Kino domowe 5.0/5.1

Janko_ko

New member
Witam, po udanym zakupie telewizora Sony W828 czas na dokupienie jakiegoś sprzętu grającego.

Mój pokój ma około 20m, ale głośniki ustawione mogą być na przestrzeni około 2.5 x 4 m - (4m odległość od ściany do TV)

Zestaw ma służyć głównie do oglądania filmów, ale też na pewno będę słuchał dużo muzyki - muzyka różnorodna - rock, jazz, klasyka, trochę elektroniki. Nie jestem jakiś bardzo napalony na potężny bas, zresztą mieszkam w bloku, często oglądam wieczorami i nie lubię maltretować sąsiadów, nie lubię też słuchać za głośno.

Z ampli bardzo spodobał mi się Denon AVR-X3100W przemawia do mnie multimedialność tego cuda, ale przyznam też, że nie do końca rozumiem różnice między modelami niższymi (1100 i 2100) - widzę głównie sporo funkcji które nie są dla mnie niezbędne i obsługiwaną moc - jak to jest w praktyce? - ogólnie nie lubię nadmiernie przepłacać.

Zestaw kolumn - wizualnie podobają mi się małe zestawy kina domowego - fajne recenzje zbiera np Q Acoustics 2000i Series 5.1 - ale nie ma za bardzo gdzie tego posłuchać - ewentualnie coś podobnego w tym stylu? Inną opcją którą rozważam to zakup na razie czegoś porządniejszego w stereo i dokupić do 5.0/5.1 za jakiś czas jak dozbieram kasy - z kolumn myślałem coś o półce około 2000. Jak widać dopiero zbieram pomysły - trochę mnie zastanawia czy te malutkie systemy 5.1 pociągną w sposób satysfakcjonujący muzykę. Nie jestem wykwintnym melomanem, ale coś tam słyszę ;)

Z góry dzięki za pomoc!
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
jbl 270 lub 280 a suba i reszte dokupisz jak bedziesz rozszezal zestaw...ampli jest ok ten denona x3 na slabsze nie patrz serii o ktorych wspomniales...mysle ze te kolumny poradza sobie z kazda muzyka...sluchalem elrktronicznej i rockowej na ampli sony str-dn1050...gralo super jak na te pieniadze...pomysl o tym amplitunerze rowniez...sony jest dosc niedoceniany na tym forum uwazam...ale to pewnie przez bledy przeszlosci...teraz ida z duchem czasu dzwiekowo jak i multimedialnie
 

Janko_ko

New member
W 5.1 dość drogi ten JBL 270, coś podobnego ździebko tańsze? Tak, żeby mógł potem przejść się do sklepu i jeszcze ocenić różnicę.

Czemu dokładnie te niższe modele Denona nie są warte uwagi? Jaka jest ta zasadnicza różnica?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
chodzilo mi do tego zestawu...potrzbny jest w miare mocny ampli 3100 bylby idealny uwazam...jak z jbl to moze studio 190 tylko maj specyficzny wyglad...na twoim miejscu jeszcze jak bym dozbieral cierpliwie na te 270 lub 280...
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
z tego co zrozumialem najpeirw chcialbys kupic kolumny a z czasem reszte dlatego zaproponowalem troche drozsza ale warta uwagi oferte...popytaj tez uzytkownika blackninja moze cos wymysli z tymi kolumnami cenowo lub zestawem... z tego co slyszalem i czytalem warto go zapytac
 
Ostatnia edycja:

Janko_ko

New member
Trochę się dalej porozglądałem.

Na forum silnie promowane jest Fidelio E5, muszę spróbować tego posłuchać.

Z drugiej strony myślę o zestawie Denon 1100/2100/3100 + te dwie kolumny JBL.

Kolumny z przodu są spoko, tylko mam problem z tylnymi - nie chcę jednak ciągnąć kabli przez wszystko, czy można potem do tego dokupić coś co pójdzie po bluetooth czy podobnej technologi i zadziała z ampem Denona?

Fiedelio przemawia do mnie bo wygląda tak lekko, te małe głośniczki można potem zabrać do kuchni, łazienki, drugiego pokoju i też coś sobie będzie leciało. No i tak jak pisałem wcześniej, nie potrzebuję petardy z głośników, zazwyczaj słucham wszystkiego dość cicho, teraz mam podłączoną małą wieżę stereo i nigdy nie zbliżyłem się pewnie nawet do połowy mocy.

Ktoś mi podpowie za ile mogę na forum dostać zestaw Denon 1100 + 5.1 JBL 270? Ile by to wyszło w stereo? Zabrzmi to na takiej powierzchni i z moimi preferencjami ze słabszym Denonem czy naprawdę te 3100 jest niezbędne?

Fidelio E5 teraz widzę po 3k, więc w zasadzie to dokładam trochę i mam Denon 1100 i 2x JBL 270 - gdzie w Denonie jest chyba większość mulitmedialnych funkcji z Fidelio E5 - dobrze myślę?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
pisz na priv do uzytkownika blackninja cos wymysli...ja bym odpuscil sobie te bezprzewodowe i poszedl torem kabli...nie bedziesz zalowal...skladaj sobie system powoli ze spokojem najpierw ampli i fronty a pozniej reszta...moze nawet lepszy ampli zaproponuje za dobre koszta...napisz do niego
pomysl jeszcze o o glosnikach klipsch a fidelio mozesz sam w necie porownac z ampli
 

Janko_ko

New member
Ok, dzięki za pomoc. Teraz muszę zrobić kosztorys i przesłuchać oba zestawy.

Póki nie odsłucham pewnie będę się upierał przy Denonie AVR1100W, tak samo jak dalej będę kombinował, żeby satelitki z tyłu były jednak bez kabli ;)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Przy 20m2 to któryś z amplitunerów za ~2000: TX-NR636, AVR-X2100, AVR-171...
Kolumny przy takim pomieszczeniu np JBL Studio 280 5.0.
 

Janko_ko

New member
Dzięki za wszystkie pomysły, poszedłem posłuchałem - na moje warunki stwierdziłem, że zestawy Ampli + kolumny to jednak przerost formy nad treścią, dostałem w świetnej cenie Philps Fidelio E5, mam 4-5 tyś w kieszeni i zestaw 2.1/4.1 który mnie jak najbardziej satysfakcjonuje w cenie samego ampli.
 
Do góry