Kino domowe 5000pln wzwyz

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
do 25m2 to zdecydawanie MR6. Ja robiłem odsłuchy w sali 17m2 i Mr6 wypadły naprawde dobrze, bas wcale nie był dominujący.
 
Nikt z Was nie zapytal,z jakim sprzetem maja grac te kolumny,moze w tym tkwi problem?Na razie jutro jade po ten zestaw co zamowilem,jak nie bedzie dobrze gral to moge wymienic na mocniejszy.Z tego co widze to FFooXX5 nie ma suba,ja bede mial w zestawie.Odnosze wrazenie,ze wszyscy maja manie wielkosci,a nie jakosci.Czas zweryfikuje,kto ma racje,czy forumowicze,czy specjalista z salonu audiovideo.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze żebyś Ty był zadowolony z zakupu. O sprzęt nie pytałem bo wcześniej pisałeś że wybrałeś AVR460. (chyba że ostatecznie kupiłeś co innego) W kinie z subwooferem zestaw sobie poradzi. Nie mam przekonania jak w stereo bez subwoofera. Jak już dostaniesz zestaw to podziel się wrażeniami.
 

armi

New member
Bez reklam
Nikt z Was nie zapytal,z jakim sprzetem maja grac te kolumny,moze w tym tkwi problem?Na razie jutro jade po ten zestaw co zamowilem,jak nie bedzie dobrze gral to moge wymienic na mocniejszy.Z tego co widze to FFooXX5 nie ma suba,ja bede mial w zestawie.Odnosze wrazenie,ze wszyscy maja manie wielkosci,a nie jakosci.Czas zweryfikuje,kto ma racje,czy forumowicze,czy specjalista z salonu audiovideo.

to Ty będziesz słuchał i Tobie ma się podobać ten zestaw

my co najwyżej możemy przedstawić swoje opinie :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no jakościowo na pewno lepiej wypadają MR6, dziwne że pytasz się czy warto dołożyć do MR6 skoro i tak już jesteś nastawiony na MR4 i je bronisz zacięcie, uwierz mi jak bym miał miejsce w pokoju to bym i postawił sub ale MR6 na tej powierzchni basują elegancko, MA dobrze łączyć z ampli grającymi ostro wtedy wychodzi fajna równowaga, jeśli połączy się je z ciepłym ampli to efekt nie jest za ciekawy jak by brakowało dynamiki :p. Ja jak bym posiadał 25m2 to bym zainwestował w coś jeszcze mocniejszego:p. Najlepiej podłącz te MR4 w domu i sam oceń, a w stereo na pewno wypadną bladziutko w porównaniu do MR6
 
To nie ja bronie mr4 tylko facet z *********,skoro codziennie ma do czynienia z masa sprzetu,codziennie go slucha i ustawia to chyba wie co mowi.Sprzedajac drozsze kolumny zarobilby wiecej,wiec o kase nie chodzi.Towar tez im nie zalega,bo jest sprowadzany.Jak bedzie jutro mozliwosc posluchania mr6 to skorzystam.Sprzet kupuje glownie pod kino,nie pod muzyke.z innej beczki-na jakiej wysokosci macie kolumny w domu,uzywacie jakichs cokolow,standow czy polek?a jak z centralnym?

