Kino domowe 5.1 do dużego salonu 60m2

wajper

New member
Witam,
Kończę budowę domu i przeszukuje czeluści intrnetów w poszukiwaniu dobrego kina do dużego pomieszczenia(ok 60m2, 10m x 6m):
Otwarta przestrzeń salonu, jadalni i kuchni. O ile kuchnia raczej nie będzie priorytetem jeśli chodzi o brzmienie to fajnie musi zagrać w salonie.
....... 6m.........
|----------------|
|....................|
| ...Salon.....|
|...................|
|...................|9m
|...................|
|..Jadalnia..|
|---------------| <- 2x głośniki w suficie podwieszanym, skierowane równolegle do podłogi (hmax 20cm)
|......Kunia.....|

Wysokość pomieszczenia 3m.
Muza filmy 50/50.
Żródło: HD np PS3, lub stream 1080p z Maliny po DNLA, AudioCD lub Spotify

Polećcie proszę
Fronty? Myślę o JBL Arena 180
Centalny? Myślę o JBL 125c
Sub? Myślę o JBL SUB 100P
Jakie sufitowe fajnie zagrają? Mmyśle o 2x TAGA HARMONY TLCR-400
Amplituner raczej cos z nowszych zeby ogarnal wifi, spotify i jakies bajery (HK AVR151s? lub jakis Denon).
Fajnie by było zmieścić się w 6k pln.
Obecnie mam quadral 5.0 z deneonem tx-sr577 i gra to zadowalająco, jednak do kina trochę brakuje przestrzeni.
Zapewne polecicie idź na odsłuch ale w ciasnym salonie sklepowym ciężko będzie odwzorować warunki docelowe.
Z góry dzięki za propozycje:popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do Blackninja - dostaniesz specjalna ofertę.
On sprawdzi układ pomieszczenia i dostaniesz kompletną propozycję.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam identyczny uklad salon jadalnia kuchnia no i niestet y kina tu nie zrobisz.
Rozumiem ze tak jak jak masz same gole sciany?

Jak chcesz kino to najlepiej byloby odgrodzic salon jakas gruba kotara (zaslona). Zeby zniwelowac echo i rezonanse.
Wtedy w salonie zrobilbys sobie kino a glosniki w jadalni puscil np. Druga strefa. Jakby goscie jedli obiadek zawsze mialbys mozliwosc osobnej regulacji dzwieku.

W ostatecznosci ja u siebie sie poddalem i zainwestowalem w stereo, ktore gra jak gra.... dupy nie urywa ze wzgledu na zla akustyke pomieszczenia.
Dla porownania moj zestaw za 5 - 6k
Wzmak denon 1500ae
Heco music style 1000

Gra gozej niz sprzet za 1200zl w pomieszczeniu, ktore jest mniejsze i ma o wiele lepsza akustyke.


Ps.
Wajper jeszcze tylko powiedz ze masz projekt ze studia stylowy dom :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W 6k to Harman AVR-161s + JBl Studio 280 5,1.
Najlepiej jednak jeszcze mocniejsze kolumny Studio 290/230/235c/260p i do tego mocniejszy ampli typu TX-RZ800.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Samych Carngton-ów mamy w PL :) Budujecie domy bez własnej wyobraźni ? Trzeba komuś zapłacić, aby skopać projekt ?
Jak kolega Lolo2 , proponuję kwotę przeznaczyć na ustroje akustyczne . Potem myśleć o "zabawkach"
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Samych Carngton-ów mamy w PL :) Budujecie domy bez własnej wyobraźni ? Trzeba komuś zapłacić, aby skopać projekt ?
Jak kolega Lolo2 , proponuję kwotę przeznaczyć na ustroje akustyczne . Potem myśleć o "zabawkach"

Lepiej nie miec pojecia projektowaniu niz miec problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

O zadnym przeznaczeniu kwoty na ustroje kustyczne nie pisalem. Tylko polecalem wydzielenie salonu za pomoca np. Zaslon - koszt nawet kilkudziesieciu zl.

A po drugie jakbys na spokojnie przeczytal to moja wypowiedz dotyczy jedynie tego ze kino w takim pomieszczeniu to kaszana

A po trzecie "radzilem" pomyslenie nad dobrym stereo a nie ustrojami...

A po czwarte nie kazdy mysli o kinie domowym budujac swoj pierwszy dom w zyciu.

