Kino domowe 5.1

Bob30

New member
Witam, proszę o pomoc w doborze zestawu kina domowego w cenie 3500-4000zł (amplituner + kolumny 5.1 lub 5.0).

Warunki:
- blok mieszkalny (1 piętro), pokój 12m2 oraz okazjonalnie 20m2

Wymagania:
Obecnie mam mini wieże sony rx110av z dekoderem dolby pro logic
(2 kolumny ss-rx88 ok. 100W + 2xtył + 1x center), dźwięk z filmów dvd na tym zestawie już mi się podobał (i tak nie byłem w stanie wykorzystać więcej niż 2/3 skali głośności z podbiciem basów bo powyżej już robiło się małe trzęsienie ziemi). Także nie mam zbyt dużych wymagań.

- amplituner - myślę, że wystarczy mi 5.1 (7.1 na 90% nigdy nie wykorzystam) i to bez dekoderów HD (ale z dekoderami HD też może być, byle nie powodowało to wzrostu ceny do ampli bez dekoderów powyżej 100zł). Dźwięk będzie szedł z kompa kablem S/PDIF z filmów HD (mkv) DTS i DD i z dekodera n. Zależy mi tylko na dobrej jakości dźwięku w kinie domowym oraz b. dobrej niezawodności sprzętu.

- kolumny - najlepiej 5.1 z frontami podłogowymi (kolor kolumn obojętny), chciałbym obniżyć kwotę do wydania i wykorzystać dwie kolumny z obecnego zestawu jako tyły.

Parametry tych kolumn:
Speaker system 3-way, bass-reflex typemagnetically shielded type
Speaker units - Woofer: 17 cm, cone type;Tweeter: 5 cm, cone type;
Super Tweeter: 2 cm, dome type
Nominal impedance
SS-RX88: 8 ohms
Dimensions (w/h/d) Approx. 230 x 365 x 325mm
Mass Approx. 5 kg net per speaker

Do zakupu pozostałoby tylko 2xfronty, 1xcenter ( bo center z mojego zestawu będzie chyba za slaby) + subwoofer.

Parametry centra:
Center Surround Speaker (SS-CN110)
Speaker system 1-way, 1-unit,bass-reflex type magnetically shielded
Speaker units - Full-range: 8 cm, cone type;
Nominal impedance 8 ohms
Dimensions (w/h/d) Approx. 280 x 110 x 170mm
Mass Approx. 1.5 kg

Proszę o zaproponowanie do 3 zestawów (do odsłuchu), najbardziej liczę na opinie posiadaczy zestawów kina domowego z podobnymi warunkami zamieszkania i wymaganiami. Cena najlepiej jakby była niższa niż zakładam a na pewno nie wyższa. Może być w ostateczności zestaw bez suba.

Pozdrawiam.

Ponawiam prośbę i dodatkowo proszę o odpowiedź na pytanie, czy te kolumny co mam (parametry podane we wcześniejszym poście) będę mógł podłączyć bez ryzyka uszkodzenia do amplitunerów takich jak np: denon 1610, onkyo 507, yamaha 465, pioneer 519.

Parametry głośników tylnich:

Rear Surround Speaker (SS-SR110)

Speaker system 1-way, 1-unit,bass-reflex type
Speaker units
Full-range: 8 cm, cone type
Nominal impedance 16 ohms
Dimensions (w/h/d) Approx. 230 x 85 x 215mm
Mass Approx. 1.0 kg net per speaker
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DarPe

New member
Witam

Nie jestem specjalistą za bardzo w sprawach sprzętu, ale widzę, że nikt się na razie nie zainteresował Twoim tematem, więc chociaż ja się wypowiem :). Na początek powiem, że ja bym nie wykorzystywał starych głośników do nowego zestawu. Najlepiej, żeby głośniki były tej samej firmy, aby ich dźwięk nie odbiegał od reszty zestawu. Ja mam amplituner Onkyo 506 z głośnikami 5.1 Infinity Beta HCS (zestaw mniejszych głośników bez przodów podłogowych) w pokoju około 11m2 i do filmów jest świetnie. Muzyki też się dobrze na nich słucha, jednak myślę, że jeśli muzyka to bardziej podłogowe (też zależy jaka muzyka). U mnie priorytetem były filmy, więc nie wziąłem podłogowych przodów, również biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jeśli chodzi o konkretne zestawy to pomyśl nad Onkyo, Harman/Kardon no i ewentualnie coś z innych znanych firm, które również wymieniłeś itd. Ja brałem pod uwagę tylko dwie pierwsze firmy. Jeśli chodzi o modele to niższe modele Onkyo (507) lub Harmana by wystarczyły. Głośniki to pewnie jakieś Jamo 606 czy coś w tym stylu (proponowane na forum), nie wiem czy nie ma jakiegoś nowszego modelu albo w ogóle co jeszcze godnego polecenia teraz jest bo nie jestem na bieżąco. Jeśli Ci nikt nie odpowie to poszukaj na forum powinieneś coś znleźć. Jak małe głośniki to np JBLe możesz posłuchać. Ja brałem przy kupnie jeszcze pod uwagę zestaw JBL 5.1, myślałem też o głośnikach Tannoy (to jak byś chcaił np kupić oddzielnie głośniki). Jeśli chodzi o moje doświadczenia z głosnikami to robiłem różne kombinacje na początku (najciekawsze było połączenie podłogowych starych kolumn na Tonsilach napędzanych przez stary wzmacniacz stereo Unitry, centralny od zepsutego kina z zestawu plastikowego philips (nie polecam) zasilany wzmacniaczem z zestawu, oraz głosniki surround stare Unitry podpięte do wzmacniacza Diory. Grało to całkiem nieźle, jednak tej spójności za bardzo nie było :) ). Tak więc możesz oczywiście połączyć nowe głośniki ze starymi (nawet z dobrym skutkiem), tylko jeśli już chcesz kupić coś nowego, to raczej lepiej mieć już coś porządnego. No chyba, że finanse zdecydują. Mógłbym jeszcze długo pisać o tym wszystkim bo jest to moją małą pasją od kilku lat, jednak nie będę w tym temacie robił już zamieszania ;). Poczekaj jeszcze trochę, może ktoś w końcu Ci odpowie konkretniej :).

