Kino domowe 5-6 tys

kosakuba

New member
Witam, w najbliższym czasie chciałbym zakupić kino domowe 5.1 ,do 6 max 7 tys***, słuchanie muzyki 50% , oglądanie filmów 50% .

Salon łączony z jadalnią 45m2 , w kształcie prostokąta , Jadalnia jest oddzielona od salonu belką na suficie , na której chciałbym zawiesić głośniki natynkowe, ponieważ zwykłych nie mam zbytnio gdzie postawić , bo będą stały na przejściu i mogą trochę przeszkadzać w poruszaniu się. Tylko nie wiem jak z jakością takich głośników, czy dużo odbiegają od podłogowych.

Sam salon ma wymiary 5,5 m ściana z tv , na 6 m.

Zastanawiałem się na Onkyo 686 i Klipsch rp

Lub jakiś inny zestaw , propozycje mile widziane.



Pozdrawiam.
 

kosakuba

New member
Kable mam podciągnięte ale 2 x 0,75 , nie myślałem wtedy jeszcze nad nagłośnieniem, chciałem dać tylko głośniki w suficie , ale po przeczytaniu kilku postów ,zdecydowałem zrezygnować z nich . Podobno strasznie słaba jakość głosu z takich głośników.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli wszystkie głośniki mają być podwieszane .
Dobre nie odbiegają dużo ale to inna klasa cenowa.
A gdzie ma stać sprzęt i sofa ?
 

kosakuba

New member
Tylko dwa tylne głośniki , sprzęt będzie stał przy tej ścianie, tam gdzie wisi peszel niebieski z drugiego zdjęcia .
Wypoczynek na środku , około 3,5 -4 m od sciany z Tv.
 

kosakuba

New member
Byłem dzisiaj w Nautilus2 w Rzeszowie , Zrobił mi wycenę na :
Denon AVR 1400***

Wilson Raptor 7/1 Vocal

Wilson Sub 10

Phantom E60

A drugi zestaw mówiełem żeby zrobił z Dali zensor 7 i wyszło tak:

Phantom E 80

Dali Zensor 7

Dali Vocal

Denon AVR 2500

Dali E 12 Sub***

Co myślicie o tych zestawach?*** Ostatnio czytałem na forum że sie Dali nie łączy z Denonem ,to powiedział że to nie prawda i to bardzo dobrze gra.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Przy 50% stereo to najpierw odsłuchaj tych propozycji a dla porównania poproś o wzmak i kolumny w tym budżecie - zobaczysz jaka jest różnica.
Zensory miałem w domu na odsłuchu kiedyś (Wilsona nie znam) - z podanych ampli to zdecydowanie seria 2... od Denona ale myślę że może być lepiej z innymi.
Jeśli nie masz dużych wymagań to 2gi zestaw lepszy.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A może surround po bokach sofy na ścianach ? Ampli skalibruje ci je odpowiednio.
Myślę że Onkyo + Klipsch w kinie by załatwił sprawę , co do stereo to każdy ma inne preferencje i wymagania.
 

kosakuba

New member
Duża jest różnica między surround, sufitowymi a naściennymi? ,i czy mogą wisieć na 2,5m , czy trzeba trochę niżej je dać?

Kable dzisiaj podciągnąłem , kupiłem Melodika BCM2250
 

grzesiek1945

New member
Cześć

Jak chcesz posłuchać zestawu Onkyo RZ800 + Q Acoustics 3050 to zapraszam do Ropczyc, blisko masz. Też kupowałem zestaw w Nautilius Rzeszów.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry