętować jest analogowe 5.1 , którego za to nie ma N-BOX . Moim zdaniem bezpośrednio nie można podłączyć tych użądzeń ze sobą tak,żeby mieć dwięk Dolby Dygital 5.1
Można podłączyć za pośrednictwem np. dobrej karty dzwiękowej w kompie Dobrej to znaczy takiej, która ma wejście cyfrowe SPDIF z przetwornikiem D/A i wyjściem analogowym 5.1. Wówczas podłączasz N-BOX torem cyfrowym z kartą dzwiękową w kompie, którą to łączysz alalogowo z LG.
Córka ma podobny model LG i ma niestety ten sam problem.
Pozdrawiam

A to pech z tym zakupem....Moj problem, ze zorientowalem sie po fakcie...Niestety podlaczenie przez komputer nie wchodzi w gre, bo komputer stoi pietro wyzej...A czy N-Box recorder ma wyjscie analogowe 5.1?
 

laik30

New member
Witam. Też zamierzałem się do kupna tego kina. Ale zwaszych postów wynika że dźwięk 5.1 nie pójdzie u mnie z dekodera C+hd!? Czy dobrze to wywnioskowałem czy może jest jakaś możliwość prze dekoderze HD Cyfry+??
 

macunaima

New member
jacek.ok66 napisał:
A to pech z tym zakupem....Moj problem, ze zorientowalem sie po fakcie...Niestety podlaczenie przez komputer nie wchodzi w gre, bo komputer stoi pietro wyzej...A czy N-Box recorder ma wyjscie analogowe 5.1?

Są konwertery z sygnału optycznego na elektryczny
 
Do góry