Kino dobre, a niezbyt drogie (bez bajerów) Na pewno doradzicie!

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem na etapie kompletowania zestawu KD. Dzięki Waszym bezcennym radom mam już upatrzony telewizorek LCD - JVC 37G80 (dzięki Kiki!). Zakup planuję w najbliższym miesiącu.
Na kino kasy już nie za dużo, wię muszę łączyć jakość z ekonomią.
Moje założenia:
- nie potrzebuję zbyt dużej mocy (pomieszczenie 22 m. kw.)
- nie nastawiam się na wszystkie najnowsze bajery, z których będę mógł w pełni korzystać za kilka lat
- ważna jakość dźwięku, również przy niezbyt głośnej audycji
- muzyka 60 proc. kino - 40
- wejście HDMI i upscaling
- preferowane kolumny drewniane
Zestaw wstępnie wytypowany (jeszcze przed odsłuchem)

Onkyo TX-SR504+DV-SP404+Quadral Quintas 500. To również górna granica cenowa.​

A teraz pytania:
- czy borąc pod uwagę moje warunki, mogę w tym zestawie z czegoś "zejść" niżej, żeby zaoszczędzić i zamiast odtwarzacza kupić nagrywarkę z hdd?
- z czego nie warto rezygnować, bo za pół roku będę żałował?
- jaka ewentualnie nagrywarka do takiego zestawu?
- a może dla mnie lepszy byłby zupełnie inny zestaw?

Z góry dzięki za rady!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeżeli zrezygnujesz z odtwarzacza, to rozkompletujesz zestaw. A to oznacza wyższą cenę. Jest jednak nadzieja. Pionner występuje w zestawie z nagrywarką i głośnikami Rubikon. Jeszcze niedawno Blackninja coś takiego komuś tu proponował. Może coś takiego?

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
ArtS, tylko że Pioneer i 60% muzyka? Daleko posunięty kompromis. Dla mnie synomimem dobrego kina bez bajerów jest H/K. Cóż, wszystkim nam wiąże ręce budżet. ;)
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
a więc jaki zestaw

Dzięki ArtS.
Może Blackninja przypomni o jaki zestaw chodzi, albo "zmontuje" coś wg wspomnianych warunków?

Pablo, jak - według Ciebie - powinien wyglądać taki ekonomiczny zestaw?

Z góry dzięki.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Problem w tym, ze chcąc kupić ekonomiczny zestaw, trzeba wybierać pomiędzy kinem a muzyką. Budżetowe amplitunery grają fatalnie w stereo, z kolei kupując zestaw stereofoniczny do muzyki pozbawiamy się efektów dźwięku przestrzennego.

Aby pogodzić jedno z drugim, moim zdaniem są dwa rozwiązania:

1. Amplituner KD z nieco wyższej półki - sam się zdecydowałem na H/K AVR435 i gra w stereo nawet trochę lepiej od mojego starego Technicsa SU-V300.

2. Budżetowy amplituner z wyjściem pre-out i podłączony do niego wzmacniacz stereo.

Drugie rozwiązanie jest korzystniejsze dla muzyki i kieszeni ale mamy jeden klocek więcej.
 
Do góry