Kino Domowe 4-5k pln

nasdaq

New member
Witam,
temat stary jak swiat... Posiadam od wielu lat wysluzony ale calkiem przyjemny zestaw stereo:
Wzmacniacz - Pioneer A400X
Odtwarzacz CD - NAD 502
Kolumny - Audiowave SE 171
Kable glosnikowe - Van Den Hul 122
Interconect - Cable talk 3

Od jakiehgos czasu posiadam konsole PS3, dekoder Cyfrt plus HD i 50 calowy telewizor plazmowy Panasonica VT20.

Zestaw stereo gra bardzo przyjemnie. Slucham glownie muzyki klasycznej. Fortepian i muzyka symfoniczna. Lubie tez cieple i okragle wokale (Mariah Carey, Edyta Gorniak). Wzmazniacz moze rozjasniony ale daje duzo detali. Kolumny bardoz muzykalne z fajna srednica i gora. Neutralne okablowanie.
Chce jednmak kupic odtwarzacz Blue Ray i ostatnio sporo ogladam filmow wiec pomyslalem o kinie domowym. Pierwsza refleksja i pytanie: czy kupic jakis ampli do 1000 pln ktory bylby tylko do kina a zostawic dotychczasowy wzmacniacz do stereo (problem z przelaczaniem kabli bo we wzmazniaczniu nie mam wchyba wyjscia pre out) czy tez kupic ampli za 2k pln ktory bedzie tez do stereo? Czy tak bedzie lepiej i bede mial lepsze stereo? Przy tej wersji myslalem o legendarnym Harmanie 255. A w ogole docelowo moze ampli do 1000 pln a potem wymiana wzmacniacza stereo na taki za 2-3k pln (Naim, Arcam, Rotel...)
Nadmieniam ze w cenie 4-5k pln chce kupic amplituner i ewentualnie dwie kolumny na przod oraz glosnik centralny i sub (ewentualnie tyl w przyszlosci dokupie i na to juz oddzielna kaska by byla). Basu mi niestety brakuje przy wielu scenach filmowych. I tutaj tez pytanie czy w ogole moge rozbudowywac zestaw kina domowego w oparciu o te moje monitory Audiowave czy tez trzeba kupowac do kina w ogole nowe fronty...?
W przypadku kina raczej w ogole ograniczne sie do przodu, centralnego i suba poniewaz rozmieszczenie salonu jest takie ze kanapa jest dosunieta do samej sciany i nic sie z tym nei da zrobic. W zwiazku z tym tyle nkolumny nie bylby za moja glowa i uszami tylko w najlepszym razie w jednej linii z uszami a wiec pytanie czy w ogole jest sens i to da jakis efekt (okablowanie zapobiegawczo w razie czego kiedys rozprowadzilem wiec te tyly tez mozna by zamontowac)?

Dodam ze pokoj to 20 metrow kwadratowych pluys otwarta kuchnia 9 metrow no ale jest jakby z boku... O preferencjach mowilem. Jakie proporcje to trudno mi powiedziec. Ostatnio faktycznie troche tych filmow ogladam a i w PS3 od czasu do czasu gram... Obecnie Dekoder cyfry plus jest podlaczony wlasnie do Pioneera A400X.

Bede wdzieczny za wszelkie rady i pomysly.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie będzie takie proste. Masz już wykształcone przyzwyczajenia.
Ampli nie zastąpi wzmacniacza.
Ile % przeznaczasz czasu do kina a ile do muzyki ?
 

nasdaq

New member
Hej,
no obecnie to jest jakies 50/50 i dlatego chce kupic ampli. Pytanie podstawowe czy kupic tanszy i miec oddzielnie wzmacniacz czy tez drozszy ampli i zarazem lepszy w stereo. To pytanie podstawowe:) Kolejne jak w moim pierwszym poscie.
Dziekuje za sugestie i pozdrawiam
 

optimuso

New member
jasne ze moze. jesli tylko jestes z nich zadowolony. Sluchales muzyk idosc dlugo. wiec co jak co powinienes sie wybrac na odsluch i znalesc cos dla siebie. Masz jzu jakies zdanie na temat jakosci dzwieku na pewno wypracowane
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Myślę, że powinieneś zostawić sobie teraźniejsze stereo. To kawał dobrego sprzętu i brzmienie stereo na zestawie kina nie musi Ci przypaść do gustu.
 

nasdaq

New member
Blackninja -jednym słowem zostawić stereo i kupić jakieś tani zestaw kina domowego tylko do filmów. Dobrze rozumiem? Co w takim razie polecacie Panowie?:)
 

nasdaq

New member
No mniej więcej taka jak w tytule posta:) No może trochę mniej bo zakładam że ampli nie muszę kupować za 2k a wystarczy coś około 1k bo ma byc dobry do kina a i tak do stereo będzie oddzielny wzmacniacz.
Najważniejsze pytania to czy do kina mogę zostawić swoje Audiowave i do nich dodać suba i centralny czy też Waszym zdaniem one do kina się nie nadajaą i trzeba kupić nowe kolumny tylko do kina. Jeśli tak to tutaj myślałem o KEFach C7 lub Klipsch RF-52. Jaki sub polecacie?
Jeszcze jedna ważna kwestia to głośniki na tyły. Przypominam że ze względu na urządzenie salonu będą one w jednej linii z głową a nie za nią i w dodatku raczej nie na wysokości uszu tylko wyżej. W związku z tym pytanie do Was czy w ogóle to coś da i jest sens bawić się w 5.1. Pytam bo nie mam kompletnie żadnego doświadczenia jeśli chodzi o kino domowe
Pozdrawiam
P.S. A tak w ogóle to docelowo jaki wzmacniacz polecacie do mojego zestwu stereo bo chyba ten element jest w moim obecnym ko,mplecie najsłabszym ogniwem... Ja myślałem o Nam nait, Rotel bądz ewentualnie Marantz. Maks do 2,5k pln taki wzmacniacz chociaz i tak kupię go dopiero za jakiś czas:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach to masz do wyboru :
Harman AVR 265 + kolumny Dali Zensor
Marantz 5006 + kolumny Kefy c7
Ampli Onkyo 809 + kolumny JBL Studio
 

nasdaq

New member
Dziękuję za pomysły. Otwarte pytanie czy przy moich warunkach o których pisałem jest sens rozbudowywać zestaw o kolumny z tyłu. Jeśli tak to zrobię to ale jeśli przy moich warunkach odsłuchu nie będzie żadnego efektu to oczywiście nie będize to miało sensu.
Pozdrawiam
 

nasdaq

New member
Dziękuję za opinie. Czy mając materiał w 3d harman mi to przetworzy bo mam tv w 3d. Pytam bo to stosunkowo stary amplituner no ale sporo dobrego o nim słyszałem. Mam na myśli proponowany AVR255
 

nasdaq

New member
No tak. Wprawdzie 3D na razie jeszcze raczkuje i nie budzi we mnie podziwu ale chyba warto juz kupic amplituner przyszlosciowo z mysla o tej technologii. Jak sadzicie? W zwiazku z tym ktory model?:)
 

nasdaq

New member
Co w takim razie radzicie bo zaczynam miec maly metlik?:)W tej chwili w salonie wisi plazma panasa V20, 50 cali. Nie ukrywam jednak ze chodzi mi po glowie szatanski pomysl kupna VT30 o rozmiarach 65 cali... Gdybym na to sie zdecydowal to chyba glupio byloby miec ampli nie wykorzystujacy technologii 3D. Sam juz nie wiem. Jesli natomiast mialbym na pare latek poprzestac na obecnym TV to chyba rzeczywisice biorac pod uwage stosunek jakosci do ceny AVR255 bylby najlepszym rozwiazaniem.
Jaka jest Wasza opinia?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kupisz 65 to dokupisz bluraya panasa z dwoma wyjściami hdmi i po problemie, do tv pójdzie obraz 3d a do ampli dźwięk.
 
Do góry