Kino domowe 65m2

Witam, szukam kina domowego 5.1 do salonu o powierzchni 65m2.
Odległość kanap od TV to 4.5m.

Budżet jaki planuje wydać to 3-5 tysięcy zł.
Fajnie jeśli będzie taniej, ale jeśli trzeba dopłacić kilka zł żeby mieć coś o klasę wyżej to nie ma problemu.

Przeznaczenie głównie filmy i muzyka, trochę gry...

W temacie jestem zielony, tak więc proszę o doradzenie jakiegoś sensownego zestawu, żeby mi jakiejś lipy w salonie nie wcisnęli...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
65m2 pomieszczenia odsłuchowego?
Wersal Panie ;) tylko ten budżet psuje trochę efekt.
Nie wiem co Ci Koledzy doradzą, ale chętnie posłucham co na takim metrażu jest w stanie przyzwoicie zagrać (w tym budżecie), a jak rozumiem, ma to być ampli+5.1 i pewnie jeszcze jakiś blu.
Przy takim budżecie (na takim metrażu) poszedłbym w używki.
Sam sub Cię szarpnie, bo raczej sub za 1k nie zrobi tam ciśnienia, a inwestować w sprzęt, który z założenia nie da rady na takim metrażu, chyba nie ma sensu. No chyba, że to ma plumkać.
 
Salon ma 10x6m.
Ogólnie jedna część to tak jak by jadalnia, druga to centrum tv/projektor ekran.
tak więc część filmowa będzie mniej-więcej na połowie powierzchni całego pomieszczenia.

Zależy mi na zestawie amplituner + 5.1. PS3 będzie robiła za bluraya.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Salon ma 10x6m.
Ogólnie jedna część to tak jak by jadalnia, druga to centrum tv/projektor ekran.
tak więc część filmowa będzie mniej-więcej na połowie powierzchni całego pomieszczenia.

Zależy mi na zestawie amplituner + 5.1. PS3 będzie robiła za bluraya.

Spróbuj wrzucić jakiś rzut pomieszczenia, będzie łatwiej coś doradzić.
Kolejna sprawa, to przy tej wielkości salonu dobrze byłoby dobrać mocniejszy amplituner (co najmniej Denon X3100, Marantz 6009, HK 370 czy Onkyo 838, ewentualnie słabszy amplituner z pre-out + wzmacniacz/ końcówka mocy), aby właściwie to wszystko nagłośnić i nie uszkodzić sprzętu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Aż takiej tragedii to nie ma, co nie zmienia faktu, że i tak potrzebujesz mocnych kolumn i elektroniki. Masz tylko dość surowo - goła podłoga - to nie korzystnie wpływa na rozchodzenie się dźwięku. Pomyśl o dołożeniu "futrzaków przed kolumnami"
 

lobos

New member
Bez reklam
Kawał pomieszczenia. Niby cześć z niego nie będzie w strefie nagłośnienia lecz kubatura jest duża.
Wg. mnie odległości frontów od centrala powinny korzystnie wpłynąć na efekty w kinie.
Z tym, że tutaj faktycznie potrzebujesz potężnego sprzętu.
Typowo do kina to np. Onkyo 838+JBL Studio 290+235C-230+260P.
Klipsch tylko też duże np. nowe RP-280+RP-450C+RP-250S+R-112SW.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Bez wątpienia, w takim pomieszczeniu jak Twoje żeby mieć satysfakcję z odbioru audio wszelakiej maści a nie wspomniane "plumkanie" trzeba zdecydowanie dołożyć.

Chyba chcesz żeby dźwięk nadążał za obrazem?

EDIT
I szukałbym czegoś z dużym centralem, żeby dialogi miały "jajca"...
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
Do każdego dźwięku,zmian,decyzji i innych możliwości trzeba dojrzeć(mam na myśli doświadczenie muzyczne) Jeżeli jest możliwość to lepiej zainwestować na początku w lepszy zestaw niż później być rozczarowanym i zniesmaczonym.Tym bardziej że masz naprawdę duży salon do nagłośnienia :)
 
Kurcze i pojawił się nieprzewidziany problem z wymiarami amplitunera i głośnika centralnego..
Max co wcisnę na półkę pod TV to 2x 16x51cm.. czyli głośnik centralny i amplituner nie może być wyższy niż 16cm... z tego co sprawdzałem to większość modeli chyba odpadnie..
Jesteście coś w stanie zaproponować? :?
 

lobos

New member
Bez reklam
Jedynie wymiana szafki RTV ;-)
Do tak dużego salonu centralny musi być konkretny a to wiąże się w jego wielkością niestety.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Amplituner też musi mieć odpowiednią wielkość, na ten metraż sprzęt musi dysponować odpowiednią mocą, a za tym idzie rozmiar samego urządzenia ;)
ewentualnie zerknij na ofertę Cambridge Audio, oni mają w ofercie sprzęt w trochę niższych obudowach
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Chłopak nie w temacie.Myślałem że zaproponujecie mu centrala za 10 tys;) hehe.A to dopiero rozgrzewka.Pokój ma jak Amerykański jakiś.Zacznij myśleć o konkretnym basie w tym pomieszczeniu to daje efekt prawdziwego kina , kolejne 10 tys do wydania na dwie sztuki .....to tak na rozgrzanie cię.Idz po kredyt do banku:)
 
Do góry