Kino domowe 5.1 - Budżet 5500zł

huqo

New member
Witam.

Planuje kupić kino domowe i mam nadzieję że mi w tym pomożecie ;) Forum przeglądam co jakiś czas od początku tego roku i w sumie za dużo mi to nie dało bo co chwile coś się zmieniało, każdy miał trochę inne wymagania niż ja, albo jedni chwalili dany sprzęt a drudzy krytykowali dlatego postanowiłem w końcu założyć swój temat i dobrać wszystko pod siebie :)
Na początku planowałem kupić plastiki do 2000zł ale po przeczytaniu różnych tematów postanowiłem kupić drewno. Myślałem że skończy się na 3000zł ale z miesiąca na miesiąc mój budżet się powiększał aż w końcu stwierdzam że chyba już wystarczy bo nie chcę więcej odkładać i w końcu mieć to wszystko z głowy :)
Tak więc mój pokój ma ok. 16,5 m2. A takie jest rozmieszczenie mebli:

http://img5.imageshack.us/img5/4153/pokje.png

Mam stolik pod TV ale jest węższy niż TV dlatego go nie rysowałem i w ogóle planuję go zmienić i dobrać pod kino tak żeby wszystko się zmieściło. Kolumny wiadomo będą obok TV tylko zastanawiam się gdzie umieścić suba... Jakieś propozycje?
Kino kupuję głównie z myślą o filmach więc proporcje kino/muzyka to 80/20. Najważniejsze żeby w filmach były efekty dużo bassu i w ogóle :) Co do muzyki to słucham głównie amerykańskiego rapu... od czasu do czasu R&B czy POP. Ale tak jak już mówiłem kino na pierwszym miejscu.

Mój TV to Philips 58PFL9956H więc amplituner musi być 3D. Pod kino będzie podłączona Cyfra + (w przyszłości n'ka) i PlayStation 3. Na PS3 będę grał i oglądał filmy Blu-ray.

Myślałem o:
ampli - Onkyo TX-NR616 (wcześniej chciałem TX-NR609)
głośniki - JBL ES80, ES20, ES25C, ES150P lub JBL Studio 1 (180 bo 190 to chyba nie za taką kasę?)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

huqo

New member
Dzięki za odpowiedź ale to jednak przekracza mój budżet :(
Może wrócę do TX-NR609... Myślałem że ES dobrze zagra ale pisałeś że na te m2 będą dudnić.
Może macie jakieś inne propozycje?
 

huqo

New member
Przekracza o 700zł więc wiesz ;) Gdyby tak nie było to bym brał :)
Znalazłem ciekawe oferty mieszczące się w moim budżecie ale z TX-NR609... Wcześniej chciałem taki ampli ale teraz napaliłem się na TX-NR616. Jak myślicie będzie duża różnica w jakości dźwięku i dodatków? 616 jest chyba bardziej przyszłościowy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
hmm, nie rozumie, najtansze na ceneo JBL Studio Pack 5.1 to 4000 zl, a Onkyo 616 to 2000, wiec w sumie 6000, Ty masz w temacie 5500, wiec w najgorszym razie przekroczone o 500 zl, a u Blacka jest bardziej atrakcyjnie niz w Ceneo.

Co do pytania. Nie sluchalem 616, 609 tak, ale nie sadze by roznica w brzmieniu byla wyczuwalna. W koncu to bezposredni nastepca z tej samej stajni, nowszy, kilka bajerow wiecej i dlatego drozszy.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Jak myślicie będzie duża różnica w jakości dźwięku i dodatków? 616 jest chyba bardziej przyszłościowy.

tu masz porównanie :

Onkyo - Porównywarka

w samym dźwięku nie będzie różnicy
2x wyjście HDMI może się kiedyś przyda ( projektor + TV )
Zone 3 ... , po co ?

reszta dodatków ... hmmmm , nie wiem czy będziesz w stanie wykorzystać

ale jeśli Blacki pisał że da radę 616 w tej cenie to czemu nie
 

huqo

New member
Dziwne jest to że te ampli są w podobnej cenie a jak patrze na zestawy to od razu równica 1000zł...
Za 5300 mogę mieć:
- ONKYO TX-NR609
- Studio 1 Cinema Pack (Studio 180 / 130 / 120c / 140p)
Ale jak szukam zestawów z 616 to cena wzrasta do ok 6k...

hmm, nie rozumie, najtansze na ceneo JBL Studio Pack 5.1 to 4000 zl, a Onkyo 616 to 2000, wiec w sumie 6000, Ty masz w temacie 5500, wiec w najgorszym razie przekroczone o 500 zl, a u Blacka jest bardziej atrakcyjnie niz w Ceneo.

