Kino domowe?..30m2..max 4000pln...

leafs

New member
Witam,
pytanie na pewno któreś z kolei ale niestety nie znalazłem pasujących do mnie......
mam pokój ok 30 m2...instalacja podtynkowa-8 punktów
....w związku ze żona nie pozwala mi na duże normalne kolumny muszę kupić dużo mniejsze satelitki które będą wisieć na ścianie.....

filmy 60% muza 40%

..finanse moje max 4000 pln
myślę ze z amplitunerem będzie mniejszy problem ale z głośnikami.....

co wybrać do mojego zestawu kina domowego ? ...czytałem o głośnikach ...HARMAN KARDON HKTS60 BQ (ale bardzo drogie) i o głośnikach..Canton Movie 150QX....nie wiem czy wystarczą na pokój...
...inne propozycje mile widziane....dziękuje z góry
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W takim zestawieniu kosztowym byłbym za za AVR165 + HKTS 30 lub Kefy 2005. Pytaj Blackninja - powinieneś zmieścić się w kosztach.
 

Przemek_PC

New member
Co to znaczy, że żona nie pozwala??? Setny już wątek na tym forum o tym, że chciałbym coś fajnego ale niestety żona nie pozwala. Też mam żonę i mnóstwo zabawek typu kolumny podłogowe, gramofon, wzmacniacz lampowy, amplituner, projektor i ekran, wzmacniacz gitarowy, sprzęt do wirtualnego latania samolotem na komputerze itp itd. Wszystko to w jakimś stopniu zagraca mieszkanie. Każdemu zakupowi żona była przeciwna ale od kiedy JA zacząłem być każdemu zakupowi żony przeciwny sytuacja się zmieniła. Małżeństwo to kompromis między potrzebami jednej i drugiej strony a nie całkowita rezygnacja ze swoich potrzeb dla widzimisię drugiej strony.
Sorry za offtopic.
 

leafs

New member
witam
....najpierw odnośnie żony... przy zamianie jej na inna to ten zestaw by mnie wyniósł dużo więcej niż 4000 pln....hahaha ...no wiecie dzielenie majątku itd :)....więc nie skorzystam w tej kwestii z waszej pomocy....

a odnośnie sprzętu.....co ma byc w zestawie ?....
amplituner ,bluray, głośniki 5.1 lub 7.1

z góry dziękuje
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Duży odsetek facetów w naszym kraju siedzi cicho pod papciem, nie mają nawet prawa głosu w kwestii sprzętu do domu i jeszcze nie widzą w tym swojej tragedii, no nic takie czasy nastały ...

Cantony Movie kupuj jak najbardziej, instalowałem je wielokrotnie i zawsze dawały rade doskonale. (sam swojej mamie założyłem CX60)

Do tego jakieś Onkyo 608 albo Denona 1911/1611 I będzie ok.

Co do Blu-Ray to zależy do czego go potrzebujesz :> Ja bym kupił PS3, ale nie wiem czy żona pozwoli...
 

leafs

New member
...moje relacje mąż-żona nie są takie pantoflarskie a wręcz przeciwnie....może źle doprecyzowałem to w moim pierwszym poście....po prostu ona zajmuje się wystrojem salonu a ja się muszę tam wkomponować z moimi głośnikami....koniec usprawiedliwień :)
.....PS3 posiadam ale w sypialni i nie myślałem o nim ale teraz może z niego skorzystam....wydaje mi się to sensowne rozwiązanie...a odnośnie głośników to po prostu chce aby odpowiednio nagłośniły mój/nasz 30 m2 salon.... dziękuje za następne rady.....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemek_PC

New member
Zacznijmy może od akustyki pomieszczenia bo skoro żona urządza salon to może być z tym różnie. Czy w oknach są firanki i zasłony? Czy na podłodze jest dywan pokrywający większą część podłogi? Czy znajdują się meble typu duże "pluszowe" fotele z dużą kanapą? Czy na ścianach wiszą duże obrazy malowane na płótnie? Czy w pomieszczeniu a najlepiej w narożnikach znajdują się duże rośliny? Czy stojąc w miejscu przyszłego odsłuchu klaskając w ręce odpowiada ci głośne echo? Jeśli na ostatnie pytanie odpowiedź jest twierdząca a na pozostałe przecząca to kup cokolwiek bo i tak to nie zgra jak powinno.
 

cbdu

New member
Witam,

Co zarekomendujecie do 30m2 za kolo 4k pln w kinie 5.1 z amplitunerem obecnie? Mysle nad
S608+SUB360+Denon 1713.

Jakas alternatywa?
 

cbdu

New member
Slabsze glosniki a ampl lepszy to nie!
Dlaczego suby jamo mają głośnik w dół ku podłodze? Wydaje sie to byc złym rozwiazaniem bo dzwiek rozmywa sie na dywanie? Jakie prekroje przewodów do S608. Jakiej firmy kable polecicie w stosunku cena/jakosc?

Dziekuje.
 
Do góry