Kino domowe 5000pln wzwyz

Bylem na odsluchu,kolumny jbl moim zdaniem graja slabiutko.Sluchalem dali zensor,jbl es80,jakis model kef i moj faworyt monitor audio mr4.Z ampli to harman kardon 460,odpadly onkyo 515 i marantz 5006.
 

Leszczu32

New member
Witam
Czy moglibyście poradzić mi jakiś dobry zestaw do pokoju ok 40 m2? Kino grałoby głownie muzykę elektroniczna (dobry bass niezbędny) oraz filmy z efektami specjalnymi. Zastanawiam sie czy lepiej 5.1 , 7.1 czy może 7.2 (słyszałem ostatnio o takich opcjach). Moje ograniczenia to max 5000 razem z całym okablowaniem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tym budżetem to 5.1. Zestaw ma być ze subem? Szczerze, to masz spory metraż i kino będzie nisko budżetowe, chyba że wolisz dobry ampli i na razie fronty?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Leszczu32

New member
Tak z subem. Zapomniałem dodać ze kino gra tylko jakby na pól pokoju ale muzyki chciałbym słuchać na cały. Nie szczerze to za ta kwota chciałbym już cały.
ps. ile musiałbym wydać aby dobrze nagłośnić chociażby te 20 m2?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeznacz 2k na kolumny + 2k na ampli i 1k na suba. Co do ampli to musisz posłuchać bo wybór jest spory: Denon 1912, Onkyo 608/609, harman kardon 260, Marantz 5006, Yamaha 671/673. Z kolumn to chyba jedynie Jamo s608, QQ 6000, może JBL Loft. Z subów to Jamo 360 lub jak ci się uda z kasą to JBL ES 250. W tej kwocie chyba nic lepszego nie wyczaisz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Krzysiek1980 pomyliles ludzi-ja zalozylem post,a ktos sie dolaczyl.Ja mam 23 m2,wiec kolumny powinny starczyc.Mialem wydac 6000 pln i troche przekroczylem pulap,ale sluchajac na odsluchu takiego zestawu mysle ze nie bede zalowal.Wiec ponawiam prosbe o pomoc w doborze kabli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A faktycznie, przepraszam. Usuwam poprzedni post bo myślałem że to kolega Leszczu32 odpisał. Andrzej, ale jak pisałem te kolumny będą za małe do tego metrażu. Oczywiście da się posłuchać ale jakiegoś konkretnego ciśnienia nie dadzą. Już je zamówiłeś? Ja mam Oli 30 na 15 mkw, a one mają lepszy dół niż MR4, więc do 23 mkw to właśnie MR6 by były świetnym wyborem. Jak mogę doradzić to kupiłbym kolumny np. Oli 40, MR6, JBL 190, KEF C7 a do tego ampli właśnie w okolicach 2k. Na suba można poczekać i dozbierać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gdybym nie slyszal co kupuje to bym ich nie wzial,nie zalezy mi na duzej glosnosci tylko na efekcie.Przy JBL ES efekt byl niezadowalajacy dla mnie,kupa halasu i tyle.Sala odsluchowa miala 18 m2 i z mr4 bylo super,dojdzie jeszcze sub.Przy mr6 bas bylby zbyt dominujacy,a tego chcialbym uniknac.Fachowiec,ktory demonstrowal mi sprzet w ani jednym szczegole nie mijal sie z prawda,przynajmniej na moj sluch,a o to chyba chodzi.Do mr6 nie moglbym dac suba,a to juz nie to samo kino.Pytam tylko o kable,jakie macie doswiadczenia z nimi.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jest kolega na forum że MR6 ma na 16 mkw i gra mu świetnie. Te kolumny mają to do siebie że możesz zatykać otwory BR bez utraty na basie. Najważniejsze że tobie się podoba i jesteś zadowolony. Osobiście brałbym rozmiar większe. O gustach się nie dyskutuje i każdy ma inną akustykę w pomieszczeniu. Czekamy na opinie o sprzęcie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Napisz na PW do kolegi post wyżej:) Ma super ceny. Co do stojaków to nie ma się co martwić. Ja kupiłem u gościa na allegro. Sam montuje, dobierasz kolor, dł. i liczbę rurek oraz podajesz wymiary podstawy. Cena ok 100zł za 2 sztuki. Nie są to jakieś firmowe dzieła sztuki ale wystarczają. Kabel puszczasz wewnątrz rurki. Coś tego typu Standy, podstawy ,stojaki pod kolumny, głośniki ! (2502215605) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Te standy to sa chyba troche badziewne,nie lepiej cos masywniejszego,spawanego jako calosc?http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy-stendy-90cm-surround-i2561070796.html.Moze wiecie,gdzie kupic cos porzadnego?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To sa zwykłe standy. Ja też mam coś podobnego i nieźle się prezentują. Oczywiście nie są tak stabilne jak ciężkie ze stopów, czy nie mają tak fajnego wyglądu jak te za parę stówek, ale do zwykłego salonu bez udziwnień wystarczają. Jak ktoś ma kasę to może kupić i za 2000zł, ale ja wolałem zainwestować te pieniądze w coś innego. Co do stabilności podstawy górnej czy dolnej to nic się nie rusza bo są przykręcane na małe śrubki. Zobacz na Allegro Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., masz do wyboru i koloru:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kolumny przyszly do salonu poobijane,wiec dostawa sie opozni.Pytalem o zamiane na mr6,ale stanowczo odradzono mi do tego metrazu,wiec zostaje przy mr4.Z tymi standami to juz sam nie wiem,czy im ciezsze tym lepsze czy to tylko bujda.Sa markowe drewniane po kilka kg i tez sa chwalone.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bzdury gadają. Właśnie do 25 mkw MR6 by lepiej zagrały. Jak dla mnie MR4 do tego metrażu będą za małe, nadają się raczej do 16 mkw. Pogadaj sobie z kolegą FFooXX5 on ma MR6 w 17 mkw i sobie chwali. Jak masz możliwość jeszcze to bierz te MR6 a nie będziesz żałował. Osobiście mogę ci przesłać maile co dostałem od ludzi pracujących w salonach audio jak szukałem kolumn do swoich 15 mkw i oprócz Oli30 polecali też MR4, ale ile mam mniejszy pokój.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no ja sobie nie wyobrażam żebym miał teraz MR4 nie dość że mało basu to te kolumny różnią się środkiem i górą na korzyść MR6
 

