Kino Domowe 2.0 , 2.1

east

New member
Witam.

Wątek o soundbarze wydaje się wyczerpany. Zostałem dzięki Wam odwiedziony od pomysłu soundbara za 4 tyś zł, w myśl, że nie zagra to dobrze przy moich wymaganiach i przy stereo dźwięku.

Zatem padło, że wybrać muszę coś pomiędzy kinem domowym a audio.
Nie ma opcji aby stanęły tylne głośniki, sprzęt będzie stać mógł tylko na przedzie.

Pokój 30 metrów, kwota 4 tyś zł.

Co wybrać, czy jest możliwość sensowa na coś jakąś namiastkę kina do PS4 , Blue Ray, a jednocześnie stereo do odsłuchu płyt CD i plików?

Poproszę o wszelkie opinie w jakim kierunku pójść.
 

east

New member
Technics z B&W DM601 do audio.
Denon z Wharfedale 5.1 do kina.

Oba sprzęty sprzedane. Celem był soundbar, blackninja odradził.

Więc coś innego do kina/stereo, ale bez tylnych głośników.
 

east

New member
Poproszę forumowiczów o porady. Na pewno nie ja jeden nie mam możliwości tylnych głośników do instalacji.

Jaki sprzęt jakie głośniki i jak to zagra.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację Soundbar nie zagra w stereo tak jak zestaw stacjonarny.
A ile % do stereo a ile do kina ?
 

east

New member
Dziś oglądałem kolumny Klipsch r-26f. Ładnie wyglądają, ale nie słuchałem. Jakieś opinie?

Czy kupując to Onkyo nie zamknę se drogi do 5.0? Może Onkyo wziąć amplituner do 5.0 od razu?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
zamkniesz to opcja na 2.1 i pisałes ze wiecej jak 2.1 odpada ale jak myslisz o 5.1 w przyszlosci to ampli do kina jak najbardziej...onkyo dobrze współpracuje z klipschami ale znacznie przekroczysz budzet bo z tanim amplitunerem to szkoda te klipsche łączyć
 
Ostatnia edycja:

east

New member
A jaki amplituner do tych kolumn polecasz?

Warto dokupić do tego centralny głośnik jeszcze? Czyli mieć dwa z przodu i centralny, bez tylnych?

Jakoś da się to z poziomu amplitunera skonfigurować aby zagrało?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ja nie kupowałbym centrala chyba ze bedziesz za jakis czas poszerzał o surroundy...najlepiej jakby był to Onkyo z serii RZ 810,900, ale troche trzeba wydac lecz warte swojej ceny...jezeli myslisz o tylnych w przyszłosci to wtedy center jak najbardziej kupic...jezeli w gre wchodzi stereo tylko i wyłacznie to ten ampli stereo od onkyo swietnie sobie z klipschami poradzi i bedzie to grało i center bedzie zbedny...mi zestawienie 3.0 nie pasuje wole 2.0 2.1 jednak 5.0 i wiecej da najlepszy efekt kinowy
 
Ostatnia edycja:

east

New member
A jak z PS4 i BlueRay system stereo zagra? Do tej pory grałem na kinie domowym. Czy to nie będzie sztuczne wszystko w stereo czy jakoś to będzie rozlokowane dobrze?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
jezeli chodzi o plyty cd i muzyke to najlepiej dokupic cd-ka lub odtwarzacz sieciowy z mozliwoscia odtwarzania plyt cd...jezeli słuchasz muzyki np: ze spotify lub innych to ps4 wystarczy i do filmow i do muzyki...nie to co hałasliwa ps3...jednak najlepiej do odtwarzania plyt cd spisze sie cd-ek
 

east

New member
Tak zgadzam się.

A efekty kinowe na PS4 i BlueRay? Na tym onkyo tx8150 zabije mi wszystko? Nic nie będzie efektów? Do stereo rozumiem, że dobry sprzęt ale do kina ?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
bedziesz musial puscic po optyku przy tym ampli i nie bedzie to dzwiek hd ale da rade w kinie...
jest jeszcze inna opcja

Onkyo - Produkty ť Hi-Fi ť Amplitunery Hi-Fi ť TX-8270

wtedy wszystko puszczasz po hdmi i efekt przy systemie 2.0 bedzie jeszczy lepszy jednak cena wysoka i wtedy wolabym juz zainwestowac w ampli typowo do kina...
Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-RZ810

Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-RZ710

to sa moje propozycje dla Ciebie bo nie zamnkiesz sobie drogi do 5.1 a i w stereo z klipschami zagraja przyzwoicie...oczywiscie idzie je kupic znacznie taniej niz na stronie onkyo ale poczytaj sobie specyfikacje,co oferuje...
w kinie graja wysmienicie
 

east

New member
Po głowie chodził mi amplituner:
Onkyo 8150. - jest on stereo.

Jeśli w jego miejsce kupie amplituner 7.1 Onkyo, zakładając, że do obu będę miał te Klipische o których pisaliśmy jaką w ogóle ja różnice dźwięku odczuje? Czy to będzie to samo?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
w stereo zagraja podobniie ze wskazaniem na 810...bedzie troche lepiej
troche cie nie rozumiem bo niby chcesz stereo a tez zapytałes mnie czy nie zamknie ci to drogi do 5.0 czy tam 5.1 tzn do odsłuchu wiekszej ilosci glosnikow do kina?to jak to jest?ma byc na zawsze stereo czy jednak za jakis czas bedziesz myslał o rozbudowie bo jak tak to bierz ampli do kina
 

east

New member
Chciałbym efekty kinowe.
Nie mam możliwości tylko tylnych głośników postawić w salonie. Nie mam opcji jak je wstawić. Chciałem soundbara kupić Yamahay y-2700. Cena 4.5 tyś, ale blackninja odwiódł mnie, że muzyka w ogóle nie zagra, tylko namiastka kina będzie.

Stąd szukam amplitunera z głośnikami i może jakimiś kodekami maskować dźwięk który wejdzie do amplitunera na dwa przednie głośniki, ewentualnie dodatkowy centralny ? Aby wchodzący dźwięk z blyray z Ps4 tworzył namiastkę kina.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
https://www.ceneo.pl/44288291#mh=v7...P5JVKlQnj3yESQatAmpcFeQTgKuSjk36tjnV-LTDAhQO0

to dobry ampli dla tych kolumn lecz jest jescze jedna kwestia kolego...pomysl nad subem...pomiesczenie 30m moze okazac sie zbyt wymagajace dla tych kolumn...co bedzie wiazało sie z utratą basu gdyz moze go zabraknac...o gore i srednice sie nie martwie...moj kolega ma te kolumny z onkyo 646 i graja bardzo ladnie jednak jego pomieszczenie jest duzo mniejsze i ma 22m...tobie moze braknac basu...
 
Ostatnia edycja:
Do góry