Pozdrawiam
 

Bob30

New member
Kiki, dzięki za poradę ale w cenie do 4000zł chyba nie możliwości zakupu tego zestawu. Chyba, że u was można. Jeśli tak to proszę o przesłanie ceny na priv. Jeśli możesz to podaj też cenę z jakimś innym ampli w tej klasie cenowej.
 

Bob30

New member
Dzięki ale tam w cenniku jest podane:

DALI CONCEPT 6 [CONCEPT 6] 2845.00zł

ONKYO TX-SR607 [TX-SR607] 1859.00zł

Więc wychodzi dużo więcej. Jak możesz to napisz mi jak się spisuje twój zestaw w kinie domowym (np. czy nie brakuje suba) i w muzyce.
(nie odpisałem na priv bo masz zapchaną skrzynkę)

Kolumny już wiem jakie brać. Teraz pozostaje tylko ampli. Który będzie najlepszy do zestawu DALI CONCEPT 6.
- Denon AVR-1910 (słuchawki gratis)
- Harman Kardon AVR 255
- Onkyo TX-SR607
- Yamaha RX-V765
Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i jak najdłuższej gwarancji.

Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
To szeroko.

Standy Dali 6 można kupić za 1600zł za parkę. Fakt, że bez polishgw, ale nie oszukujmy się- przy dobrym ampli spalenie głośników kolumn graniczy niemal z cudem, więc nie widzę powodu do przepłacania takiej kwoty wyłącznie z powodu polskiej gwarancji.

Jak pytałem po różnych sklepach to dali 6 zestaw 5.0 można by wyrwać nawet za około 2800zł (pewnie bez polskiej gwarancji. Ale to i tak niewiele więcej za zestaw, niż za same standy.
 
Ostatnia edycja:

reef

New member
Bob30 napisał:
Dzięki ale tam w cenniku jest podane:

DALI CONCEPT 6 [CONCEPT 6] 2845.00zł

ONKYO TX-SR607 [TX-SR607] 1859.00zł

Więc wychodzi dużo więcej. Jak możesz to napisz mi jak się spisuje twój zestaw w kinie domowym (np. czy nie brakuje suba) i w muzyce.
(nie odpisałem na priv bo masz zapchaną skrzynkę)

Kolumny już wiem jakie brać. Teraz pozostaje tylko ampli. Który będzie najlepszy do zestawu DALI CONCEPT 6.
- Denon AVR-1910 (słuchawki gratis)
- Harman Kardon AVR 255
- Onkyo TX-SR607
- Yamaha RX-V765
Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i jak najdłuższej gwarancji.

Pozdrawiam

Słuchałem Conceptów razem z Onkyo 607 i Denonem 1910 - jest porównywalnie, może nawet z małą przewagą na korzyść Onkyo, tym bardziej, że i cena atrakcyjniejsza. Jeżeli nie zależy Ci na najnowszych dekoderach, to większość osób poleci Ci HK.
Jeśli chodzi o dźwięk z Dali 5.0 to nie spodziewaj się super mocnego basu.
Na PW wysyłam Ci namiary na sklep w którym kilka dni temu dokonałem zakupu (Concept 6 5.0 + Onkyo 607). Autoryzowany sprzedawca wymieniony na stronach EIC i Horn, więc zero problemu z gwarancją, przesyłka za pobraniem następnego dnia po zamówieniu i to wszystko za 3900 + 60 transport.
 

Fishka

New member
kino domowe

Witam
to od razu też się zapytam.
Co sądzicie o tym zestawie Panas SC-BT205EP-K nadmieniam że zamierzam kupić Panasa TX-P37X10Y . Na kino chcę przeznaczyć 2600 max.
 

Bob30

New member
Zdecydowałem się jednak na kupno Onkyo TX-SR607 + sub jamo 200 (zamówione u blackninja). Kolumny zostawiam te co miałem. Dali concept 6 byłyby pewnie dużo lepsze ale nie miałbym miejsca na ustawienie frontów no i koszt mniejszy. Teraz tylko czekam na przesyłkę i potem opiszę jak się sprawuję zestaw.
Dzięki za porady i pozdrawiam
 
Do góry