Kino domowe 5.1 do onkyo tx-sr608 1500zł

makosa5

Member
Tak jak wyżej kino domowe do onkyo w kwocie 1500zl. Pomieszczenie ma wymiary 4x3m
Amplituner grał do tej pory z geniusami 6000.
Zastosowanie:
Filmy blu ray oraz dvd
Muzyka (wszelaka bez wskazania na konkretny gatunek)
ps3 sporadycznie

Najbardziej oczekuje od zestawu to dobrze grał w filmach oraz miał "dobre" basy w muzyce( nie zależy mi żeby sąsiadów w bloku wnerwiać tylko aby nie było dudnienia i żeby w filmach basy były zauważalne jak w kinie)

Jako ze często bywam na forum i już trochę poczytałem mam oto moje wstępne typy:
Jamo 606- tylko ze one potrzebuja troche miejsca od ściany.
JBL loft
Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli nie chcesz dudnienia to odpuść Sobie Jamo 606 i Obsidian 600 - moim zdaniem trochę za duże na ten metraż. Metraż nie za duży więc trzeba uważać żeby nie przesadzić. Łatwiejsze do ustawienia będą Lofty, Indiana Line Nota 555, QQ5000, Jamo 506,
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo 606 potrzebują sporo miejsca. Ważne żeby były sporo osunięte od ściany z tyły i po bokach. Jeśli będą miały czym oddychać to nie będą dudniły. Słyszałem Jamo 606 i Obsidian 600 i z tych dwóch bardziej mi pasowały Obsidian. Jamo mają ostrą górę przez to są męczące na dłuższą metę. Jak masz możliwość wybierz się posłuchać.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z koncem roku przezuce sie na pokoj 4x5 wiec nie chem sie ograniczac... a te jamo dudnia? Czesto je polecacie.

Zależy od rozstawienia i akustyki, ale mają lekką tendencję do słabo kontrolowanego basu. Mnie w 15mkw dudniły i nie pomagało inne rozstawienie czy wysunięcie kolumn. A czy nie lepiej Ci dozbierać kasy i kupić coś lepszego, skoro pod koniec roku zmieniasz mieszkanie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak Krzysiek radzi lepiej dozbierać kasy. Można też rozbić zakup na kilka etapów. Najpierw lepsze fronty potem reszta. Za 2k można już kupić przyzwoite fronty.
 

makosa5

Member
Zakupic chce kino w przeciagu tygodnia na odsluch wybranych modeli chem sie wybrac pod koniec tygodnia... kwota i tak juz maksymalna bo jeszcze na przyszlosc chcem suba dokupic na chwile obecna bede na subie geniusow ciagnac. Ile konkretnie waszym zdaniem powiny stac od sciany te kolumny by nie dudnily?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przyjmuje się że najlepiej ok. 50cm. i ok 1m od bocznych niskotonowców.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

makosa5

Member
Niestety na odsluch wybiore sie dpoiero po niedzieli ale jesli mozecie pomozcie mi z subem bo chyba odrazu kupie. Obecnie sub geniusa ktory posiadam ma 100W i ktory sub bedzie lepszy jamo 210 czy ten co daja do jbl loft? Interesuje mnie by byl dynamiczny, i zeby byl "odczuwalny" przy normalnej glosnosci.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co rozumiesz pisząc "dynamiczny"? Suba możesz podbić zarówno w ampli jak i na nim samym, więc możesz tak ustawić że przy niezbyt głośnym słuchaniu sub Ci będzie nawalał, ale nie o to chodzi przy kalibracji kina. Sub ma się wkomponować wraz z kolumnami. Nawet czesto się pisze, że dopiero po wyłączeniu go powinno Nam czegoś brakować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

