Kino domowe 5.1 Yamaha+klipsch

KAF4R

New member
Panowie,
Ponieważ dotychczasowy wyrób kinowo-domowo-podobny Samsunga sypie się i zamienia w szrot przymierzyłbym się do skompletowania zestawu wg moich preferencji.

Na początek trochę ogólnych pytań. Chciałbym zestaw kolumn 5.1 od Klipscha. Tu jest sprawa jasna i klarowna - innych kolumn pod uwagę nie biorę. Do tego potrzebuję odtwarzacz z blu-ray 3D. I tu jest pierwsze pytanie. Ma to być jedno urządzenie czyli odtwarzacz blu-ray 3D + wyjścia na 5 kolumn + suba czy lepiej przewidzieć dwa osobne urządzenia osobno? Osobno amplituner kina domowego i osobno odtwarzacz blu-ray?

Następna kwestia - kwestia połączeń.
Sprzęt jaki ma być podłączony do zestawu kina:
1. Telewizor szajsunga
2. Konsola Xbox One
3. Dekoder TV kablowej od UPC horizon
4. Serwer synology (magazyn muzy) - czyli sprzęt musi mieć złącze LAN.
5. Dyski zewnętrzne podpinane pod USB (z własnym zasilaniem) - magazyny filmów.

Patrząc na ilość tego sprzętu chyba rozumiecie mój ból :)
Jak to wszystko podpiąć?

Na logikę to wszystko powinno być wpięte do odtwarzacza blu-ray, z którego obraz leciałby na TV a dźwięk na amplituner. Ktoś jest w stanie przedstawić mi to jakoś konkretnie?

Co do marek sprzętu - preferuję Yamahę - widziałem jej sprzęty dla jednego i drugiego rozwiązania. Jakieś sugestie?

Z góry serdeczne dzięki za wszelką pomoc.
 
R

Repugnant.

Guest
bardzo dobry wybor sam mam yamahe i klipsche i jestem bardzo zadowolony i wcale nie jest to jakis problem zeby to podlaczyc
 

Disto

New member
Bez reklam
Wszystko podpinasz do amplitunera po HDMI. Z niego HDMI OUT do HDMI arc w tv.
Dyski oczywiście do TV, i tu może być problem z przekazywaniem dzwięku wielokanałowego do amplitunera bo to tv samsunga.
 

KAF4R

New member
Wszystko podpinasz do amplitunera po HDMI. Z niego HDMI OUT do HDMI arc w tv.
Dyski oczywiście do TV, i tu może być problem z przekazywaniem dzwięku wielokanałowego do amplitunera bo to tv samsunga.

Właśnie dotknąłeś istoty problemu :)
W aktualnym kinie szajsunga spieprzyło mi się wejście optyczne. A to by było chyba rozwiązanie dźwięku przekazywanego ze źródła poprzez tv na kino domowe?

Akurat tv samsunga jeden z najwyższych modeli sprzed 3 lat, więc daje radę pod kątem wejść, wyjść.

A może dyski na usb podpinać do amplitunera albo odtwarzacza blu-ray?
 
Ostatnia edycja:

KAF4R

New member
Yamaha chyba nie ma w ofercie systemu all in one bez głośników
Zdaje się że Harman coś takiego ma BDS 580 - Harman Kardon

W systemach blu+av to już miliony kombinacji,kwestia jaki budżet

No właśnie myślałem, że od Yamahy coś takiego się nada BRX-610.
BRX-610 - Blu-Ray Home Theater System - Yamaha - Other European Countries

Nie wiem tylko czy to uciągnie Klipsche w takim zestawie:
Front 2xR-26F
Tył 2xR-14M
Centralny R-25C
Subwoofer R-10SW
 

Disto

New member
Bez reklam
To taki ograniczony"plastik"[wzmacniacz cyfrowy/pobór prądu 70W]. Nie czyta plików video z usb, brak jakiejkolwiek regulacji barwy tonu no i brak wejść hdmi...czyli totalna kicha.
 
Do góry