Pozdrawiam

Może dla stałych klientów bo ja dostałem większą cenę niż na tej stronie o której wspominałeś :) Zobaczymy może znajdę coś pod 6k. Tzn znalazłem zestaw za ok 5900 coś napisałem czy będzie jakiś rabat przy takim zestawie i zobaczymy. Może za 5700-5800 się coś znajdzie. Ale zastanawiam się czy nie zrobić tak że kupię ten zestaw za 5300 sprzedam Onkyo 609 za 1800 jak da rade i kupie za 2000 Onkyo 616 :)

Co do różnić to:
- czy Marvell Qdeo jest lepsze od Qdeo? Chociaż pewnie jak będzie mnie stać na TV 4k za 90k to kino domowe też zmienię :)
- dlaczego jak porównuje te amplitunery to przy Formacie Dolby jest Dolby Digital-Plus a nie Dolby TrueHD? Przecież oba ampli mają te same formaty prawda? Przy DTS to samo.
- Te zone to jest do tego żeby podłączyć dodatkowe głośniki które np. będą grały w innym pokoju? To mi nie jest potrzebne jak co.
- MHL by mi się przydało do Ipada
- 2 suby to będzie za dużo więc na tym również mi nie zależy.
Tylko 616 ma podobno fajne dodatki sieciowe czy coś ale dokładnie nie sprawdzałem.
Do 609 mogę podłączyć wi-fi nie?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale kombinujesz :)
- Marvel to firma produkujaca Qdeo (czyli to samo)
- prawda, oba mają te same dekodery
- prawda, Zone do tego słuzy
- nie wiem czy da sie do niego podłaczyc Wi-Fi, poczekaj, az wypowie sie ktorys z posiadaczy

Z roznic to jeszcze 616 ma:
- skalowanie 4K (jak napisales wczesniej, obecnie na grzyba nam to)
- dwa HDMI wiecej (az 8)
- pre out

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jarek88

New member
Nie chcę na razie zakładać nowego tematu więc pozwolę się wtrącić do tego tematu...

Zbieram się powoli do zakupu KD do mojego 47pfl6007, budżet jaki chce przeznaczyć to 4000-4500, nieco mniej niż kolega zakładający temat, ale...

Co myślicie o takim zestawie? Muzyka, film- 50/50.
Yamaha RX- V773 + BD-S473 + TAGA TAV-506 + TSW-90
 

huqo

New member
Gdzieś na tym forum wyczytałem, że karta sieciowa TP Link TL-WN422 działa z 609. Na allegro chodzi po około 40 PLN więc w porównaniu do oryginalnej od onkyo to taniocha

No wifi onkyo w MM kosztuje 200zł więc gdyby to wifi z TP Linka działało to byłoby super :)

Tak więc teraz będę jeszcze szukał Onkyo 616 + JBL Studio 5.1 w dobrej cenie a jak nie to kupię Onkyo 609.

Ale czy uważacie że JBL 180 da radę? Bo jak oglądam te głośniki na zdjęciach to są bardzo skromne w porównaniu z ES 80. Co do suba 140p (150W) też mam wątpliwości.

Ostatnio byłem u znajomego który ma Denona 1611 i Jamo s606 5.1 (sub 210) i jak włączyliśmy np. Mrocznego Rycerza na Bluray to efekty były super. Jestem przyzwyczajony do plastików więc na mnie to zrobiło wrażenie :) Jaka różnica dźwięku będzie między tym zestawem a tym co planuje kupić?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Ja mam połączenie Onkyo TX-NR609 + JBL ES80 + ES20 + ES25C i na 20m2 zestaw daje radę bez suba. Kwestia akustyki pomieszczenia i preferencji.
Jak zmienię lokum to suba nabędę ale narazie jest OK.
Znajomy ma te kolumny z subem ES150P na większej przestrzeni i jest mega scena a w kinie pełen odlot. Koty się o szyby odbijają jak granaty wybuchają :p. Niestety serii Studio nie słyszałem więc się nie wypowiem.
Też się zastanawiałem nad 616 ale stwierdziłem, że pewne bajery mi nie są potrzebne, 609 ma wszystko co potrzebuję a nawet więcej niż wykorzystuję na dzień dzisiejszy. Więc po co wydawać parę stówek więcej?
Mój zestaw kosztował mnie 4,5 kPLN w połowie września.
Tutaj o zamienniku karty sieciowej -> http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...-do-testu-onkyo-tx-nr-609-a-5.html#post661344
a tutaj dużo o tym ampli -> http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/66427-pytania-do-testu-onkyo-tx-nr-609-a.html
 

ali69

New member
A jaki zestaw głośników 5.1, ale wiszących polecacie (brak miejsca na kolumny podłogowe,suba jeszcze upchnę ) do tego Onkyo 616.Pokój 16m2.Budżet max jak w tytule?
 

ali69

New member
Zdecydowanie odwrotnie ;-)
5500 = głośniki + ampli , i raczej taniej niż drożej :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry