Kino domowe 4-4,5 tys

kizar

New member
Witam potrzebuje rady w wyborze amplitunera i głośników.
Pokoj w którym będzie umieszczone ma 16m. Glośniki tylne będą stać przy kaloryferze tzn najlepiej jakby można je było zawiesić żeby nie były blisko kaloryfera bo jak się domyślam nie byłoby zbyt dobrze stawiac glosników przy rozgrzanym kaloryferze.

Do czego kino szczególnie kino 70% i muzyka jakies 30% i głównie hip hop.

Co do Amplitunerów to mam dwa modele w głowie
Denon x3000
Denon x2100w ten nowy który teraz ma wyjść.

Co mnie interesuje żeby sprzet był gotowy na pare lat w przód wiadomo, nie wiem opcja scalowania lub obslugi 4k tez byłaby mile widziana ale nie wiem czy te modele maja ta opcje (proszę o alternatywę jeśli sa). Wybralem dwa powyższe bo maja dużo rozwiazan sieciowych dlna, wifi itd.

Głosniki nie mam w ogole pojęcia wiec tutaj tylko wy możecie pomoc. Sub dokupię w przyszłości, najpierw wole się skupic na glosnikach i ampli.\
Glosniki frontowe male a nie kolumny wolnostojące bo po prostu nie mam gdzie ich postawić. Chciałbym glosniki frontowe zawiesić. Np taki przykład wygladu glosników jak Harman/Kardon HKTS 35 bq i skłaniałbym się do nich generalnie.

I to chyba tyle.

P.S Proszę moda o przesuniecie tematu do dzialu z kinami domowymi.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o amplitunery to X3000 w aktualnej cenie bardzo dobra propozycja. Mocny dobrze wyposażony. Odsłuchiwałem go w stereo i wypadł dobrze. Oferuje pełne brzmienie z dość mocnym basem. Co do kolumn. Jeśli chcesz kupić "plastikowy" zestaw to bierz od razu z subem. Zresztą nie wiem czy te Harmany są sprzedawane bez. Jak na plastiki to te zestawy Harmana są całkiem dobre jeśli chodzi o kino domowe. W stereo już szału nie będzie. Jeśli słuchasz muzyki to ja bym poszedł z "drewniane" kolumny podstawkowe. Typu : Magnat Quantum 673, Taga Harmony Platinum v2 B-40, Boston Acoustic A 26, JBL Studio 230 itp.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak Ci pisałem zestawy typu HKTS sprawdzają się w kinie domowym, szczególnie w nie za dużych pomieszczeniach. W stereo już lepiej będzie z drewnianych kolumny. Tylko fronty raczej bym stawiał na standach, ewentualnie postawił na szafce. Z tych co podałem można zbudować 5.1. Np. Taga Platinum 5.0 Set B40+C40PR+S40, Monitor Audio MR2+MR1+MRCenter, JBL Studio 230+220+225C.
 

kizar

New member
Kolega ma glosniki tej firmy tylko model 2000 i mi się podobają jak graja, jestem pod wrazeniem. Ten model 7000 ma mniejsze glosniki a to mi chodzi bo ja nie mam miejsca żeby stawiac kolumny wszystkie glosniki musza wisieć.
Sony bo mam sprzet tego producenta w domu i bardzo mi się podoba jak gra (SPEAKER SRS-X5), poza tym to jest nowy model na ten rok poprzedni był bardzo udany.

Mysle ze to nie będzie zly wybor. Mogę wziąć inne sugestie pod uwagę ale kolumny musza być wiszące bo nie mam gdzie ich postawić przy nawet średnio-małych gabarytach.
 

SzyH

Member
Pozwólcie, że trochę odgrzeje kotleta.

Co myślicie o połączeniu Yamahy A-1010 z QA 7000i do muzyki i filmów. Wybór na QA 7000i spowodowany jest faktem, że są małe. Możliwy byłby jeszcze mix. Fronty i centralny mogłyby być drewniane duże, natomiast satelity małe, powieszone na ścianie. Czy jakikolwiek mix ma sens, czy lepiej caly set z jednej firmy. Chyba, że macie inne propozycje.

Dzięki za pomoc.
 

SzyH

Member
Dzięki za odpowiedź. Teraz yamaha gra z wharfedale diamondami. Audiofilem nie jestem, ale mam nadzieję, ze gorzej to grało nie będzie.

Wysłane z Tapatalk
 
Do góry