Kino domowe 5.1 - pioneer + jamo, a może inaczej?...

kstomee

New member
Witam wszystkich Forumowiczów,

Stoję właśnie przed zakupem kina domowego takiego, co to by też choć trochę dało pocieszyć się muzycznym brzmieniem. No i zaczęło się… Wydawało mi się, że to prosta sprawa, a po dwóch tygodniach poszukiwań w głowie mam zdecydowanie więcej pytań niż na początku [tak, tak – to m.in. zasługa tego forum :D]. I choć mimo, że nie jestem audiofilem, ani innego typu specjalistą, wybór prosty nie jest.

Zatem zwracam się do Was Szacowni Froumowicze, abyście w miarę możliwości pomogli zbłąkanej owieczce i powiedzieli: „tak stary, z tego będziesz zadowolony”.
Wiem, wiem – finalnie sam sobie odsłucham, zobaczę, pomacam itd. :cool:

Słów kilka o warunkach i wymaganiach:
- poszukuję zestawu [ampli tuner, odtwarzacz Blue-Ray (ale nie jest to warunek konieczny, może być samo DVD), zestaw głośników 5.1].
- pokój ok. 20m + otwarta kuchnia [mieszkanie w bloku]
- film / muzyka [rock, chill-out, jazz]= 70/30
- cena [za komplet]: 4000-4500zł
- i na koniec ważna kwestia [dotycząca w głównej mierze głośników] czyli wygląd oraz rozmiary – żona nie wpuści mnie do mieszkania z kolumnami wyglądającymi jak radziecki topór stąd powyższe kryteria nabierają dużego znaczenia - w końcu koczowanie na korytarzu może być zabawne tylko do czasu. Resumując – ładne, zgrabne, najchętniej czarne i błyszczące…

To co znalazłem i powiedzmy, że mi się podoba to: Pioneer VSX-819 + BDP-120 + Jamo S606 HCS3 + SUB200 [całość za 4099zł]. Zestaw stosunkowo wypasiony [BD, Dolby True HD] jak na moje fundusze. Obawy mam raczej do głośników – jak zwykle opinii tyle co głów. Stąd pytanie czy warto?...

A może [mając na uwadze powyższe założenia] jestem w stanie skompletować coś ciekawszego. Liczę na Wasze opinie i pomoc [a może i oferty] w tej kwestii, za które z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Witam! Nie wiem nic na temat pioneera ale co bardziej doświadczeni forumowicze bardzo polecają te kolumny właśnie do pioneera. Sam jak kupowałem sprzęt to miałem okazję odsłuchać tych kolumn na ampli pioneera (nie wiem jaki model bo nie zwracałem uwagi) ale bardzo spodobało mi się brzmienie tych kolumn nie mówiąc już o tym, że za takie pieniądze wyglądają naprawdę rewelacyjnie a i wykonanie jest na wysokim poziomie! Co prawda ja osobiście posiadam Jamo s608 ale z czystym sumieniem bardzo polecam s606 bo są warte swej ceny;)
Gdy ja kupowałem sprzęt to też czytałem że to zły wybór i polecano mi inne kolumny tylko, że przeważnie kilka razy droższe:niewiem: więc tak jak mówi stara prawda kupuj to co tobie się podoba bo to Ty będziesz tego słuchał i delektował się widokiem zestawu we włsanym domu:D
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów!
 

marecki6

New member
Bez reklam
o samych jamo s606 na tym forum znajdziesz mase opinii - glownie bardzo pozytywnych .... co do ampli piona to osobiscie korzystam z modelu vsx919 i jestem bardzo zadowolony, brzemieniowo bardzo mi odpowiada - cieple brzmienie z odpowiednia dawka basu ale wszystko jest selektywne i wyrazne jak na ta klase sprzetu... czyli tak jak lubie ale kazdy ma wlasne preferencje
 

kstomee

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - chyba właśnie tego potrzebowałem :)

Wczoraj miałem okazję posłuchac w sklepie 606 z vsx919 - całkiem, całkiem...

Więc jeśli ktoś zna jakiś powód, dla którego to "małżeństwo" nie może zostac zawarte, niech powie teraz, lub zamilknie na wieki :twisted:
 

marecki6

New member
Bez reklam
nie wiem gdzie sluchales tego sprzetu ale jezeli w jakims markecie typu MM to mile zaskoczenie czeka cie w domu po tym jak skalibrujesz sobie ten sprzet - z tego co poczytalem przed zakupem wychodzi ze ten ampli ma jeden z najlepszych na rynku systemow autokalibracji czyli 9-pasmowy MCACC wiec prawdziwe mozliwosci bedziesz mogl ocenic dopiero jak bedziesz mial go w domu ... osobiscie jestem bardzo zadowolony
 
Do góry