armi

New member
Bez reklam
jeśli nie ma problemu finansowego to i ja bym się nawet minuty nie zastanawiał pomiędzy mr4 a mr6 na ten metraż
 
Porownywal ktos granie mr4 z mr6?naprawde ufam facetowi,bo widac ze sie zna.Zreszta na wiekszych kolumnach mialby wiekszy zarobek,wiec nie mozna powiedziec,ze w gre wchodzi interes salonu.Powtarzam jeszcze raz,ze dzwiek jbl es byl dla mnie denny,zbyt glosny,dudniacy basem i piszczacy.Moze dlatego poleca mi grajace delikatniej?Zreszta umowilem sie na odbior osobisty,to jeszcze postaram sie odsluchac mr6.Dodatkowo stwierdzil,ze wieksza ilosc glosnikow nie jest na plus dla precyzji dzwieku.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to jakiś dziwny koleś ja je porównywałem i dla mnie MR6 były lepsze pod każdym względem no i jaki mam mały pokój i nie wyobrażam sobie żebym miał teraz w nim MR4, a w większym pomieszczeniu to już by była totalna porażka. Tacy kolesie w salonach zawsze mają interes coś sprzedając widocznie strasznie mu zalegają te MR4 i trzeba się ich za wszelką cenę pozbyć, tak jak robią w MM i innych tego typu sklepach wciskają laikowi coś co im zalega, a strzeli taki bajer, że po co przepłacać za coś co jest takie same, ale jak zauważają że ktoś jest kumaty i zna się lepiej to zaraz zmieniają gadkę nie raz tak miałem. Często udaje laika, żeby sprawdzić z kim mam do czynienia potem ujawniam , że coś się trochę znam i że wiem czego potrzebuję. Kupisz co będziesz uważał za słuszne dla siebie, ja kupiłem MR6 i teraz wiem że nie żałuję, a uwierz mi słuchałem i wiem co mówię :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
i jeszcze jedno coś wyczytałem że chcesz MR1 do kompletu i to na taki metraż, dla mnie to trochę dziwny pomysł
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Andrzeju, O ile MR1 jako tyly, jak zwykle traktowane po macoszemu, jeszcze pewnie dadzą rade w kinie (gorzej koncerty) to wybór MR4 do 25m juz na pewno nie. Zawsze rozmiar większe niz doradzają sprzedawcy. Ta zasada w znakomitej większości sie sprawdza, chodzi o wypelnienie dolu, srednicy, dynamikę... Tu nie ma się nad czym zastanawiac. Wszyscy koledzy dobrze radzą. Zrobisz co będziesz chciał. Pytaleś czy ktos porównywał - dostaleś odpowiedź. MR$ to tak moze do 12, 15 m, choc calkiem mozliwe, ze i MR6 sprawowaly by się dobrze i w takich warunkach. Wieksze kolumy czesto grają lepiej dolem przy cichym sluchaniu. Uslyszysz wtedy wiecej szczegolow dołu przy cicho grającej muzyce jako podklad do rozmowy. W mniejszych juz niekoniecznie.
Dla kazdego zakup kina to spory wydatek i dlatego warto bardzo dobrze to przemyslec i dobrze zainwestowac, by potem nie zalowac. Kupisz Mr4 - za tydzien będziesz.
 
Do góry