makosa5

Member
Chodzi mi o dynamike tych dowch subow. Spotkalem sie kiedys z subami ktore przy duzym natezeniu zaczely sie gubic badz dudnic wiec pytam by takiej sytuacji uniknac oraz czy wieksza moc w subie jamo niz jbl jest duza roznica?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tu nie chodzi o moc, a o konstrukcję. Jak chcesz żeby było uderzenie i wygaszenie basu, a nie ciągnąca się fala to szukaj konstrukcji zamkniętej. Konstrukcje BR mają to do siebie że grają bardziej pociągłym basem, co może w kinie daje ciut lepsze wrażenia, ale w warunkach domowych trzeba się nakombinować aby poprawnie takiego suba ustawić i żeby nie było rezonansu, dudnienia. Oczywiście znajdziesz również dobre konstrukcje BR, gdzie to jest bardziej pod kontrolą ale nie w Twoim budżecie. Z konstrukcji zamkniętych możesz luknąć na Jamo sub 660 lub Roth KH2/KH20. Na allegro i na Tablica.pl masz i nówki i poekspozycyjne, zobacz sobie jak to wygląda. Jaki masz metraż? Ciężko mi powiedzieć również jak w Twoim mieszkaniu zagra Jamo 210 lub JBL, bo u Ciebie może się nie sprawdzić a u sasiada obok zagrać super. Dużo zależy od akustyki, umiejscowienia, umeblowania i zasilania. Ja mam 15 mkw i przesiadłem się z suba band pass ( trochę inna jeszcze konstrukcja, ale gra coś na wzór BR) na suba zamkniętego, i jestem zadowolony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Niestety na odsluch wybiore sie dpoiero po niedzieli ale jesli mozecie pomozcie mi z subem bo chyba odrazu kupie. Obecnie sub geniusa ktory posiadam ma 100W i ktory sub bedzie lepszy jamo 210 czy ten co daja do jbl loft? Interesuje mnie by byl dynamiczny, i zeby byl "odczuwalny" przy normalnej glosnosci.
Loft potocznie mówiąc wciąga go nosem. Posłuchaj, a się przekonasz.
 

makosa5

Member
a czy bi-amp w jamo oraz Wharfedale da jakies korzyzysci bo moj ampli wspiera to a jbl tego nie posiadaja z tego co zauwazylem nigdzie w bialymstoku nie ma gdzie odsluchac jbl...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
U mnie w bi-amp przy Jamo s606 + Onkyo 608 słyszałem dość znaczną róznicę, a szczególnie jak później podpiąłem normalnie ( oczywiście przewaga bi-amp). Góra bardziej wyraźna, przejrzysta, poprawy basu nie zaobserwowałem na tych kolumnach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

makosa5

Member
W media maja ale nie w salonie tylko na zamowienie. Jedynie gdzie moge sie sie wybrac Augustow, Suwałki, Bialystok w rms maja tylko jamo oraz indiana line nota z tego co polecaliscie, w drugim znalazlem Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP co moge odsluchac na miejscu jbl nie znalazlem na chwile obecna ale jak macie jakies namiary bede wdzieczny za info.
 

makosa5

Member
Sorry za post pod postem ale troche sie pozmienialo i nie kupilem nic. Na chwile obecna buzdzet urosl mi am na wydanie kwote 2.500-2800 max na zestaw 5.1 i kazde przekroczenie 2,5 tys bedzie cieciezkie... Dostalem fajne oferty:
zestaw jamo 608+jamo sub 210 za 2.100zł
oraz kolumny jbl 190 za 1900zł (stereo) mysle ze to dobra oferta bo jest o 200 zl taniej niz w najtanszym sklepie na ceneo...

Teraz moje pytanie czy to prawda ze "tanie male suby" jak np jamo 210 bardziej dudnia niz graja i ze dopiero jamo 360 jest nieco lepszym rozwiazaniem. Miekszam w bloku potrzebny mi bas do filmow oraz do muzy ale nie chcem takiego ktory nie gra w rytm adz dudni... Pozatym tez nie widze sensu wstawiania kolosa jamo 660 ktorego nie odpale wiecej niz 50% jego mocy...
Wracaja do jbl oferta wydaje sie jeszcze ciekawsza tylko jakie surroundy i centrale dobrac do niego poniewaz te co sa w jbl studio cinema sa poza moim budzetem a jeszcze sub chce do tego...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznij od lepszych frontow, reszte dokompletujesz. Nie przypalaj sie na zestawy, bo bedziesz zalowal. Lepiej sukcesywnie dokupic w przyszlosc po jednej kolumnie, jak na dzien dobry (przy ograniczonym budzecie) pakowac cala kase w zestaw.
Suby to osobny temat, te zostaw sobie na deser. Drogie suby, tez potrafia dudnic, duzo zalezy od akustyki, rozmieszczenia itp.
 

makosa5

Member
W zalaczniku dodalem prowizoryczne roztawienie pokoju kolorem czerwonym rozmieszczenie kloumn.
Dzieki za szybka odpowiedz armanig ale to koszt calkowity na wszystko suma 3000 to max calkowity ale wolabym zmiescic sie ze wszystkim do 2,8 tys. Cene za jbl mam tylko na ten tydzien, a suroudow ani centrala nie ma w tym sklepie w okazyjnej cenie.
 

Attachments

  • Pokoj.jpg
    Pokoj.jpg
    11,5 KB · Wyś: 74
Do góry