Wiec na przyszlosc jak zamierzasz cytowac moje wypowiedzi to postaraj sie upewnic czy napewno zrozumiales moja wypowiedz.
 

wajper

New member
@mac
Poproszę numer.
Im dalej w las tym idę w przekonanie że faktycznie dobre stereo może wystarczy, jednak kupując ampli z wyższej półki nie chciał bym się zamykać na przyszłość i kupić coś co jednak pociągnie też 5.1.
Stricte do filmów mam drugie pomieszczenie ~37m2 mające na chwilę obecną pełnić rolę pokoju dla dzieci/sali TV. Wrzucę tam projektor na sufit i aktualnie posiadany zestaw 5.1 czyli Quadral Quintas 500+sat + Onkio Tx-SR507. Na kino może dupy nie urywa ale w tym pokoju mam więcej możliwości "wystroju" pod akustykę w formie paneli na ścianę, mebli, zasłon itd.
Podsumowując
1) czy Obecny zestaw ma szansę jakoś zagrać w mniejszym pokoju dla kina
2) Co w takim razie zrobić w dużym salonie gdzie grałoby 80/20 muza i TV. Niestety firany, kurtyny itd odpadają, gdyż nie poto robiłem otwartą przestrzeń żeby ją teraz osłaniać;p
Z góry dzięki za propozycje
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ale masz problem chlopie. Caly system mozesz zrobic w etapach jesli niestac cie na porzadne kino.
Przykladowo
Wpierw dobry wzmak z opcja koncowki mocy i 2 kolumny stereo.
Po jakims czasie dokupujesz dobry ampli z preoutami i pomalu dokupujesz kolejne glosniki.
Nikt nie kaze kupowac wszystkiego naraz. Kable mozesz poprowadzic w scianach czy rynienkach juz teraz i bedzie to plan na przyszlosc.
Budowanie kina to fajna zabawa bo krok po kroku zauwazysz roznice. A w dodatku polaczenie wzmaka i ampli z pewnoscia da lepszy efekt mocowy i jakosciowy niz sam ampli.
Opcji jest multum. Poczytaj na tym forum jak ludzie bawia sie w budowe kin.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ale masz problem chlopie. Caly system mozesz zrobic w etapach jesli nuestac cie na porzadne kino.
Przykladowo
Wpierw dobry wzmak z opcja koncowki mocy i 2 kolumny stereo.
Po jakims czasie dokupujesz dobry ampli z preoutami i pomalu dokupujesz kolejne glosniki.
Nikt nie kaze kupowac wszystkiego naraz. Kable mozesz poprowadzic w scianach czy tynienkach juz teraz i bedzie to plan na przyszlosc.
Budowanie kjna to fajna zabawa bo krok po kroku zauwazysz roznice. A w dodatku polaczenie wzmaka i ampli z pewnoscia da lepszy efekt mocowy i jakosciowy niz sam ampli.
Opcji jest multum. Poczytaj na tym forum jak ludzie bawia sie w budowe kin.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

To prawda.
Ja bym najpierw na kolegi miejscu kupił ampli, ampli da mu więcej możliwości z podłączeniem wszystkich urządzeń.
Kolego masz 60 m do nagłośnienia, nie baw się w pół środki bo będziesz zawiedziony.
Tu trzeba mocy aby był efekt.
Lepiej po mały a solidnie i pod metraż.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Dokladnie tyle ze jest jeden problem dobry ampli kosztuje kilka razy wiecej niz dobry wzmak z opcja koncowki a gdzie kolumny. Tak czy siak budowa kina krok po kroku bardziej tu pasuje w te czy inna strone.
60m to jest juz metraz i ampli z moca kilka razy po 50 w czy tez mniej i ciapowate kolumny beda kiepska opcja.
Potem tylko czlowoek bedzie zalowac zmarnowanych pieniedzy.

Ja osobiscie buduje kino kroczkami. Zaczynalem z ampli i kolumnami stereo i zaluje. Moglem od wzmaka z opcja koncowki i kolumnami stereo. Ampli wychodza nowe co roku i co raz dodaja nowe bzdety. Wzmaki i koncowki mocy to rzecz ktora bedzie na czasie teraz i za 10 lat i zawsze sie przyda. Sam juz kilka amplitunerow wymienilem i teraz znowu mnie to czeka. Tyle ze tym razem bedzie przedwzmacniacz kina domowego.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak tylko tu bedzie mial problem z akustyka. Takie duze pomieszczenie to jeden ciul czy marantz 6009 czy denon 1500ae. Roznicy strikte nie ma, dasz glosniej to jedno buczy i drugie buczy.
Tez liczylem ze wzmak mnie oczaruje a wyszlo na to samo co ampli.

