Kino domowe 5.1 rozprowadzenie kabli, wybór sprzętu

Piotree

New member
Witam,

przygotowałem instalacje pod kino domowe 5.1 i mam do Was kilka pytań. Z góry dziękuję za pomoc.

Położyłem kable 2x2,5mm doprowadzam je do gniazd w ścianie (każde gniazdo jest przypisane do głośnika, oraz szereg gniazd za jednostką centralną) i potrzebuję wybrać system, typ gniazd dla połączeń: 1) głośnik - gniazdo oraz 2) gniazdo jednostka centralna
1) jakie gniazda kupić? zaciskowe, typu banan?
2)czy rodzaj, typ, producent gniazda ma znaczenie dla jakości dźwięku (kupiłem dobry kabel, nie chce teraz gubić jakości na gnieździe)?

Poza tym nowe plastikowe zestawy np samsung czy lg mają gotowe końcówki połączeń głośnik - j. centrala i podobno nie dostosuje ich do mojej instalacji.
Ale mają smukłe głośniki co odpowiada mi pod względem estetyki.

Dlatego szukam kina, które będzie pasowało do mojej instalacji a jednocześnie połączenie będzie i najprostsze montażowo i najlepsze pod względem jakości dźwięku.
Czy możecie mi coś polecić? Przypominam, że przewody mam położone, a gniazda są po to aby oczywiście uniknąć kabli na podłodze.

Pozdrawiam
Piotr
 

Lukasz2525

New member
Ja u siebie mam bez gniazd , po prostu kable wypuszczone ze ściany tuż nad podłogą i podłączone do głośników . Gniazdo wygląda estetycznie , jeżeli jest na widoku na większej wysokości lub jeżeli masz zamiar odłączać co chwilę głośniki . A plastikowe zestawy kina z marketu , nie tylko nowe , ale i w starych dawno już były takie końcówki , i nie gotowe , tylko nietypowe , żeby nie podłączyć sobie przypadkiem innych głośników niż te od zestawu . A jak planujesz kupić taki zestaw kina , to gniazdo nie zrobi ci różnicy na jakości , czy będzie kosztowało 50 zł czy 2,50 , to nie usłyszysz tego na kinie samsunga czy lg .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Końcówki zawsze zdążysz dopasować, najpierw jakie masz miejsce na kolumny z tyłu ? Małe wiszące , stojące ?
Tu też dostaniesz smukłe, zależy ile masz kasy na całość ?
 
Do góry