Kino do salonu 30m2 w rozsądnej cenie :)

lobos

New member
Bez reklam
Witam,
Chciałbym zasięgnąć opinii w sprawie zakupu zestawu KD.
Myślałem o czymś takim:
- Harman Kardon AVR255+Jamo S608+S604+S60CEN+SUB250.
- Harman Kardon AVR255+JBL ES80+ES20+ES25C+ES150P.

Niestety póki co nie słuchałem tych kolumn, ale oczywiście zamierzam :)
Aspiracje mam dużo wyższe, ale niestety budżet ograniczony i muszę jak narazie spaść na ziemię ;)
Salon 30m2 w kwadracie. Bez zbędnych mebli. Zestaw zarówno do muzyki (house, pop, rock) jak i do filmów.
Proszę o poradę i ewentualne sugestie.
Pozdrawiam!
 

borus2

New member
Kino domowe do 4000

Witam

Mam ok 4000 w budżecie i poszukuje zestawu (amplituner, dvd + głośniki) do salony ok 30 m2. Zestaw będzie używany 70% muzyka 30% filmy.

Zależy mi aby DVD miało wejście USB i czytał MP3 i divix.

Byłem w kilku sklepach i marketach gdzie pokazywano mi następujące modele:

onkyo hte307b/406b/quadral quintas 700
onkyo hte 604/404s/quadral quintas 500 (ten dvd nie ma niestety usb więc jest do wymiany)
yamaha 465t/dv663t/ns7900

ale skorzystam z wszelkich innych porad. Z powyższych chyba najlepiej brzmiał 1. Tylko nie wiem

Niestety żaden ze sprzedawców nie potrafił w przekonujący sposób opisać różnicy w tych zestawach... (

Jeśli forumowicze mnie przekonają to jestem w stanie trochę dołożyć :)
 

skipper

New member
Przy tych prporcjach i takim budżecie: 70% muzyka ja bym poszedł w stronę stereo. Też się kiedyś uparłem na "kino" a proporcje miałem podobne, szukałem szukałem i nic mi nie pasowało, jakis płaski dźwięk brak dynamiki (a zestawy były dużo droższe) aż za namową sprzedawcy posłuchałem nie najdroższego zetawu stereo i od tamtej pory juz wiedziałem czego szukać. Przy filmach nie ma tego efektu - wiadomo choć i tak lepiej jak z TV,ale muzyka.... bajka.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
borus2 napisał:
Zależy mi aby DVD miało wejście USB i czytał MP3 i divix.

nie wydaje mi sie ,zeby wysoka jakosc przy odtwarzaniu muzyki byla priorytetem dla autora watku... co za tym idzie -nie sadze ,aby zestaw stereo byl tym co szuka ....
 

borus2

New member
Rozważam też pójście w stereo, ale chciałbym na razie bliżej mi kina domowego.
Dziś w sklepie polecili mi jeszcze
Marantz excellence red 600 (NR1501/dv4003/yamaha ns 8900

Jutro idę słuchać tego zestawau, jednak zastanawia mnie praktycznie 0 opinin o tym zestawie w necie.

Czy możecie odnieśc również do wczesniejszych propozycji zestawów?
 

skipper

New member
Nie chcę Cię przekonywać ani namawiać na stereo, chcę tylko abyś wziął taką opcję pod uwagę, ja jej na początku (przez 1/2 roku) nie brałem wogóle. "Jak to mamy XXI wiek przecież 5 głośników to to samo co 2+3 kolejne, musi to grać tak samo super w stereo bo przecież droższe większe i wogóle..." myślałem. Poprostu weż swoją płytkę, najpierw odpal to na ampli KD a potem te same głośniki i wzmacniacz stereo, jak nie zauważysz kolosalnej różnicy bież Kino. Pozdro
 
Do góry