Kino domowe 5.0 do Onkyo sr-608 do 2500zł

mxw2

Member
Witam,
odwieczny problem wyboru sprzętu. Im więcej się czyta tym więcej ma się wątpliwości który będzie najodpowiedniejszy jako kino domowe? Budżet do 2500zł będą grać z amplitunerem onkyo sr-608 (można minimalnie zwiększyć budżet jeśli się opłaci to do 3000zł).

Salon, jadalnia, kuchnia obecnie ma 27m2 (w kształcie litery L) fronty będą na odl ok 2,8m od siebie centralny pośrodku, pozostałe 2 na ścianie wiszące 2,7m od frontów w rozstawie ok 2,8m
Zależy mi na czystości i jakości głównie mniej na mocy
Lubię grę dynamiczną bas w muzyce, za to w filmach efekty specjalne aby dobrze grały jednak aby nie dudniły i nie zagłuszały głosu centralnego głośnika i nie harczały czy szumiały.
Dobrze aby stały niedaleko ściany - czyli aby bassreflex nie był bardzo wymagający do odsuwania od ścian ewentualnie boczny (odległość między ściankami to tylko 2,7m
Muzyka grana 20%(techno, rock, pop, rap, dance), filmy, seriale 40%, programy, sport 20%, xbox 20%

Proszę o podanie 3 zestawów na które warto iść na odsłuch bo nie będę przecież w stanie posłuchać 10 zestawów poza tym jak zacznę słuchac piątego zestawu już nie będę pamiętać różnicy między 1 a 5.
Z góry dzięki

Słyszałem dobre opinie i testy o takim zestawieniu:
BOSTON ACOUSTICS A 250 / A 23 / A 225

A tu inne propozycje w [pdobnej cenie:
Jamo S628 HCS
WHARFEDALE DIAMOND 10.6 10.0 10CC
JBL ES80
KEF C5/C1/C6LCR
JBL LOFT 5.1
KLIPSCH SYNERGY F1/C1/B2 (F10/C10/B20)
JAMO S608 HCS 3 SUB 260
TANNOY MERCURY V4 VC V1
HECO VICTA II 501 / 301 / 101 / SUB 251 A
YAMAHA NS 555 333 444

Mogą być też inne. Żaby kolumny nie były szpetne bo żona by mnie zabiła :p
 
Audio Pro Avanto słuchałem i w szoku byłem jak graja, świetnie wyglądają w kolorze czarny połysk plus ta skóra, tylko minus jak dla mnie głośnik niskotonowy z boku obudowy :(
Ciekawym zestawem może być Roth Oli RA4 Były kiedyś bardzo popularne te kolumny.
Klipsch F1 bym odpuścił, jest to jedna z pierwszych konstrukcja tej firmy i niestety dużo do życzenia zostawiają, dla mnie typowe "V" granie niski bass i piskliwa góra.
Popatrz z nowych na Jbl, Roth, Heco Mecury

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Słuchałeś ,ze tak oceniasz ,moim zdaniem są lepiej zbudowane niż nowsze.
W/g Ciebie kolego czym nowsze tym lepsze,no no nieźle podchodzisz do sprawy.
Uwierz mi iż dokładnie 3lata temu miałem Klipsch F10. Połączone były z Denonem RCD-N8. Na początku było woowww bo kupiłem kolumny podłogowe które miały przedni br i technicznie pasowały do Denona. Ja nie neguje tych kolumn ale to tylko moja opinia jest i moje zdanie, one grają typowo "V" czyli niski bass i bardzo wysokie tony, może było to spowodowane sprzętem iż taką barwę dźwięku dawały, ale to się działo nawet gdy w "pure" bez filtrów słuchałem muzyki. Kolega który uwielbia muzykę techno był nimi zachwycony, zresztą kupił je a ja zamiast nich kupiłem Dali Zensor1. Dla mego ucha w tym zestawieniu strzał w 10ke ;)
Nie dla mnie nie jest tak czym nowszy model tym lepszy, czasami jest przerost formy nad treścią i czym nowsze wyższe niektóre modele kolumn potrzebują też mocniejszego sprzętu.
Zobacz np. kolumny Melodika BL40 o nich kiedyś się mówiło iż super są a teraz cisza bo niby Roth Oli gorsze a przecież to ta sama firma tylko inna nazwa.
Jeśli chodzi o Klipsch to już może model F3/F30 lepszym wyborem zamiast F1 a na pewno Klipsch Icon (kf-26 lub 28) wyglądem przypominają Synergy ale dźwiękiem już nie. Ostatnio set 5.0 Icon był do wyrwania za 3tyś z kawałkiem na olx.
Tannoy Mercury też jedne z tańszych kolumn, czy Jbl Studio, Heco Music Style 900 jak się dobrze poszuka to można w niezłej cenie parę kupić.
Ja do sprawy kolumn już podchodzę z dystansem, miałem Dali Zensor7 też, w kd super sprawa ale stereo hmmm....nienajgorzej ale też nie super, mi czegoś w nich brakowało. Teraz od 3mc raz z braku czasu a dwa nie mam parcia na kolumny to szukam jakiegoś setu co mnie zadowoli i w kd i w stereo a wiem, że da się to połączyć ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

mxw2

Member
Posłuchaj:
Audio Pro Avanto HTS
Monitor Audio MR6 5,0
JBL Arena 180 5,0


Tylko Audio mieszczą się w cenie w miarę sensownie. A jakie ceny oferujesz Blackninja info na PW możesz rzucić.

Klipsch rf-26 wiem że lepsze ale najtańsze widziałem za 3600zł zestaw. Ogólnie mógłbym wydać i 5tyś ale nie jestem audiofilem, a żona nie chce abym za drogich kupował woli mieć ekspres do kawy ciśnieniowy za około 2-2,5tyś i kolumny za 2,5tyś niż same kolumny za 5tyś:). Dlatego szukam czegoś w miarę niedrogiego dobrze grającego w dźwięku przestrzennym i w miarę grającego w stereo. Te Audio Avanto wyglądają ciekawie i mają bassreflex z boku więc można do ściany dosunąć. Inne podane zestawy pewno są lepsze od Avanto ale wydają się trochę za drogie
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Haczyk musi być, praktycznie tyle samo wychodzi co set Heco.
Czuje się i gadam jak handlarz :)
Zaraziłeś się śledzeniem ofert to jesteś na bieżąco ;-)
Prawie jak dystrybutor wszystkich dystrybutorów :p
Używaj ładnych słów, bo handlarz kojarzy mi się z "kombinatorem" wciskającym wszystkim wszystko ;-)
P.s. chwilę mnie nie było a Kapusta już 7k postów naru... ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Ale ja bym był uczciwym handlarzem :)
Niewątpliwie :-D
P.s. czemu nie bierzesz tych Style 200 z OLX-a?
Raz, że wizualnie komplet a dwa sam wiesz, że zmiana choćby centrala zrobiła różnicę i myślę, że tak samo pozytywnie byłbyś zaskoczony tyłami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry