Kino domowe 5.0 lub 5.1 salon z aneksem do 27 m2

vril2002

New member
Witam

planuje kupić kino domowe 5.0 lub 5.1 z opcja słuchania muzyki co jakiś czas głównie z TV, granie na PS4
budżet dość ograniczony bo ok 5 tyś moze 5,5 tyś

Skłaniałem się przy Denon AVR-X2300W
i zestawie
Melodika BL320S lub Melodika BL420S ( nie wiem czy lepiej mocniejsze kolumny BL40 czy wystarcza BL30 ? )

głośniki tylne będą umieszczone na ścianie bezpośrednio nad kanapa lub zaraz przy jej końcu
Ściana ma niestety 300cm długości akurat na kanapę.
Czy lepiej wziąć Dipole ( BLS20 ? ) czy zwykle głośniki (Bl10 czy bl20 )?

czy może jakiś inny zestaw ? JBL Arena ?

niestety nie mogę dodać załącznika z planem :(
 

GleNinja

New member
obawiam się, że 5tyś na zestaw 5.1 to za mało
amplituner koszt około 2,5k- kolumny frontowe za pare musisz liczyć 2,5k-3k
a zostaje jeszcze tył plus center - nie mówiąc już o subie który też troszke cię szarpnie 1000-1500zł

natomiast melodika BL420 - to koszt 3500zł - około
licząć amplitk 2500zł - to całość już wyjdzie 6tyś, plus kable

kolumny które warto też brać pod uwagę to Indiana Line Tesi 565 - być może tak efektownie nie wyglądają, ale grają przyjemnie -
pomyśl nad odsłuchem tych zestawów -
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak budżet wytrzyma to bierz mocniejsze , dipole fajna sprawa , sam mam u siebie jak kupisz mocniejsze to i przy dobrych ustawieniach na początek bez suba się obejdzie , a jak dozbierasz to dokupusz

nie napisałeś ile pokój ma m2 ?
 

kuczum

New member
Zacznij od zestawu stereo. Amplituner + fronty. Resztę w miarę możliwości dokupisz później. Według mnie lepiej zainwestować w lepsze fronty z możliwością rozbudowy zestawu niż kupić od razu budżetowe 5.0/5.1 z którego możesz być nie do końca zadowolony.

Swoje surroundy będę kupował na przełomie roku. Odległość między nimi będzie wynosiła niewiele ponad 3 metry więc podobnie jak u Ciebie. Planuje wypożyczyć monopole i bipole żeby ocenić, które lepiej się sprawdzą. Monopole mogą grać zbyt kierunkowo, a przy bipolach może wystąpić problem z dokładną lokalizacją dźwięku w grach.

Może ktoś z bipolami by się wypowiedział jak wygląda lokalizacja dźwięku w grach przy 5.1 :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takim pomieszczeniu to kolumny frontowe takie jak BL40 czy Arena 180. Amplituner do 2k i wszystko gra. Za jakiś czas subik do kompletu, bo kawałek pomieszczenia jednak jest.
 

vril2002

New member
Dziękuje z podpowiedz

budżet już wzrósł do 4-4,5 tyś na same kolumny ( ew sub do późniejszego dokupienia i pewnie tak się skończy bo jednak oglądanie filmów to priorytet )

licząc z zabudowa aneksu kuchennego ok : 20m2 doliczając korytarz będzie to ok 26m2
 
Do góry