Snikers89 i mowie o tym z wlasnego doswiadczenia. Szkoda pakowania kasy w sprzet w taki salon bo praktycznie zerowy efekt.

Jak chodzi o kino czy kupi jamo 628 czy heco 1000 to roznicy nie bedzie. W stereo ciut lepiej przy cichym sluchaniu, ale podkrecisz galke i to samo buczenie.

Ps. Podejzewam ze kolega ma podobnie jak ja, styl nowoczesny sciany gole a meble jak juz sa to w zabudowie od podlogi do sufitu. Same plaskie duze powierzchnie. Jak masz pecha to tak rezonanse wyciszaja dzwiek ze doslownie nie idzie w to uwiezyc. Galka mojego denona godzina 10 - 11 to standard, ampli 6009 to gral na 80% swojej mocy.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Hehe moze i masz racje. Nie mowie nie.
U mnie jak jest moc na 80% to sasiedzi z ulicy przychodza sie pytac czy impreze robie bo obrazy ze scian spadaja.
Tak czy siak slaby sprzet nie naglosni takiego metrazu. A problem akustyczne zawsze mizna jakos rozwiazac.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

wajper

New member
Co mogę powiedzieć po paru odsłuchach.
Słuchałem Stereo 2.0 z wzmacniaczem:
1) Pylon Sapphire 25 + Onkyo Tx 8150
2) Denon PMA720+DcD720+DnP730 z Dali Zensor 7
3) Jakiś Marantz i Kantony

Brzmienie w kolejności jak opisałem. Bardzo spodobał mi się 1 zestaw. Piękne głębokie brzmienie, fajny bass, dobra pełna scena. Sam wzmak też bardzo fajny. Funkcje radia analogowego, cyfrowego, Spotify, DLNA, USB, wejścia cyfrowe i analogowe generalnie wszystko czego potrzebuje. Mój faworyt. Jedynie co mnie zdziwiło jak bardzo dzwięk rozchodził się w zależności od pozycji słuchacza a dokładnie wysokości. z ok 4m przy siedzeniu dźwięk super, wstałe i przekaz stał się płaski, bez basu i głębi.
2) Dali brzmiał całkiem fajnie ale opisany Zestaw Denona za jakieś 3.5-4k to porażka, żadnych możliwości.
3) To nawet szczegółów nie zapamiętałem bo grało to fatalnie.

Podsumowując chyba pójdę w stereo, gdyż porządnego efektu dla 5.1 to i tak nie osiągnę albo będzie mnie to kosztowało 20k+ PLN. A dedykowany pokój tylko pod kino i tak mam pokój obok więc dublowanie sprzętów chyba mija się z celem.

W tygodniu chcę jeszcze przesłuchać jakieś JBLe lub inne.
Jakieś propozycje na co zwrócić uwagę? Nie chciał bym przekraczać 5k
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Tannoy 7.4 z onkyo moze fajnie brzmiec.
Lub tez heco music style 500 ale tych nie znam , jedynie co koledzy moga cos opisac.

Pzdr
 

lobos

New member
Bez reklam
Te kolumny MS 1000 to trochę za drogie:( Tanony wyglądają ciekawie, może gdzieś znajdę na odsłuch.
Heco można wyrywać w dobrych pieniądzach, więc najpierw posłuchaj a później szukaj najlepszej oferty jak dźwiękowo Ci spasi ;-)
Na tak duży metraż to tylko coś z większych podłogówek.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ms 1000 dostaniesz za 3400 - 3600. Nie pamietam dokladnie ceny.

Zobacz JBL 290
Klipsh 280 lub 28

A najlepiej poczttaj sobie watek jak ja szukalem kolumny (taki sam metraz), troche lamerskie pytania ale za to inni koledzy tez sie wypowiadali.

http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/124727-fronty-wkurzaja-czas-wymienic.html

Ps. Bez odsluchu nie kupuj, bo tak naprawde to nie wiem czy akurat ms1000 sa lepsze od jbl czy klipsha. Ja nie mam zbytnio mozliwosci odsluchu wiec kupilem na pale.
 
Do góry