Kino do salonu ok. 25m2

dissnej88

New member
Hej,
poszukuję kina domowego do salonu o pow. ok. 25m2. W salonie jest przygotowana instalacja pod 5 głośników + ewentualnie subwoofer. Generalnie z głośników będzie płynąc muzyka (rock, hip-hop, alternatywa) czasem jakiś film. Nie jestem muzycznym zboczuchem więc sprzęt za grube monety mnie nie interesuje. Chodzi o to, żeby dla zwykłego użytkownika grało poprawnie. Co możecie polecić w budżecie ok. 2 tys. (maks. 2,5 tys.).
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Używane czy nowe ?
Nowe w tej kwocie to lepiej jakiś przyzwoity sounbar np. JBL Bar 5.1
Chyba że tylko muzyka i sprzęt używany to poszukaj jakiegoś ampli stereo i do tego fronty.
 

dissnej88

New member
Raczej nie lubię używanego sprzętu ale tutaj mógłbym zrobić wyjątek. Miejsce raczej na małe głośniki (jeśli chodzi o te na ścianie, bo na podłodze miejsca sporo). Kolor byle nie srebrny.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie masz co liczyć na nowy sprzęt w tej cenie - kupisz ale będzie to jeden wileki bełkot i hałas - kwestia czy Ci będzie to odpowiadać ?
Tak jak pisałem z nowych to już lepiej sounbar.
Z używanych może być np. Melodika BL40 + jakać Yamaha 303 i będzie to grało o niebo lepiej niż jakiekolwiek sprzęty nowe w tej cenie ampli + 5.1 set.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Black twierdzisz że muzyka (a kolega głównie chce do tego sprzęt) z tego Denka będzie lepsza na tych Waflach niż z ampli stereo na np. Melodikach ???
 

bumtarara

Member
Raczej nie lubię używanego sprzętu ale tutaj mógłbym zrobić wyjątek. Miejsce raczej na małe głośniki (jeśli chodzi o te na ścianie, bo na podłodze miejsca sporo). Kolor byle nie srebrny.

Używanych sprzętów też nie lubię, ale patrząc na możliwości budżetowych ampli wolałem używany bo faktycznie ciężko coś sensownego nowego kupić w cenie do 2tyś a tym bardziej do 1tyś zł, sprzęt używany to pewne ryzyko ale jest szansa że znajdzie sie sprzęt zadbany "jak nowy" i nie katowany bym takiego szukał na twoim miejscu
 

dissnej88

New member
Używka kusi, bo rzeczywiście jakość dźwięku na pewno będzie lepsza ale daliście mi do myślenia z tym soundbarem. Do tej pory nie brałem pod uwagę tego rozwiązania, bo nawet nie miałem pojęcia, że soundbar może mieć subwoofer czy dodatkowe głośniki. Czy poza tym JBLem jest jeszcze coś wartego uwagi np. jakaś Yamaha?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tylko pamiętaj że z tych belek stereo to już nie to samo co z podlogowek.
SB to dobra opcja jak ktoś ma mało miejsca i raczej do KD niż stereo.
Najlepiej jak sam posłuchasz jakiejś belki.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Hej,
poszukuję kina domowego do salonu o pow. ok. 25m2. W salonie jest przygotowana instalacja pod 5 głośników + ewentualnie subwoofer. Generalnie z głośników będzie płynąc muzyka (rock, hip-hop, alternatywa) czasem jakiś film. Nie jestem muzycznym zboczuchem więc sprzęt za grube monety mnie nie interesuje. Chodzi o to, żeby dla zwykłego użytkownika grało poprawnie. Co możecie polecić w budżecie ok. 2 tys. (maks. 2,5 tys.).
Pod polepszenie dźwięku z tv to prawie Cię stac na BAR 5.1 od JBLa. Jak muzyczka to postaw amplituner i dwa dobre fronty.
 

dissnej88

New member
A gdybym zdecydował się na belkę to jaki będzie złoty środek między muzyką a filmami z naciskiem na muzykę przy budżecie max. 2,5 tys? Chodzi mi najlepszą opcję w tej cenie. Wiem, że cudów nie będzie ale takie mam wymagania. Może coś z Yamahy?
 
Do góry