Kino Domowe - 25 m2 - zestaw z mini głośnikami

mat314

New member
Witam forumowiczów,

mam zamiat zrobić swoje pierwsze kino domowe. Jako, że jestem jeszcze przed wykańczaniem mieszkania, chciałbym odpowiednio przygotować pokój (salon z aneksem kuchennym 25 m2) pod kino domowe.

Szukam zestawu kina domowego. Narazie moją uwagę przykuły:

- Klipsch Reference Theater Pack 5.1
- Monitor Audio MASS 5.1

Nie mam wybranego amplitunera.

Prosiłbym was o pomoc w wyborze. Nie wiem czy tego typu zestaw jest odpowiedni do takiego pokoju.

Wymogiem zdecydowanie są małe głośniki. Nie wchodzą w gre kolumny podłogowe ani podstawkowe.

Budżet jaki planuje przeznaczyć na cąły zestaw to 7 tyś.
 
Ostatnia edycja:

mat314

New member
Dzięki bardzo za poradę. Czy znasz może jeszcze jakiś zestaw 5.1 godny polecenia z małymi głośnikami?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ustawienia surroundów. Docelowe będą one wisiały na ścianie to pewne na 100 %. Mam kanape przy samej ścianie i nie mam innej opcji. Zastanawiam się jedynie nad tym czy głośniki mogą być powieszone wysoko nawet pod samym sufitem i skierowane na w kierunku kanapy tzn pochylone i odwrócne delikatnie do środka? Czy powinny być mniej więcej na wysokości głowy?

Ta druga opcja jest z mojego punktu widzenia troche gorsza ponieważ na ścianie będzie kinkiet oraz boję się że ktoś przypadkowo strącic/zachaczy o głośniki.

Załączam układ pokoju oraz ściany z kanapą.
 

Attachments

  • Salonzkuchnia.jpg
    Salonzkuchnia.jpg
    17,2 KB · Wyś: 15
  • scianasalon.jpg
    scianasalon.jpg
    20,7 KB · Wyś: 15
Do góry