Widze,ze nie mozna pisac nazw salonow konkurencyjnego forum,chodzi o litere Q i cyfry21.:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
fronty normalnie na glebie to znaczy na kolcach, centralny najlepiej podwieszony pod TV a tyły delikatnie wyżej od poziomu uszu. Każdy daje Ci tylko dobrą rade że lepiej zainwestować w MR6. O co chodzi Ci tu z tą konkurencją, tu się wypowiadają osoby prywatne a nie przedstawiciele salonów. Kup co uważasz za stosowne i tyle, a my tui tylko doradzamy na podstawie własnego doświadczenia no a ja w sprawie seri MR mam spore pojęcie, bo użytkuje go już jakiś czas i też jakiś czas temu kupowałem kino i miałem podobny dylemat i wybrałem najlepszą opcje pod moje warunki i portfel jak bym miał większa kasę to bym zainwestował w RX6. Posłuchaj jednych i drugich u siebie w pomieszczeniu i będziesz miał porównanie i na Twoim miejscu posłuchał bym zestawu MR4 z MR1 i zestawu MR6 z MR2 i będziesz miał spokojną głowę. No a każdy CI powie że bezapelacyjnie lepiej MR6 koniec i kropka hehe :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To dziwne bo ja też byłem w tej firmie w Pabianicach i na 18m2 polecali mi MR6. Ostatecznie kupiłem Oli 40 u kolegi z forum. Jestem ciekaw czy dali Ci dobre ceny bo mi zestaw z MR6 (same kolumny 5.0)wycenili drożej o 700zł niż blackninja.
 
Pisaliscie,namawialiscie i w koncu mnie przekonaliscie.Zamowilem mr6,mr2,mr centre i mrw10 z kablami Melodika u blackninja.Ceny faktycznie ma najlepsze,kolumny zdecydowanie najtaniej,kable troche mniej.Pod koniec tygodnia paka ma dojsc,po konfiguracji napisze recenzje.Mam pytanie odnosnie HK avr 460,uzywal ktos z sygnalem 3D,bo u mnie jeszcze nie dziala.Ampli po aktualizacji softu.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no i całe szczęście że dałeś się namówić hehe, bo byś na pewno miał niedostatek dynamiki i efektów na takim metrażu. Ja swój cały sprzęt zamawiałem u blackninji, zaoszczędziłem 800zł, fachowa obsługa, pełne zaufanie :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pisaliscie,namawialiscie i w koncu mnie przekonaliscie.Zamowilem mr6,mr2,mr centre i mrw10 z kablami Melodika u blackninja.Ceny faktycznie ma najlepsze,kolumny zdecydowanie najtaniej,kable troche mniej.Pod koniec tygodnia paka ma dojsc,po konfiguracji napisze recenzje.Mam pytanie odnosnie HK avr 460,uzywal ktos z sygnalem 3D,bo u mnie jeszcze nie dziala.Ampli po aktualizacji softu.
Ustawiłeś bypass w HDMI?
 
Sprzet juz stoi.W filmie gra niezle,robi wrazenie.W stereo raczej slabo,w porownaniu z salonem to ziemia i niebo.Nie wiem czy to wina innych kolumn,zle urzadzonego pomieszczenia czy moze brak odpowiedniego odtwarzacza i materialu.Mialem kiedys amplituner technicsa i kolumny scherzo 200 i w stereo bilo ten zestaw na glowe.Czy mozna jakos podlaczyc tamten amplituner do Harmana bez odlaczania kolumn?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Poczekaj jeszcze jak się sprzęt i kolumny wygrzeją. Na początku zawsze grają płasko. Poustawiałeś w ampli już wszystko? Podbicia, odległości itp? Nie mówię że HK i kolumny zagrają jak ze wzmakiem ale z czasem będzie lepiej. Salony rządzą się swoimi prawami - adoptowane pomieszczenia , inna akustyka, lepsze kable.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie na początku to nie było basu jak by ktoś młotkiem walił i wszystko takie jakieś płaskie było
z czasem to aż się przeraziłem basu i musiałem odjąć trochę hehe
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sprzet juz stoi.W filmie gra niezle,robi wrazenie.W stereo raczej slabo,w porownaniu z salonem to ziemia i niebo.Nie wiem czy to wina innych kolumn,zle urzadzonego pomieszczenia czy moze brak odpowiedniego odtwarzacza i materialu.Mialem kiedys amplituner technicsa i kolumny scherzo 200 i w stereo bilo ten zestaw na glowe.Czy mozna jakos podlaczyc tamten amplituner do Harmana bez odlaczania kolumn?
Poczekaj aż się wygrzeją :) nowy zestaw będzie bił tamten pod względem sceny, melodyjności, przestrzeni , a nie tylko łup łup i cyk, cyk.
 
Do góry